MBPFW 2013 DEN PRVNÍ: Ready To Wear (večerní program)

Krása a móda / 20.9.2013

Jakými přehlídkami vyvrcholil první předváděcí den pražských dnů módy? Přečtěte si v celém článku!

Rok se s rokem sešel a před pražským hotelem InterContinental vyrostl obrovský bílý stan, který se v následujícím prodlouženém víkendu (18. – 22. září 2013) stane dějištěm nejdůležitější módní akce roku. Své kolekce jak na letošní podzim/zimu, tak na jaro/léto příštího roku, předvede na 45 přehlídkách 54 oděvních návrhářů nejen z České republiky, ale z celého světa. Vyvrcholením Prague Fashion Weekendu, který si letos poprvé vzal pod svá ochranná křídla i automobilový gigant Mercedes-Benz, bude návštěva proslulého malajského návrháře Jimmy Choo na Gala Fashion Night v sobotu večer.

Navazujeme na odpolední sled přehlídek, které jsme vám představily v minulém článku. Ve večerním programu byly představeny kolekce značek Pietro Filipi, Tombolini, Va Va Vooms.Oliver.

18.00: Pietro Filipi: podzim/zima 2013

Pietro Filipi, Zdroj: Andrea Vytlačilová (Generace 21)

Pietro Filipi. Zdroj: Andrea Vytlačilová, Generace 21

Česká značka Pietro Filipi, známá pro svůj ikonický elegantní styl, představila kolekci v netradičních barvách. Vedle očekávané a nestárnoucí černobílé kombinace se na mole objevila především zářivá hořčicově žlutá či military zelená. Svěží uvolněné střihy v kombinaci se vzorem kostky vyústily v oděvy, které odráží současné trendy světových mol. Zrodila se kolekce inspirovaná svobodomyslným stylem 70. let s dávkou Tolstého Anny Kareniny, která oděvům dodala majestátnost, a to nejen v podobě kožešinových límečků. Značka známá také jako synonymum luxusu tak zůstala věrná svým tradičním hodnotám a rozhodla se příliš neexperimentovat.

AV

19.00: Tombolini

Pánská značka Tombolini a jejich elegantní kolekce. Zdroj: Aneta Kuchařová (Generace 21)

Pánská značka Tombolini a jejich elegantní kolekce. Zdroj: Aneta Kuchařová, Generace 21

Italská značka existující již od roku 1964 si zakládá na rodinné tradici a pravém italském stylu. Tombolini je jasnou volbou pro muže, který chce být za každou cenu elegantní, ale zároveň vyžaduje pohodlí a kvalitu. A právě kvalita je tajemstvím úspěchu této značky. Tombolini klade důraz na znalost starého řemesla, které propojuje s novodobou představou luxusu. To nám dokázala i kolekce pro letošní podzim/zimu. K vidění byly jak ležérnější, tak formálnější kousky, pro všechny byl ale společný perfektní střih a jednoduchá, ale přesto moderní kombinace barev. Kolekce je určena pro muže, který se nebojí jít s dobou, ale zároveň zůstává věrný klasice, a především kvalitě.

AK

20.00: Va Va Voom

 

Va Va Voom, Zdroj: Andrea Vytlačilová (Generace 21)

Va Va Voom. Zdroj: Andrea Vytlačilová, Generace 21

Přehlídka začínající značky Va Va Voom českému publiku představila inspiraci světovou haute couture a sklidila velký úspěch. Základním pilířem se kromě již zmíněné vysoké krejčoviny stala konfrontace zdánlivě nekombinovatelných materiálů – zimních (vlna, kůže) a letních (mušelín), provedená v tradiční červené, černé a bílé barvě. Každý model je navíc ozdoben specifickým vzorem vyřezaným z kůže, který tak spojuje jemnost a vzdor v nečekaný, ale velmi příjemný mix. Spojitost s kůží vyvrací klišé přeslazených večerních šatů a dodává modelům notnou dávku rebelie. Cílem mladého módního subjektu bylo vytvořit moderní kus oděvu pro emancipovanou ženu, který bude k využití pro širokou škálu společenských příležitostí. Výsledkem je inovativní minimalistická kolekce posunující hranice oděvního průmyslu o kus dál.

AV

21.00: s.Oliver

Limitovaná Art Collection značky s.Oliver. Zdroj: Aneta Kuchařová (Generace 21)

Limitovaná Art Collection značky s.Oliver. Zdroj: Aneta Kuchařová, Generace 21

Německou módní značku s.Oliver snad ani netřeba představovat, protože je velmi populární i u nás v Čechách. Celková letošní kolekce se skládá z několika mini kolekcí s názvy s.Oliver Casual, Art Collection a Selection by s.Oliver. Kolekce Casual je charakteristická typickými podzimními svetříky, tvídovými sáčky a doplňky v podobě šál a kulichů. S.Oliver se ovšem pokusil podzimní nudnou šeď obohatit i o několik třpytivých či flitrových materiálů, které spolu s pleteninou tvoří zajímavý kontrast. Limitovaná Art Collection byla vytvořena ve spolupráci s proslulým šanghajským umělcem Qiu Shengxianem. Typická je pro ni hra se vzory a velice moderními potisky, které jsou v „oliverovském“ provedení velmi nápadité a rozhodně zaujmou. Selection by s.Oliver pak čerpá inspiraci ze 40. let a z baroka. Modely jsou velmi ženské a elegantní a většinou obohaceny o jeden výrazný prvek, který celý outfit oživí. S novou kolekcí s. Oliver zkrátka přežijeme zimu veseleji a především stylově!

AK

Chystáte se na MBPFW? Nastudujte si kompletní program a tipy, které vám zajistí nejlepší zážitky! Připravujeme další reportáže z dnešních přehlídek, proto sledujte náš web a Facebook , kde naleznete aktuální informace.

Andrea Vytlačilová (AV) a Aneta Kuchařová (AK)

Zdroj perexové fotografie: Andrea Vytlačilová, Generace 21

Andrea Vytlačilová

Andrea Vytlačilová

Studentka a snad i trochu umělkyně píšící o módě a stylu. Často a velmi ráda na cestách s blokem a pastelkami v ruce.

Zanechte komentář