Česká reprezentace se na MS nepodívá

Sport / 27.9.2013

Česká fotbalová reprezentace nepostoupí z kvalifikační skupiny a na MS 2014 v Brazílii bude chybět.

V úterý 10. září prohrála Česká reprezentace poslední zápas o naději na účast na MS v roce 2014. Na italské půdě neudržel český výběr slibný náskok 1:0 a nakonec s Itálií o jednu branku prohrál. Důvodů, proč si Češi na mistrovství světa nezahrají, je více než jen prohraný zápas s Itálií a datují se až do minulého roku.

První ztráta bodů

Po nalosování našeho výběru do skupiny H měl být scénář jasný. Silný tým Itálie si dle předpokladů měl pohlídat první příčku a přímý postup na mistrovství světa. Pro český výběr měla cesta do Brazílie vést přes druhé místo ve skupině a vítěznou baráž. Po prvním zápase s Dánskem, který skončil bezbrankovou remízou následovala povinná výhra s Maltou. Ovšem důležité body český výběr ztratil s týmem Bulharska, kterému nedokázal vsítit branku a zápas opět skončil remízou.

Česká reprezentace na MS v roce 2006. Zdroj: Wikimedia commons

Česká reprezentace na MS v roce 2006. Zdroj: Wikimedia commons

Tvrdá lekce od Dánů

Tragickým výsledkem skončil duel hrající se v Olomouci na konci března letošního roku. V něm jsme podruhé narazili na Dány a tentokrát již góly padaly. Bohužel jen do naší branky a Češi si odnesli debakl 0:3. Částečná omluva fanouškům následovala hned za čtyři dny, kdy reprezentace vyhrála o tři branky v Arménii. I přes skvělý výkon Češi bohužel nedokázali porazit výběr Itálie a uhráli opět jen bezbrankovou remízu.

Konec nadějí

Konec vymýšlení přestupových teorií nastal po druhém zápase s Arménií. Česká republika doma prohrála 2:1 a tímto výsledkem se sama postavila do situace, kdy v následujících třech zápasech musela získat plný počet bodů. To se však nepovedlo. Již zmíněný zápas s Itálií Češi nezvládli a definitivně si tak zavřeli dveře na mistrovství světa.

Konec jedné éry

Poté, co definitivně zhasly veškeré naděje na postup, rezignoval na svůj post trenér Bílek. Zbytek kvalifikace bude z trenérské židle řídit asistent Josef Pešice. Své zklamání z výsledků dali najevo i hráči. Kapitán Tomáš Rosický naznačil, že o pokračování v národním dresu bude ještě přemýšlet. Nadšení rozhodně nevládne ani u fanouškovské veřejnosti, která si bude muset zvyknout na to, že již nejsme týmem konkurujícím nejlepším celkům Evropy.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia commons

Lubomír Řepa

Zanechte komentář