MBPFW 2013 DEN DRUHÝ Czech scene (večerní program)

Krása a móda / 21.9.2013

Druhý den přinesl hned několik zajímavých přehlídek. Na jedné se podávalo jídlo, na další stála na molu zrcadla. Jaké to bylo? Čtěte v celém článku!

V minulém článku jsme vám ukázaly kolekce, které byly představeny v rámci odpoledních exhibic. Nyní přinášíme reportáže z těch večerních. Vyvrcholením druhého večera byla přehlídka concept storu Simple, která se odehrála za přítomnosti zrcadlové instalace přímo na hlavním mole. Ale teď již k jednotlivým přehlídkám!

Rok se s rokem sešel a před pražským hotelem InterContinental vyrostl obrovský bílý stan, jenž se v následujícím prodlouženém víkendu (18.-22. září 2013) stane dějištěm nejdůležitější módní akce roku. Své kolekce jak na letošní podzim/zimu, tak na jaro/léto příštího roku předvede na 45 přehlídkách 54 oděvních návrhářů nejen z České republiky, ale z celého světa. Vyvrcholením Prague Fashion Weekendu, jež si letos poprvé vzal pod svá ochranná křídla i automobilový gigant Mercedes-Benz, bude návštěva proslulého malajského návrháře Jimmy Choo na Gala Fashion Night v sobotu večer.

17.00: NAVARILA: Love Deer

NAVARILA, Zdroj: Andrea Vytlačilová, Generace 21

NAVARILA. Zdroj: Andrea Vytlačilová, Generace 21

Za značkou Navarila se ukrývá známá česká návrhářka Martina Nevařilová, která patří mezi elitu české módní tvorby. Její modely můžete povětšinou vidět v úpletovém provedení a jsou určeny pro všechny, kteří hledají pohodlný oděv na běžné nošení, jenž je ale zároveň originální a osobitý. Na PFW představila aktuální kolekci pro podzim/zimu nazvanou Love Deer, z které podzimní nálada doslova čiší. Pokud byste ale čekali nudnou šeď, byli byste zklamáni, protože Love Deer nabízí především veselé barvy jako jsou tmavě žlutá, červená, fialová i růžová. Ty s radostí kombinuje s černobílými vzory, takže vzniká sofistikovaný, ale přesto originální a neotřelý vzhled. Symbolem, který je prostoupen celou kolekcí, je již zmiňovaný jelen (deer), jenž se objevuje na sukních, čepicích, ale i šatech. K vidění navíc byly i společenské šaty, které byly význačné naopak tlumenými až studenými barvami jako je šedomodrá a meruňková. Upnuté úpletové šaty působily nevtíravě a sexy zároveň. Materiál byl navíc protkán stříbrnými nitkami, což večerním modelům dodávalo slavnostní punc.

AK

18.00: DUSNI3

Dušní3. Zdroj: Aneta Kuchařová (Generace 21)

DUSNI3. Zdroj: Aneta Kuchařová, Generace 21

Přehlídka multibrandového butiku DUSNI3 zaměřeného na dámskou módu předvedla brilantní stylizace, ale síla celku lehce pokulhávala. Není se ale čemu divit. Jak už to u concept storů bývá, modely vznikají z již dokončených kolekcí světových návrhářů, a tak je více než složité spojit tak rozdílné „minikolekce“ v jednotný celek. Bílý fashion stan se proto stal svědkem exhibice jak vzorovaných kusů oděvu s motivy typickými spíš pro koupelnové kachličky, tak jednobarevných prvků vynikající střihovým zpracováním. Jednotícími prvky se staly kožešinové vesty, dlouhé štrasové náhrdelníky, nabírané výstřihy, sametová oversized saka a kabáty nejrůznějších barev a velikostí a především všudypřítomné kabelky z dílny britské punkové návrhářky Vivienne Westwood, to vše hlavně ve fialové, modré, červené a béžovo-krémové. Jedno však měly všechny modely společné – cíl objevovat nečekané spojitosti a přivést diváka v úžas. Příkladem takového počinu může být model tvořený fialovým kabátem z tvídu, zářivě zelenými saténovými šaty, rukavičkami v růžové barvě a zlatými lodičkami. Jakkoliv bizarní se to může zdát, oděv sklidil velký úspěch.

