Vánoční koleda se vrací jako nová

Divadlo Kultura / 6.12.2012

Sokolův muzikál je po roce zpět na prknech Divadla Hybernia. Oblečen do nového kabátu představí kromě sólistky i několik písní.

S příchodem zimy se do vánoční nálady nedostávají pouze obchodní centra.  I mnohá divadla každoročně vsází na sváteční lidskou sentimentalitu a do svého repertoáru nasazují rozněžnělé balady lákající diváky na líbivé, jednoduše se pamatující texty. Pak se jakoby z ničeho nic objeví Vánoční koleda, která se ve skupině vánočních muzikálů mezi kýčem a vyumělkovaností staví do mrazivé depresivní opozice. A je z ní hit.

Karel Roden v roli zahořklého Scrooga a zjevení Ducha budoucích Vánoc

Scrooge a zjevení Ducha budoucích Vánoc. Zdroj: www.vanocnikoleda.cz

Po úspěchu loňských téměř ihned vyprodaných představení se tak navrací jedinečné představení, v němž se schází činohra, muzikál, rockový koncert a artistické kreace. V režii Ondřeje Sokola ožívá příběh klasické povídky Charlese Dickense v prostorách pražské Hybernie v celkem 24 reprízách, hraných mezi 30. listopadem a 31. prosincem 2012. Hlavní role se nijak nemění – jako lakotný Scrooge se představí Karel Roden a vyprávění děje propůjčí svůj hlas Ivana Chýlková. Ve zpěvu se za doprovodu živého orchestru Kryštofa Marka vystřídají rocker David Koller a sopranistka Marina Vyskvorkina. Loňskou šansoniérku Szidi Tobias nahradí slovenská zpěvačka Zuzana Mauréry.

Představení má být podle slov režiséra upraveno, aby do hlediště nalákalo i diváky, kteří měli tu možnost muzikál zhlédnout už loni. Kromě toho se mohou diváci těšit i na několik nových singlů.

Písek je čas

Na konci listopadu byl exkluzivně zveřejněn videoklip duetu Ivany Chýlkové a Davida Kollera s názvem Písek je Čas. „Pro natáčení jsem zvolil prostor Divadla Hybernia, kde již druhý rok v době adventu píseň zní v rámci představení Vánoční koleda. Celý klip je velmi abstraktní a prostor divadla je to jediné konkrétní, co diváka ukotvuje. Chtěl jsem, aby se Ivana i David cítili uvolněně, protože je to hlavně o nich. Obraz je velmi intimní s akcentem na samotu člověka, což je obsaženo i v samotném textu písně,“ komentuje videoklip jeho režisér Adam Kraus.

Vstupenky na zbývající reprízy stále v prodeji.

zdroj perexové fotografie: www.vanocnikoleda.cz

Kristina Roháčková

Kristina Roháčková

Rodiče ze mě chtěli vrcholového sportovce, a tak se ze mě stal novinář. Dubluju mezi kulturou a obecnou všehochutí, nejblíže mám ale k filmu.

Zanechte komentář