7 slavných žen, které překonaly samy sebe

V obraze / 3.5.2014

Máte strašáka ve skříni? Zpěvačka Kelly Rowland, jež pro rozpadu Destiny´s Child trpěla chorobnou žárlivostí na Beyoncé, by mohla povídat.

Nejste jediná, kdo si nevěří. I hvězdy mají své dny

I slavní mají slabé chvilky. Zdroj: Freedigitalphotos.net

I slavní mají slabé chvilky. Zdroj: Freedigitalphotos.net

Talentovaná Kelly Rowland vydala 22. července singl Dirty Laundry (špinavé prádlo), který je skutečnou intimní zpovědí. „Zatímco má ‘sestra‘ (Beyoncé) zářila na pódiu, běsnila jsem. Ona byla nahoře, já dole. Nenáviděla jsem všechny,“ zpívá Kelly s otevřeností pro showbyznys až nezvyklou.

Píseň zároveň nastínila její dlouholetý vztah s násilnickým partnerem, o jehož záchvatech Kelly dlouhá léta mlčela. Ačkoli ji muselo stát mnoho sil o strašácích konečně promluvit, zapůsobil očistný song nejen na fanoušky, ale na celý hudební průmysl.

Život začíná za zónou pohodlnosti

Podobné pocity přitom dnes a denně prožívají tisíce žen. Žárlíte na krásnou kamarádku? Bojujete se závislostí na jídle? Nevěříte si a zbytečně se okrádáte o životní šance? Zůstáváte s neperspektivním partnerem z pohodlnosti? Bojíte se větší změny, přestože intuitivně tušíte, že je správná? Výborně, pojmenováním problému jste na dobré cestě. Teď už jen krůček – naučte se, jak zvítězit sama nad sebou.

7 inspirativních žen. Když to dokázaly ony, zvládnete to taky!

Nyní naťukneme seznam 7 známých osobností, jejichž peripetie s happy endem vám zjednoduší začátek. Jsou to holky z masa a kostí, které si sáhly na dno a na základě toho dokázaly najít životní elán. Jistě najdete ve svém blízkém okolí podobné archetypy silných žen. Dovolte jejich příběhům, aby vás inspirovaly ve vlastní svízelné situaci. Stačí jen otevřít oči a číst mezi řádky.

1. Oprah Winfrey se vyhrabala z chudoby do záře reflektorů

Dnes jsou celebrity na billboardech. Jejich cesta však byla dlouhá. Zdroj: Freedigitalphotos.net

Dnes jsou celebrity na billboardech. Jejich cesta však byla dlouhá. Zdroj: Freedigitalphotos.net

Kým jiným zahájit seznam inspirativních žen. Dnes světová ikona a zářný příklad celoživotní dřiny. Ale Oprah nedostala slávu a úspěch na stříbrném podnose. Právě naopak – trnitá cesta, kterou si zakusila, z ní udělala spirituálního lídra současnosti. Narodila se do „rodiny“ svobodné nezletilé matky v chudé oblasti státu Mississippi.

Jako malá se musela halit do oblečení narychlo spíchnutého z pytlů od brambor. Víc si rodina nemohla dovolit. Ve 14 sama porodila syna, který ale záhy zemřel na komplikace. Nemluvě o sérii nevydařených násilných vztahů a problémů s váhou, sebevědomím a neúspěchem. A podívejte, kde je teď. Její jméno září napříč kontinenty. Takže se znovu zeptejte sami sebe – co že je ta věc, kterou údajně nikdy nedokážete?

2. Julia Child naučila Američany vařit jinak než z konzerv

Svérázná žena, jejíž naplno prožitý život posloužil scénáristům jako podklad pro film Julie and Julia, dokázala zlomit hned několik stereotypů. První polovinu svého života pracovala jako textařka, žurnalistka a zástupkyně strategické služby OSS (předchůdce dnešní CIA). Jako žena v typicky mužském povolání se denně setkávala se stereotypy, které odrážela s lehkostí a humorem.

Změna kariéry ve 40? Nikdy není pozdě objevit svou vášeň. Zdroj: Freedigitalphotos.net

Změna kariéry ve 40? Nikdy není pozdě objevit svou vášeň. Zdroj: Freedigitalphotos.net

Když jí táhlo na 40, objevila v Paříži slabost pro dobré jídlo – a nezalekla se drastické změny kariéry. Ve slavné kuchařské škole Le Cordon Bleu z ní měli srandu. Zralá žena, navíc Američanka, v baště prestižních francouzských mužů-kuchařů. Kdo to kdy viděl? Juliina neúnavná píle a vášeň nakonec dokázala převálcovat všechny mužské kolegy. Paříž opouštěla s respektem těch, kteří se jí původně posmívali.

Julia však nelenila a ušila si na sebe ještě větší výzvu – naučí Američany, navyklé na konzervy, polotovary a fast food, VAŘIT. Doma, ze základních surovin a s láskou. A co myslíte? Její televizní pořad získal navzdory původní nedůvěře rekordní sledovanost a kuchařky Julie Child jsou dodnes pečlivě střeženým pokladem mnoha (nejen) amerických domácností.

3. Luise Hay překročila svůj stín. Dnes učí, jak milovat

Dívka z chudé nezvdělané rodiny na předměstí si z dětství odnesla šrámy na duši v podobě sexuálního zneužívání. Neměla vzdělání ani perspektivu, přesto dokázala zapomenout, odpustit a neuvěřitelně zapracovat na své duševní očistě. Vzdělávala se v rámci církevních iniciativ i mimo ně, napsala knihu Miluj svůj život, vedla první hnutí nemocných AIDS a z vyděšené holky se proměnila v úspěšnou byznysmenku.

Své techniky osobního rozvoje a síly myšlenek využila při onemocnění rakovinou. Nejen, že se z nemoci uzdravila, ale ve svých 78 letech vypadá minimálně o tři dekády mladší. Čerpejte od ní inspiraci s velkým I.

4. Drew Barrymore vyměnila drogy za saláty

Popularita má také svou odvrácenou tvář. Zdroj: Freedigitalphotos.net

Popularita má také svou odvrácenou tvář. Zdroj: Freedigitalphotos.net

Dětská hvězda filmu E. T. nezvládla obrovskou popularitu zrovna na jedničku s hvězdičkou. Ze sladkého dítěte se stal teenager závislý na drogách a alkoholu. Drew si prošla peklem, aby mohla vyjít do života čistá a silná. Dnes jí stříbrné plátno sluší mnohem víc. Temné období ji navíc naučilo respektu k vlastnímu tělu, jídlu a vůbec planetě. Je zastánkyní jógy, zdravé a udržitelné stravy a zelených iniciativ. A taky příkladem, že všechno zlé je k něčemu dobré.

5. Jennifer Lawrence přešla od šikany k Oscarovi

Nadějná mladá herečka musela prokázat vnitřní rovnováhu již v útlém věku. Potýkala se s ošklivou šikanou spolužáků, o níž by mohly mluvit další mladé hvězdy (zpěvačka Demi Lovato aj.). Jennifer nicméně přiznává, že i tyto nepříjemné zážitky z ní udělaly ženu, jakou je dnes. Aktuálně hraje s Bradleym Cooperem ve filmu Terapie láskou a její obývák krášlí soška Oscara, kterou získala za hlavní roli v tomto romantickém dramatu. A kde jsou ti, kteří ji šikanovali?

6. Jennifer Hudson hrdinně čelí ranám osudu

Na škole je šikanovali. Dnes vydělávají miliony. Zdroj: Freedigitalphotos.net

Na škole je šikanovali. Dnes vydělávají miliony. Zdroj: Freedigitalphotos.net

Černošská zpěvačka s libozvučným hlasem inspirovala tisíce žen svým zdravým váhovým úbytkem. Přestože jen za toto vítězství sama nad sebou by zasloužila potlesk, nás zaujala její nezdolnost v jiné záležitosti. Hvězda filmu Showgirls musela projevit obrovskou vnitřní sílu, když její matku, bratra a synovce postřelil člen jejich vlastní rodiny. Někdy je to život sám, kdo za vás srovná priority. Buďte vděční za to, co nyní máte.

7. J. K. Rowling utopila deprese v psaní

Nezaměstnaná, sama s dětmi a bez perspektivy pohádkového konce. Tichá Angličanka se léta utápěla v depresích a myšlenkách na sebevraždu, až si svou utrápenou duši vylila na papír. Z terapie se stal koníček nejen pro ni, ale i pro tisíce čtenářů po celém světě. J. K. Rowling sama napsala své „happily ever after“ ságou dobrodružných knih o nadaném kouzelníkovi Harrym Potterovi. Dnes je důkazem, že zázraky se nedějí – jste to právě vy sama, kdo vás může zachránit.

Zdroj perexové fotografie: Shutterstock.com

Pavla Lokajová

Pavla Lokajová

Copywriterka, redaktorka a věčná životní idealistka. V hlavě se mi neustále rodí nové nápady. Píšu články, které bych sama chtěla číst. Stephena Kinga považuji za mistra slova, z Marquezových knih čerpám moudrost pro každý den.

Zanechte komentář