AV

19:00 Ivana Follová: Sushi ti sluší

Ivana Follová, Zdroj: Andrea Vytlačilová, Generace 21

Ivana Follová. Zdroj: Andrea Vytlačilová, Generace 21

Návrhářka Ivana Follová se zaměřuje nejen na praktický městský styl, ale také na večerní či dokonce svatební šaty. Její tvorba je oblíbená ženami z celého světa a zářijová přehlídka je pak vytvořena speciálně pro normální ženu, která možná nemá míry modelky, ale přesto má styl a chuť se hezky oblékat. Kolekce byla nazvána příznačně Sushi ti sluší a vyjadřovala nejen lásku k módě, ale i jídlu. A byla pojata opravdu vesele a s vtipem. Plnoštíhlé modelky v oversized trikách s potiskem jídla roznášely tácy se sushi a nabízely ho přítomným divákům. Asi si teď říkáte, že jste prohloupili, když jste nedorazili, a máte pravdu. Další část přehlídky totiž byla zaměřena na formálnější oděvy a kousky pro běžné nošení a jednalo se o skutečně krásné modely. Mohli jsme vidět jednak kancelářský styl, kde dominovala šedá barva, ale kostýmy byly ozvláštněny o kanýrové blůzy, což jim dodalo ženský vzhled. Dále bylo předvedeno nespočet rozevlátých šatů a sukní většinou s potiskem batiky či květů. Kolekce obsahovala i společenské šaty, které byly protkány stříbrnými nitěmi a působily tak velmi honosně. Pro všechny modely bylo společné to, že byly perfektně ušity a plnoštíhlým modelkám skutečně krásně seděly.

AK

20.00: Hana Havelková

Hana Havelková. Zdroj: Aneta Kuchařová (Generace 21)

Hana Havelková. Zdroj: Aneta Kuchařová, Generace 21

Hana Havelková je jednou z mála českých návrhářek, které se podařilo prosadit i za hranicemi a své modely pravidelně představuje kromě tuzemska i v Paříži, Berlíně či New Yorku. Typická je pro ni geometrická strohost a čistota tvarů, odkud často přechází k inspiraci architekturou. A stejně tomu bylo i tentokrát. Kolekce inspirovaná městskou čtvrtí skrývá prvky mozaiky či spirálovitého schodiště mísené s paletou přírodních barev. Modely procházejí napříč všemi stavebními slohy od kubismu až po gotiku a z každého období čerpají klíčové elementy, což se projevilo jak na střihu šatů, tak na textuře látek. Úzké siluety, ale i jednotvárné oděvy v dominujícím triu barev černá-hnědá-bílá vévodí celé kolekci. Součástí modelů jsou i masivní šperky stejných barev, jelikož Havelková kromě firmy Humanic (která se postarala o obuv modelek)  dlouhodobě spolupracuje i s českou korálkovou firmou Preciosa. Příjemnou tečkou na dortu bylo uzavření přehlídky přední českou herečkou Lindou Rybovou oděnou v minimalistickém černohnědém kompletu.

AV

21:00 Simple: kolekce podzim/zima 2013-2014

Simple

Simple. Zdroj: Andrea Vytlačilová, Generace 21

Páteční přehlídkový maraton byl zakončen Simple Carollinum Concept Storem, který nabízí kolekce proslulých francouzských, britských, amerických a švédských domů módy. Módní přehlídka byla opravdu pomyslnou třešničkou na konci celého dne, neboť se nám představily modely světoznámých značek Saint Laurent, Céline, Lanvin, Balenciaga, Isabel Marant, Dior Homme, Christian Louboutin, Victoria Beckham, Alexandr McQueen, Rick OwensAcne. Modely byly velmi různorodé, všechny však spojovalo jejich perfektní provedení a luxusní vzhled. K vidění bylo spoustu kožíšků, kabátů oversized velikostí, třpytivých materiálů a kůže. Za zmínku také stojí jakási hra s kontrasty, jako příklad lze uvést společenský oblek v kombinaci se sportovní kšiltovkou. Pozornost se kladla také na zajímavé detaily typu velkých mašlí a výrazného, efektního řasení látek. Celé kolekci pak dominovala především černá barva v doprovodu šedé, modré a bílé.

AK

Na další reportáž se můžete těšit již dnes večer, kdy odhalíme odpolední přehlídky třetího dne.  Zprostředkujeme vám kolekce značek ODIVI, jsem, Zuzana Kubíčková, Mirka Talavašková, ETHER a TIQE.

Chystáte se na MBPFW? Nastudujte si kompletní program a tipy, které vám zajistí ty nejlepší zážitky! Všechny přehlídky pro vás sledujeme a každý den přinášíme nové reportáže.

DEN PRVNÍodpolední a večerní program.

DEN DRUHÝ: odpolední program.

Andrea Vytlačilová (AV) a Aneta Kuchařová (AK)

Zdroj perexové fotografie: Andrea Vytlačilová, Generace 21

Andrea Vytlačilová

Andrea Vytlačilová

Studentka a snad i trochu umělkyně píšící o módě a stylu. Často a velmi ráda na cestách s blokem a pastelkami v ruce.

Zanechte komentář