Pražské módní dny začínají právě dnes – sledujte je s Generací 21!

Krása a móda / 19.9.2013

Dnešním dnem startuje čtyřdenní maraton přehlídek a doprovodných akcí módní události roku. Co si z bohatého programu nenechat uniknout?

Důležité adresy:

 • Hlavní program: Fashion tent, hotel InterContinental, Pařížká ulice
 • Doprovodný program: Studio Design Supermarket, Štencův dům, Salvátorská 8, Praha 1

Počínaje dneškem se veřejnosti před hotelem InterContinental v pražské Pařížské ulici otevírá velký bílý stan a umožňuje nahlédnout do toho nejlepšího, co současná česká i světová móda nabízí. Netrpělivě očekávaný pražský víkend módy je totiž konečně tady a slibuje skutečně bohatý program. V záloze je i spousta doprovodných akcí odehrávajících se ve Studiu Design Supermarket.

V průběhu čtyř intenzivních dnů plných módy se veřejnosti představí 54 návrhářů na celkem 45 přehlídkách v samém centru naší metropole. Vše započne již dnes v 15:00 přestřižením slavnostní pásky, u čehož nebude chybět ani starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký či krásná Simona Krainová, jež byla tváří loňského Prague Fashion Weekendu a která symbolicky předá „žezlo“ své nástupkyni Vieře Schottertové, letošní tváří pražských a bratislavských dnů módy.

Praha jako město módy

Co s sebou?

 • Vstupenky (k zakoupení v hlavním stanu na Pařížské)
 • Fashion Guide program a průvodce celou akcí (k dostání v hlavním stanu)
 • Aplikace Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend pro iPhone s kompletním programem a online rezervací vstupenek

Stáhněte si zdarma aplikaci s kompletním programem a možností online nákupu vstupenek! Zdroj: MBPFW

Stáhněte si zdarma aplikaci s kompletním programem a možností online nákupu vstupenek! Zdroj: MBPFW

Novinkou letošního týdnu módy je také to, že si ho vzal pod svá ochranná křídla právě Mercedes-Benz. Slavná značka automobilů je totiž oficiálním partnerem nejprestižnějších fashion weeků na světě. Cílem je vytvořit z Prahy centrum módy, aby se tak mohla zařadit na mapu oficiálních týdnů módy po boku metropolí jako je Milán, New York, Paříž a nově i Moskva. Jisté je, že Fashion Weekend má skutečně co nabídnout! Nejen, že uvidíte kolekce pro letošní podzim/zimu, ale vzhledem k tomu, že akce probíhá v naší domovině jen jednou do roka, můžeme se těšit i na kolekce pro nadcházející jaro/léto. Představí se nám nejen komerční značky, ale i ty méně známé, a především pak nově začínající návrháři. Navíc o kousek dál v Salvátorské ulici bude probíhat doprovodný program, kde se můžete těšit na nejrůznější diskuze, workshopy či promítání videí.

Tématem ročníku 2013 je „Návrat k tradici a řemeslu“

Letošní týden módy bude výjimečný mimo jiné i díky návštěvě slavného návrháře bot, kterým je Jimmy Choo, jehož výtvory obouvá i manželka amerického prezidenta Michelle Obama. Malajský rodák se objeví na sobotní Gala Fashion Night (Prague meets Berlin) s cílem vyzdvihnout mladé talenty tuzemské módy. A právě zmíněná Gala Fashion Night bude zřejmě i největším highlightem celé akce. Svou tvorbu zde totiž představí i úspěšný český návrhář Jakub Polanka ve spolupráci se zahraničními hosty. My prozradíme, že tím záhadným hostem nebude nikdo jiný, než nejvýraznější představitel Berlínského týdne módy Michael Sontag!

Máte už svou Fashion Guide a vstupenky? Zdroj: MBPFW

Máte už Fashion Guide a vstupenky? Zdroj: MBPFW

Šance pro mladé návrháře

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend je tradiční česká akce, která probíhá každým rokem a těší se velké oblibě. Přesto je na české scéně více projektů s podobným jménem jako je Prague Fashion Week a jiné, proto je potřeba jednotlivé akce navzájem odlišovat. V minulém týdnu například proběhl týden módy známý pod značkou Dreft Prague Fashion Week.

Prague Fashion Weekend představí kromě již známých a populárních návrhářů i nové talenty, kterým se tímto naskýtá skvělá příležitost zazářit a ukázat módním nadšencům i kritikům svůj potenciál. V tomto ohledu je nejvýznamnější akcí soutěž módních návrhářů Start-up, kde se mimo jiné představí i začínající módní návrháři z Malajsie či vítěz přehlídky mladých talentů Shooting Fashion Stars – Pavel Berky.

Program je opravdu hektický. Projděte si naše tipy na zajímavé přehlídky! Zdroj: MBPFW

Program je opravdu hektický. Projděte si naše tipy na zajímavé přehlídky! Zdroj: MBPFW

Jelikož je ale akce poměrně časově náročná, vybrali jsme pro vás seznam těch nejzajímavějších přehlídek, které určitě stojí za povšimnutí!

Do diáře:

 • BOHEME Hana Stocklassová – čtvrtek 17.00
 • LA FEMME MIMI – pátek 13.00
 • SOPHISTIC by Veronika + TEREZA VU – pátek 14.00
 • NAVARILA – pátek 17.00
 • DUSNI3 – pátek 18.00
 • GALA FASHION NIGHT (Prague meets Berlin) – sobota 21.00
 • JIRI KALFAR – neděle 16.00
 • START-UP – neděle 20.00

Pokud se na některou z přehlídek nedostanete, nezoufejte. Celou akci pro vás sledujeme a pravidelně přinášíme zprávy jak na webu, tak na Facebooku! Aktuální články můžete navíc sledovat ve speciálním boxu umístěném v pravém sloupci! S kým z vás se dnes uvidíme?

 Zdroj perexové fotografie: MBPFW

Andrea Vytlačilová

Andrea Vytlačilová

Studentka a snad i trochu umělkyně píšící o módě a stylu. Často a velmi ráda na cestách s blokem a pastelkami v ruce.

Zanechte komentář