Oblečte si interiér

Design / 30.9.2013

V podzimních měsících to nemusíte být jenom vy, kdo potřebuje zahalit do měkkých svetříků.

Letní měsíce, které většina z nás trávila vyhříváním se na sluníčku, jsou už opět za námi a nastává studené podzimní počasí, na které musíme připravit nejen sami sebe, ale také nesmíme zapomínat zateplit naše hnízdečka lásky, pohody a harmonie. Je čas oprášit svetříky, bundičky, štrample a podkolenky, vytáhnout ze skříně teplé peřiny a deky, postavit vodu na čaj nebo horkou čokoládu a zachumlat se. Každé roční období v sobě skrývá svoji magii a krásu, která je jim vlastní. Pokusme se tedy typické vlastnosti nastávajícího podzimu přenést i do svých domovů, a osvěžit tak chladivé okenní parapety, postele, sedačky, poličky a jiný nábytek, na který můžeme tyto roztomilé designové vychytávky vystavit.

Pro fandy do háčkování! Zdroj: www.etsy.com/shop/LoopingHome

Pro fandy do háčkování! Zdroj: www.etsy.com/shop/LoopingHome

Kreativitě se meze nekladou

Možností je hned několik. Předměty v pleteném oblečku si můžete buď zakoupit, nebo, pokud máte šikovné ručičky a baví vás krátké i dlouhé hodiny pečlivé práce, můžete si pletené potahy vyrobit i sami. U menších svetýrků můžete použít klasické háčkování, nebo si pohrát s krajkou. Ale pokud uvažujete nad větší plochou, nebude jistě od věci, když zvolíte měkoučkou vlnu, která krásně zahřeje. Mezi nejčastější předměty, které objímá pletený svetřík, patří rozhodně hrníčky. Jsou dostupné jak v mnoha prodejnách s bytovými dekoracemi, tak i na webových stránkách, které se zaměřují na ručně dělané výrobky od různých tvůrčích osob. Ovšem ani výroba vás nebude stát mnoho úsilí. Pro ty, kteří si nechtějí hrát se vzory a trávit u pletení čas, stačí vzít nějaký starý pletený svetr, vystřihnout si z něj kus rukávu, upravit lemy a přetáhnout hotový výrobek přes hrníček odpovídající velikosti. Na pletené oblečky můžete našít knoflíčky, jmenovky, upevnit po stranách zbarvené listí nebo obtočit předmět obyčejnou bavlnkou v podzimních barvách.

Vyberte si svetřík na hrníček podle svého gusta! Zdroj: http://www.etsy.com/shop/KnotworkShop

Vyberte si svetřík na hrníček podle svého gusta! Zdroj: www.etsy.com/shop/KnotworkShop

To samé platí nejenom pro hrníčky, ale i pro svíčky, vázy, mísy, polštáře a jiné drobné dekorace. Čím kreativnější budete, tím lépe. Můžete vyzkoušet nespočet barev a doplňků, jako jsou již zmíněné knoflíčky, bavlnky, ale i skořice, sušené plátky ovoce, šišky, jehličí a podobně. Jak už ale jistě každý z nás ví, nic se nesmí přehánět. Jako ozdobu je vhodné volit jeden nebo dva odlišné kousky, které k sobě svým způsobem ladí. Dejte si tedy pozor, aby vám nevznikl následný mišmaš různých druhů ozdob. Váš interiér se vám možná bude zdát útulnější, ale čím víc drobností máte všude kolem sebe, tím menší prostor si také opticky kolem sebe utváříte. Na to nezapomeňte.

Pletené plédy a polštáře, které vás nekousnou. Zdroj: http://www.etsy.com/shop/YearnForYarn

Pletené plédy a polštáře, které vás nekousnou. Zdroj: www.etsy.com/shop/YearnForYarn

Ve vaší ložnici by také neměly chybět pleteniny, obzvlášť ty, které vás zahřejí a překvapí svou měkkou a jemnou krásou. Pokud si chcete doma pokrýt pleteným vzorem větší plochu, nemusí to být žádný problém. Zvláště když máte na mysli například pléd, který si jednoduše přehodíte přes postel, povlečení, na taburety a stoličky nebo dokonce i na křesla! Takové výrobky už ale vyžadují spoustu hodin práce a taková bude i odpovídající konečná cena produktu, ať už si jej upletete sami, necháte si jej vyrobit na míru nebo zakoupíte v obchodě. Ceny pletených či háčkovaných potahů se mohou lišit podle toho, jakou cenu si určí sám výrobce. Pokud ovšem investujete svůj čas do vlastní práce, odlehčíte své peněžence a výsledná cena vás nechá klidnějšími.

Je samozřejmé, že čím větší plochu pletené vzory zaujímají, tím víc budou všem na očích a tím snadněji docílíte onoho efektu útulného a teplého domova – i vaše návštěvy ocení originální a trendy nápad a jistě se nechají přikrýt jednou z vašich pletených dek!

Kdo by se nezamiloval do takto malebných taburetů? Zdroj: www.etsy.com/shop/lacasadecoto

Zdroj perexové fotografie: www.etsy.com/shop/ErinBlacksDesigns

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentář