Líčení do školy? Bez problému!

Krása a móda / 12.10.2013

Stává se vám, že stojíte ráno před zrcadlem a přemýšlíte, jak se nalíčit, abyste vypadaly dobře a „nepřeplácaně“? Máme pár tipů!

Některým už škola začala, jiné to každou chvíli čeká. Otázka líčení do školy může být zapeklitější, než se zdá. Musíte totiž myslet na to, že většina učitelů chodila do školy v době, kdy nebylo tak obvyklé se malovat, a jejich konzervatismus je stále provází. Abyste na sebe zbytečně neupoutávaly příliš pozornosti a nepobuřovaly naturální vyučující, raději volte lehčí líčení. Výraznější malování si nechte na večerní příležitosti, jako třeba na party nebo na ples. Nabízíme vám tipy pro každodenní líčení, které vám zaberou jen pár minut u zrcadla.

Tekutá linka a řasenka

Jak již bylo řečeno, s líčením byste to neměly přehánět. Jednak nechcete vypadat jako maska a jednak se to do školy ani příliš nehodí. S make-upem by se mělo též šetřit. První styl nalíčení není složitý. Na dolním víčku nad řasy uděláte bílou linku, na horním víčku linku černou a nakonec nanesete řasenku. Celý postup je nejlepší zhlédnout na krátkém videu:

Jemné a třpytivé

Toto líčení není taktéž složité a když ho „dostanete do ruky“, zabere vám jen chvilku a vy tak získáte více času se v klidu nasnídat a nebudete muset dobíhat autobus. Postup je nejlépe zobrazen v následujícím videu, takže není nutno k tomu více dodávat.

Ošizené kouřové

Možná znáte kouřové líčení neboli smoke eye make-up. I zkušené kosmetičce tato technika chvilku zabere. Výsledek sice není totožný s klasickým kouřovým líčením, ale vypadá také hezky a možná se s ním zavděčíme těm, které mají rády výrazně namalované oči černou tužkou. Jde to jednodušeji, rychleji a bez stínů.

Na obličej rovnoměrně naneste libovolný BB cream nebo tónovací krém. Aby se vaše pleť neleskla, obličej ještě přepudrujte slabou vrstvou tuhého pudru neutrální barvy.

Na dolní víčko použijte černou gelovou tužku na oči, která je intenzivně černá a vydrží.

Oko nalíčené černou tužkou

Dolní víčko nad řasami nalíčené černou gelovou tužkou. Zdroj: Sandra Svobodová, Generace 21

Osobně mám pozitivní zkušenost s gelovou tužkou Avon, edice Super Shock, ale postačí i obyčejná černá tužka na oči.

U tužky ještě zůstaneme. K tomuto kroku je výhodnější použít obyčejnou linku v tužce. Jestli je vysouvací nebo na ořezání, je zcela jedno. Linku naneste těsně pod dolní řasy a těsně nad horní řasy. U vnějšího koutku oka linku mírně ztučněte. Poté si vezměte vatovou tyčinku a linky zlehka rozmažte.

Oči s rozmazanými linnkami

Linky mírně rozmažeme vatovou tyčinkou. Zdroj: Sandra Svobodová, Generace 21

Pak už jen stačí na dolní a horní řasy nanést černou nebo tmavě hnědou řasenku. Pokud máte rády nalíčené rty, k tomuto způsobu líčení není vhodné volit barevné rtěnky. Použijte pouze balzám nebo lesk.

Stále však mějte na mysli, že jdete do školy, tudíž to s černou barvou tolik nepřehánějte.

Oči a rty

Finální podoba očí a rtů. Zdroj: Sandra Svobodová, Generace 21

Pouze řasenka stačí

Žena je krásná bytost. Pokud tedy patříte mezi ty, které si nepřipadají své nenalíčené, zkuste někdy použít jenom řasenku. Jestliže nemáte velké problémy s pletí (akné, jizvičky od pupínků atd.), nemusíte ani nanášet make-up. Takové lehké nalíčení působí přirozeně a nikdy s ním neurazíte.

Nalíčení řasenkou

Řasy zvýrazněné řasenkou kolikrát bohatě postačí. Zdroj: foter.com

Jak se líčíte do školy vy?

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Sandra Svobodová

Sandra Svobodová

Je spoustu věcí, které nám život nabízí. Mě baví se o takových věcech dozvídat - baví mě vzdělávání a četba, studuji vysokou školu. Ráda se směji a snažím se koukat na věci z více úhlů - vše nemusí být tak špatné/skvělé, jak se na první pohled zdá.

Zanechte komentář