korkový věnec

Vytvořte si netradiční adventní věnec

Design / 1.12.2012

Nastane nám první adventní neděle a bude čas zapálit první svíčku na adventním věnci. Omrzel vás už ale tradiční kulatý? Vytvořte si svůj originál!

V posledních letech je moderní vymykat se tradičním věcem. Vánoce samozřejmě nezůstaly pozadu. Netradiční stromky, ozdoby i štědrovečerní večeře se začínají v našich domovech objevovat čím dál častěji. Pro zastánce těchto inovací máme krásný tip a návod, jak si udělat netradiční adventní věnec.

Adventní věnec z korku

Budete potřebovat:

  • 4 svíčky
  • korkové špunty (od vína)
  • stužky
  • dekorace (kromě koupených můžete využít sušené ovoce, arašídy či perníčky)
  • kousek kartonu
  • nůžky, lepicí pistoli
korkový věnec

Postup: Adventní věnec z korku. Zdroj: Alice Jendelová, Generace 21

TIP: Pokud nemáte k dispozici korkové zátky, zkuste se poptat někde v restauraci.

Jak na to?

1. Rozměřte si, jak velký chcete adventní „věnec“ mít. Rozložte si svíčky i korky a podle velikosti odměřte základnu. Tu pak překreslete na karton a vystřihněte.

2. Na karton lepte korkové zátky. Začněte hlavním obvodem.

3. Pokračujte uvnitř, nalepte svíčky, zbytek vyplňte korky. Když vám to nevyjde úplně přesně, buď to nechte a zamaskujte dekorací, nebo opatrně zátky rozpulte a vyplňte.

4. Dodekorujte podle fantazie. Ovažte obvod stužkou. Hotovo.

Pokud nejste dost kreativní na to, abyste si složitě vytvořili věnec, kupte si stojánek na svíčky, který pak už jen jednoduše ozdobíte. Prodávají se z různého materiálu (doporučuji kovový kvůli životnosti) a v různých tvarech. Pro ty, kteří chtějí být alespoň trochu tradiční, je kulatý, pro ostatní řada, schody, oblouk a mnoho dalších.

adventní věnec

Netradiční adventní věnec. Zdroj: Simona Mašková, Generace 21

Pozor při napichování svíček na ostny. Můžete si pořídit svíčku, která už je propíchnutá, ulehčíte si tím práci. Pokud není, je třeba ostny ohřát na vysokou teplotu (například v ohni svíčky) aby roztavila vosk a svíčka vám nepraskla.

Stojánek můžete ozdobit dle své fantazie. Vhodná je umělá barevná kůra, kamínky či korálky. Použít můžete naprosto cokoliv. Je to jednoduché, ozdobí to vaši domácnost a navodí krásnou vánoční atmosféru.

Zdroj perexové fotografie: Zdroj: Alice Jendelová, Generace 21

Simona Mašková

Simona Mašková

"Fotografie jsou pohledem do duše fotografa"

Zanechte komentář