Kosmetická prokrastinace

Krása a móda / 26.9.2013

Poradíme vám, jak s ní zatočit!

Moc dobře víte, co byste měla udělat, přesto to odkládáte na poslední chvíli. Tuto situaci zná snad každá žena – oddalujeme jednání na úřadech, úklid domácnosti, práci na zahradě nebo úkoly do školy a místo okamžitého řešení naléhavějších problémů děláme věci, kterým by odklad naopak neuškodil. Zkrátka si hledáme tisíc důvodů, proč nedělat právě to, co musíme. Prokrastinace se týká i péče o náš zevnějšek a může napáchat daleko víc škody, než se na první pohled zdá.

Co se nám nejčastěji nechce?

Odličovat

Jdete večer do klubu s přáteli, na večeři s partnerem nebo do divadla? Přirozeně se chcete líbit, upoutat pozornost, cítit na sobě obdivné pohledy… Slavnostnější události často předchází delší přípravy a náročnější líčení. Komu se ale chce uprostřed noci celou tu pracnou nádheru odličovat? Jste unavená a to poslední, na co máte náladu, je trávit další půlhodinu v zajetí pleťových vod a dvoufázových odličovačů. Přesto byste se ale donutit měla, make-up totiž póry ucpává a ráno byste se mohla probudit s tváří posetou nepěknými pupínky.

Jak si pomoci? 

Proces odlíčení výrazně zkrátí použití odličovacích přípravků už ve sprše. Jemný peeling pro denní použití nebo čisticí gel odstraní většinu make-upu z vaší tváře, takže poté už stačí jen setřít zbytky řasenky či očních stínů, opláchnout obličej studenou vodou a můžete s klidným svědomím do postele.

Odlakovat

Vyberete si krásnou barvu laku, s potěšením ji natřete na podlak, přidáte pro jistotu a plné krytí druhou vrstvu, aplikujete nadlak, doladíte nedostatky korekční tyčinkou, zapilujete drobné nesrovnalosti… Krásná manikúra vám však vydrží přesně jedno umytí nádobí nebo dva napsané e-maily. Žádné z nás se nechce lakovat nehty každý den – nějaké to oprýskání laku přece nebude pár dní tak vidět, že? Omyl. Bude navíc daleko ošklivější než nenalakovaný nehet.

nehty prokrast

Vaše nehty budou bez laku vypadat mnohem lépe a přirozeněji než s krásnou, ale oprýskanou manikúrou. Zdroj: photl. com

Jak si pomoci? 

Místo výrazných odstínů si čas od času dopřejte odstíny tělové a nenápadné, na nichž oprýskání bude méně znatelné. Pokud jste ale zvyklá na klasickou rudou, přibalte si do kabelky odlakovací ubrousky. Seženete je v drogerii za nízkou cenu, nezaberou vám tolik místa a v případě zničené manikúry v práci/ve škole můžete nehty kdykoli odlakovat.

Depilovat

Hladce oholené nohy vám od rána vydrží do odpoledne a večer abyste holila nanovo… A na to buď nemáme čas, nebo náladu.

Jak si pomoci?

Místo klasického holení žiletkou vyzkoušejte sice bolestivější, ale efektivnější způsob odstraňování nežádoucích chloupků – epilátor nebo různé voskové metody. S těmi mohou zůstat vaše nohy hladké až na několik týdnů! Opakovanou epilací vaše kůže navíc znecitliví, takže samotný proces nebude tolik bolet a chloupky vám porostou méně a jemnější.

prokrastinace 01

Naučte se neodkládat nutné kosmetické úkony na později, ale raději je udělejte rovnou. Čas, který byste jinak strávila zbytečnostmi, využijete efektivněji. Zdroj: photl.com

Mazat

Po koupeli bychom měly správně svou pokožku ještě hydratovat. Jenže která z nás se k tomu po vykoupání „dokope“ skutečně každý den? Maximálně se postaráme o pleť, vyčistíme zuby a jdeme spát.

Jak si pomoci?

Opět ve sprše. Už jste vyzkoušela nové sprchové oleje? Vaši pokožku dokážou jak umýt, tak hydratovat. Nebo se řiďte heslem „Kdo maže, ten jede!“ a jednoduše přenechte masírování svého těla voňavými krémy třeba partnerovi. Uvidíte, že určitě nebude protestovat.

Poznáváte se v našem článku? Do jakých kosmetických úkonů se nechce právě vám? Dejte nám vědět v komentářích!

Zdroj perexové fotografie: phot.com

Petra Krejčířová

Student, nenapravitelný idealista, milovník umění a veškeré elegance starých časů.

Zanechte komentář