Arakain

Arakain míří na podzimní tour

Hudba Kultura / 19.9.2013

Autor:

Po roce vyráží Arakain znovu na turné. Poprvé v historii ho však podnikne pouze po českých a slovenských klubech.

Jedna z největších českých metalových legend, skupina Arakain, se už tradičně připravuje na podzimní turné. To vypukne 18. října v Chrudimi a bude pokračovat až do 21. prosince. Kapela za tuto dobu zahraje ve více než dvaceti klubech po České a Slovenské republice, což je pro Arakain historickou novinkou. Ještě nikdy totiž neabsolvovali ryze klubové turné a v posledních letech se ani do klubů jako takových příliš nepodívali.

Další důvod, proč za Arakainy vyrazit, je playlist sestavený výhradně z prvních dvou alb Thrash The Trash a Schizofrenie, která se už ve své době stala kultovními pro všechny vyznavače tvrdé hudby. První jmenovaná deska je dokonce jednou z nejprodávanějších u nás v kategorii metal, s více než 120 000 prodanými kusy. Fanoušci se tak mohou těšit na písně jako Amadeus, Šeherezád, 311. peruť, Gilotina nebo Kamennej anděl.

Vstupenky na koncerty můžete objednávat v Arakain E-shopu, v síti Ticketportal nebo TicketArt. Se vstupenkou z předprodeje pak přímo na místě získáte slevu na veškeré zboží a reklamní předměty kapely.

Loni Arakain oslavil 30 let od svého založení. K této příležitosti byla uspořádána koncertní šňůra se spoustou hvězdných hostů jako Lucie Bílá, Petr Kolář, David Spilka a další. Účast na výročním turné odmítl zakládající člen a dlouholetý frontman Aleš Brichta, který z Arakainu odešel v roce 2002 po neshodách uvnitř kapely.

Zdroj perexové fotografie: arakain.eu

Zdroj videa: youtube.com

Libor Mališ

Libor Mališ

Student žurnalistiky a anglické filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, klávesák ve skupině Neutral, milovník dobré literatury, filmu, hudby všeho druhu a fanoušek Arsenal FC.

Zanechte komentář