Hot Boys vás přivedou do varu

Literatura / 28.9.2013

Důkaz o tom, že i česká autorka umí napsat kvalitní erotický román.

Psal se rok 2012 a na světové a české pulty knihkupectví  udeřilo šílenství 50 odstínů. Žánr erotického románu se rychle vyšplhal na vrchní příčky žebříčků oblíbenosti, prodejnosti, ale i odporu. V návaznosti na úspěch E L James na čtenáře ze všech stran začaly útočit příběhy podobného rázu. Člověk aby je vidlemi přehazoval. V záplavě unylých, nezábavných a klišovitých románů se ale občas objeví něco zajímavého. A o to větší je pak čtenářovo překvapení, když zjistí, že ono vyprávění má na svědomí česká autorka.

Mimo zajeté koleje…

Obálka Hot Boys. Zdroj: fantomprint.cz

Obálka Hot Boys. Zdroj: fantomprint.cz

Nakladatelství Fantom Print se rozhodlo zabrousit mimo své klasické fantasticko/sci-fi/něco mezi tím vody a vydalo knihu, jež se opravdu nedá zařadit jinak než jako erotický román (ten pokus vnést do příběhu trochu napětí taktně přehlédneme).

Knižnímu uvedení na trh předcházela poměrně masivní oslavná reklamní kampaň. Ta musela každou osobu pohlaví ženského, která ještě nečetla e-book, přinejhorším jenom nalákat, přinejlepším ji donutit sprintovat do nejbližšího knihkupectví. Často se stává, že pokud něco očekáváme s nadšením, býváme pak často zklamaní. Hot Boys naštěstí patří mezi ty světlé výjimky potvrzující pravidlo.

Krásný, chytrý, ale s holým zadkem…

Chris se řadí k těm typům mužů, kteří vyhráli genetickou loterii. A to pro jistotu hned dvakrát. Ženskému pohlaví se při pohledu na něj třesou kolena a z koutku úst jim ukapává slina. Chris ovšem není jen pěkná tvářička a božské tělo, ale i docela chytrý kluk, a protože plat v jeho denní standardní límečkové práci není žádná sláva a život v Chicagu je drahý, po nocích si přivydělává jako striptér v klubu Red Dwarf.

Jenomže Chrisovi už táhne na třicet. Ukazovat zadek, ač výstavní, už ho příliš nebaví, a když se do jeho existenciální krize připlete jedna, byť docela obyčejná žena, převrátí se jeho staromládenecký život naruby. Ono se není čemu divit, přece jen se mu nestává příliš často, aby osoba ženského pohlaví odolávala jeho šarmu. Kdyby ale tušil, že spolu s Tarou mu do života vstoupí i její temná minulost, možná by si dvakrát rozmyslel, jestli ji chce opravdu za každou cenu dostat.

Nejen postavy snadno zamilovatelné…

Autorka sama přiznává, že předlohou pro Chrise byl britský model David Gandy. Zdroj:DavidJamesGandy.com.

Autorka sama přiznává, že předlohou pro Chrise jí byl britský model David Gandy. Zdroj:DavidJamesGandy.com.

Hot Boys jsou takovými 50 odstíny šedi po česku, třebaže je děj zasazen do Chicaga, ale mnohem kvalitnějšími a lépe napsanými. Chris možná patří mezi klasické prototypy románového hrdiny (ač mu na kontě chybí miliardy), přesto se ale autorce podařilo vdechnout mu jakousi lidskost a charakter. Tara zase není žádná zakřiknutá křehotinka, pusu má docela prořízlou a své místo si vybojovat umí. Prostě se jí nedá nefandit.

Autorka sama sice žije v Prostějově, ale její psaný projev silně připomíná ne zcela spisovnou pražskou mluvu (koncovky –ej, apod.) a silnějším slovům se také nevyhýbá. Jazyk tak příjemně dokresluje příběh a upřímně, kdyby tomu bylo jinak, z knihy by se vytratila celá přirozenost.

Děj samotný není nijak světoborný, neotevře vám nové obzory a nevytře zrak, ale přestože se jedná o erotickou literaturu, snažila se Majar do ní vložit alespoň trochu thriller zápletku. Je jen škoda, že na tu nebyl dán větší důraz a  zůstala potlačena v pozadí.

M. T. Majar se možná trochu svezla na současné trendy vlně červených luceren, ale i tak se představila jako autorka, se kterou je do budoucna třeba počítat.

Takže dámy, pokud hledáte nějakou oddechovou četbu a chcete se u ní i příjemně pobavit a občas zavzdychat, Hot Boys jsou tou správnou volbou.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Veronika Mahdalová

Veronika Mahdalová

I'm almost never serious and I'm always too serious. Too deep. Too shallow. Too sensitive, too cold-hearted. I'm like a collection of paradoxes...

Zanechte komentář