Inditex – 8 módních značek pod jednou střechou

Krása a móda / 9.10.2013

Značky jako Zara nebo Bershka jsou celosvětově známé a velmi oblíbené. Víte, že všechny patří pod jednu španělskou nadnárodní korporaci?

Inditex je španělským distributorem oblečení, který vlastní přes šest tisíc obchodů v 86 různých zemích po celém světě. Tento módní gigant se skládá z více než sta společností, zabývajících se textilním designem, a vlastní jedny z nejpopulárnějších značek na trhu – Zara, Zara Home, Bershka, Stradivarius, Pull and Bear, Massimo Dutti, Oysho a Uterqüe.

Počátek této továrny na módní trendy leží ve Španělsku, kdy byl v roce 1975 otevřen první obchod Zara, za což můžeme vděčit zakladatelům Amanciu OrtegoviRosalíi Mera. Ostatní divize postupně vznikaly v devadesátých letech. A jaké je tajemství úspěchu těchto značek?

zara

Inditex je distributorem široké škály módních stylů. Zdroj: polyvore.com

Podle oficiálních stránek Inditexu je v tomto případě nejdůležitější inovace a především flexibilita na dnešním rychle se měnícím trhu s módou. Zkrátka je nutné reagovat na změny v módních trendech a dát zákazníkům stylové oblečení za rozumnou cenu. Pojďme si tedy udělat stručný přehled těchto značek.

Zara

Vlajková loď celé společnosti a v dnešní době také nejrozšířenější ze všech osmi značek. A není divu. Zara vás zláká svojí neotřelou elegancí a stylem. Najdete zde oblečení pro nejrůznější typy příležitostí, ovšem dominuje spíše elegantní styl. Kromě kvalitních oděvů pro ženy, muže i děti najdete v nablýskaných prodejnách Zara také úchvatné boty, okouzlující kabelky a jiné neméně úžasné doplňky. Osobně nedám dopustit například na  klasické džíny Zara, které koupíte za velmi rozumnou cenu a u nichž se můžete spolehnout, že neztratí tvar!

zara

V Zaře se snoubí klasická elegance s módními trendy. Zdroj: polyvore.com

Za krásu se ovšem platí a v Zaře si opravdu připlatíte. Ačkoliv se nejedná o astronomické sumy peněz, většina kousků ze Zary je pro člověka střední třídy dražší záležitostí. Na druhou stranu zde najdete i překvapivě cenově výhodné zboží (např. již zmíněné džíny od 699 Kč). Nesmíme zapomenout také na sezónní výprodeje, které jsou ideální příležitostí pro nákup v Zaře.

zaraboty

Boty v Zaře jsou neodolatelným lákadlem. Zdroj: polyvore.com

Bershka, Stradivarius, Pull&Bear

Tyto tři skvělé značky mají mnoho společného, a naopak se velmi liší od Zary i ostatních divizí Inditexu. Hlavním konceptem je zde ležérní městský styl, zaměřující se zejména na mladou generaci. I zde pořídíte kromě oblečení také módní doplňky.

pullandbear

Pull and Bear se vyznačuje mladistvým stylem. Zdroj: polyvore.com

V České republice je bohužel kritický nedostatek těchto prodejen, což je velká škoda, protože všechny tři značky příjemně osvěžují již dávno „okoukaný“ český trh, který je momentálně zaplaven značkami jako jsou H&M, C&A nebo Takko. A co víc, všechny tři přinášejí nové možnosti pro mladé milovníky módy. Jediným záporem, který bych v této souvislosti ráda zmínila, je, že se u  některých kousků můžeme setkat s poměrně špatnou kvalitou (ať už zpracování či materiálu).

bershka

Bershka vás upoutá zejména svěžím a originálním stylem. Zdroj: polyvore.com

Massimo Dutti

K prodejně Massimo Dutti se u nás dostanete ještě hůře než k ostatním a popravdě jediný obchod této značky naleznete v Praze v obchodním domě Arkády na Pankráci. Jednotlivé kolekce se vyznačují kromě opravdu výrazně vysoké ceny také více elegantním a propracovaným stylem. Některé kousky Massimo Dutti se nesou v podobném duchu jako kolekce ze Zary a pokud si vyhledáte oficiální webové stránky, tak zjistíte, že se nejedná o nijak zvláště originální oblečení, ale jde spíše o klasiku, tudíž záleží na každém, zda se rozhodne do této značky investovat.

massimo dutti

Massimo Dutti je synonymem drahé klasiky. Zdroj: polyvore.com

Oysho a Uterqüe

Nejmladší ze všech osmi divizí Inditexu a také naprosto odlišné od všech předcházejících. Ani jednu z těchto dvou značek však nenajdete v České republice, což jenom dokazuje, jaké mezery náš trh s módou má. Oysho se zaměřuje na pohodlné domácí oblečení, sportovní oděvy, ale i spodní prádlo. Uterqüe, úplně nejmladší počin Inditexu, se zase soustřeďuje zejména na doplňky, ačkoliv zde najdeme i omezenou nabídku oděvů.

 

A co vy? Nakupujete v některém z těchto obchodů?

Zdroj perexové fotografie: zara.com

Zdroj videa: youtube.com

Radka Ostřížková

Radka Ostřížková

Multifunkční studentka s příliš mnoha zájmy, která zkouší také psát.

Zanechte komentář