Daniel Radcliffe v roli Harryho Pottera | zdroj: geekmecca.com

Chyběl vám Harry Potter? Teď už nemusí!

Film Kultura / 15.12.2013

Autorka knih o čarodějnickém učni Harrym Potterovi odsouhlasila spin-off týkající se vedlejší postavy v již zmiňovaném příběhu.

Film s názvem Fantastická zvířata a kde je najít je prvním počinem z plánované série inspirované stejnojmennou učebnicí, kterou měli k dispozici studenti školy čar a kouzel v Bradavicích. Film nám při této příležitosti představí samotného fiktivního autora knihy, Newta Scamandera.

Joanne Rowlingová napsala na své stránce na Facebooku: ,,Všechno to začalo, když za mnou přišli lidé z Warner Bros s návrhem udělat z knihy Fantastická zvířata a kde je najít film. Myslela jsem, že je to legrační nápad, ale představa vidět Newta Scamandera, autora této knihy, je trošku obtížné.“

Spin-off

je televizní, počítačové nebo literární dílo odvozené z už existujícího díla, na které je i nadále zaměřeno.

Přestože děj filmu bude zasazen do prostředí celosvětového společenství čarodějek a kouzelníků, nejedná se přímo o prequel ani o pokračování Harryho Pottera, nýbrž o rozšíření kouzelnického světa. Zákony a zvyky skryté magické společnosti jsou známy každému, kdo četl knihy o Harrym Potterovi, ale Newtův příběh se započne v New Yorku, 70 let před narozením Harryho Pottera.

Úspěch, který přinesly filmy o Harrym Potterovi talentovaným mladým hercům jako je Daniel Radcliffe a Emma Watson, předpovídá, že i nový film má nemalou šanci stát se hitem. Již zmínění dva hlavní hrdinové spolu s Rupertem Grintem se však do nadcházejícího spin-off s největší pravděpodobností nevrátí.

Kdo byl Newt Scamander?

Navštívil jsem doupata, nory a hnízda na pěti kontinentech, pozoroval jsem zvyky magických zvířat ve sto zemích, byl jsem svědkem jejich síly, získal jsem si jejich důvěru a při první příležitosti byla zničena moje cestovní konvice. Newton Scamander

Profesor Newt Scamander, celým jménem Newton Artemis Fido Scamander, nositel Merlinova Řádu druhé třídy (1897-1991/1992), byl známým zoologem zaměřujícím se na magická zvířata. Scamanderův zájem o magická zvířata se projevil už v raném dětství, kdy malého Newta ovlivnil chov hipogryfů. Po absolvování Bradavické školy čar a kouzel začal Scamander pracovat na ministerstvu kouzel a po dvou letech úřadování v odboru pro dohled nad kouzelnými tvory byl přeložen do divize zvířat. Tam své bohaté zkušenosti s magickými zvířaty docela dobře uplatnil.

Newt Scamander, autor knihy Fantastická zvířata a kde je najít | zdroj: harrymedia.com

Newt Scamander, autor knihy Fantastická zvířata a kde je najít. Zdroj: harrymedia.com

V roce 1918 byl pověřen jistým Augustem Wormem, aby o kouzelných tvorech sepsal knihu. Ta se pod názvem Fantastická zvířata a kde je najít stala takřka ze dne na den bestsellerem a Newt se stal uznávaným odborníkem ve svém oboru. Scamander se oženil s ženou jménem Proserpina a byl otcem nejméně jednoho dítěte. Roku 1990 odešel  Newt do důchodu a zemřel mezi 31. červencem 1991 a 18. prosincem 1992.

Zajímavosti

Poslední film z celé čarodějnické série Harry Potter a Relikvie smrti – 2. část vydělal během zahajovacího víkendu 23 milionů dolarů.

Začátkem letošního roku byla Rowlingová odhalena coby autorka románu s názvem The Cuckoo’s Calling, který napsala pod pseudonymem Robert Galbraith. Kniha se prodala v nákladu přibližně 8500 kopií, a to ještě před tím, než byla Rowlingová označena jejím autorem. Od té doby se próza zařadila mezi celosvětové bestsellery.

Zdroj perexové fotografie: geekmecca.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentářVaše názory

  • nika

    Pokračovanie by som chcela a ak nie tak aspon tych hercov s menami ako u harryho a tak…A harryho som pozeral skratka každi diel.Bolo to super a ak bude to pokračovanie tak sa už veľmi teším.

    • nika