sušenky

Sušenkové mlsání

Na talíři / 25.9.2013

Honí vás často mlsná a nechce se vám do obchodu? Nebo přišla nečekaná návštěva?

Tak to pro vás bude užitečný tento recept na rychlé a vždy připravené sušenky. Stačí vám stejný základ těsta, který si ochutíte dle svých chutí, potřeb a zásob v kuchyňských skříňkách. Těsto také můžete zamrazit a potom kdykoliv použít. Během půl hodinky můžete mít výborné sušenky.

Suroviny na základní těsto

110 g změklého másla
145 g třtinového cukru
1 vejce
1 lžička medu
200 g hladké mouky
0,5 lžičky kypřícího prášku

Jde se na to

1. Do změklého másla vsypte třtinový cukr. Vše spolu utřete do pěny, tj. až směs nabude a zbarví se do běla. Můžete použít šlehač nebo postačí i vidlička.

2. Do máslové pěny přidejte celé vejce a lžičku medu. Místo medu můžete použít javorový sirup, agávový sirup, záleží na tom, co máte doma. Vše opatrně promíchejte.

3. Mezitím si připravte suchou směs, tj. hladkou mouku s kypřícím práškem. Zdravější varianta sušenek může být ze špaldové mouky.

4. Máslovou směs smíchejte s moučnou směsí. A teď přichází chvíle, kdy do základního těsta můžete přidat, na co máte chuť. Můžete si vybrat z nepřeberných variací sušenek.

Sušenkové mlsání

Do těsta jsme přidali fíky s ořechy Zdroj: Pavla Doležalová, Generace 21

Variace

  • Fíky a ořechy
  • Čokoláda a brusinky
  • Zázvor a rozinky
  • Ovesné vločky a čokoláda
  • Čokoládka Kaštany
  • Bílá čokoláda a sušené meruňky
  • Banán a kokos
  • Dle vaší chuti

Vyzkoušené variace

My jsme zkusili variaci fíků a ořechů. Fíky vydlabejte, vlašské ořechy nadrobte na menší a zapracujte do těsta.

Další varianta je čokoláda s brusinkami. Čokoládu si vyberte dle chuti, ale nejlepší je hořká 70%. Čokoládu můžete nastrouhat a nebo nasekat na drobné kousky. Brusinky jsou lepší sušené, ale nedoslazované. Je lepší je nakrájet na menší kousky.

Vyberte si tedy některou s variací, suroviny nakrájejte na drobné kousky a přidejte do těsta.  Z těsta udělejte váleček a zabalte do potravinářské fólie. V této fázi můžete dát zamrazit, pokud však budete sušenky připravovat hned, mrazte je minimálně půl hodiny, lépe hodinu. Těsto by se nemělo lepit na nůž, ale zase by se nemělo drolit.

Šup do trouby

Když vás honí jen mlsná a stačí vám pár sušenek, můžete zbylé těsto dále zamrazit pro případ nečekané návštěvy. Po vyndání těsta z mrazáku nakrájejte na cca centimetrová kolečka, která rozložte na plech vyložený pečícím papírem.  Mezi jednotlivými kousky nechte větší prostor, ještě se pořádně rozplácnou. Nyní můžete dát do vyhřáté trouby na 170 stupňů. Během 20-25 minut můžete vyndat z trouby, znakem pro vyndání je zlatá barva sušenek. A můžete mlsat. 

Sušenky jsou velmi oblíbeným mlsáním, někdy jsou však příliš sladké, měkké nebo zase tvrdé. Tyto si můžete udělat dle svých chutí. Nezaberou vám ani moc času. A když do těsta přidáte ovesné vločky a špaldovou mouku, budete mít naservírováno bez výčitek.

Zdroj perexové fotografie: Pavla Doležalová, Generace 21

Pavla Doležalová

Pavla Doležalová

Miluji jídlo (www.milujidlo.blogspot.cz), vaření a vše kolem něj...občas také sport (joga, tanec, kolo), knížky a lenošení.

Zanechte komentář