DIY tipy pro skladování šperků

Krása a móda / 23.9.2013

Zbavte se neustále zašmodrchaných řetízků a zorganizujte si své šperky snadno a chytře.

My ženy jsme zkrátka parádivá stvoření, která se chtějí líbit, a proto potřebujeme nespočet náramků, milion náušnic, nějaké ty řetízky, spoustu prstýnků… Jenže! Kam všechny tyto věci ukládat, abychom v nich měly přehled a věděly, co všechno doma vlastně máme? Poradíme vám pár „do it yourself“ triků, tedy – udělej si sám! Uvidíte, že vám to nejen pomůže zorientovat se ve všech svých pokladech, ale navíc si při tom užijete také spoustu legrace!

Způsobů je spousta!

Chytrým a v DIY světě oblíbeným způsobem, jak skladovat šperky, je klasická nástěnka. Všechny náhrdelníky a náramky jednoduše zavěsíte na připínáčky, na nichž budou krásně přehledné. Pokud máte více času a trpělivosti, můžete si nástěnku různě vyzdobit (například krajkami, natřeným rámem apod.), takže pak navíc poslouží i jako pěkný bytový doplněk.

Oblíbeným řešením je klasická nástěnka. Zdroj: epherielldesigns.com

Oblíbeným řešením je klasická nástěnka. Zdroj: epherielldesigns.com

Další tipem, jak skladovat šperky, konkrétně pak náušnice, je zavěsit je na kus řetězu, který seženete například v korálkárně. Řetěz pak už jen umístíte na dva přibité hřebíčky a do jeho ok zavěsíte jednotlivé náušnice. Prosté a jednoduché!

Jednoduché a rychlé! Zdroj: hffungtonpost.com

Jednoduché a rychlé! Zdroj: hffungtonpost.com

DIY tipy se zabývá spousta blogerských stránek. Pro inspiraci tak stačí zapátrat na internetu.

Ač se to může zdát složité, vyrobit si držátko na náramky není vůbec náročné. A hlavními věcmi, které k tomu potřebujete, jsou pouze obyčejné ruličky od kuchyňských utěrek a stará krabička od CD! Ruličku doporučujeme nejprve obalit nějakou hezkou látkou, například semišem, a poté ji připevnit na kryt od CD, aby mělo držátko dobrou stabilitu. Hotovo, můžeme navlékat náramky!

Praktické a nízkorozpočotvé držátko na náramky. Zdroj: cuoutandkeep.net

Praktické a nízkorozpočtové držátko na náramky. Zdroj: cuoutandkeep.net

Pěkným způsobem, jak skladovat šperky, je i tento dřevěný stromeček. Opět se jedná o DIY projekt nenáročný na suroviny, přičemž výsledek vypadá skutečně vkusně a nápaditě. Kousky dřívek k sobě připevníme pomocí provázků, pokud máme lepicí pistoli, můžeme použít i tu. Na závěr vsadíme stromek kvůli stabilitě do květináče s kamínky.

Originální, nápadité, praktické! Zdroj: completely-coastal.com

Originální, nápadité, praktické! Zdroj: completely-coastal.com

Prstýnky a náušnice se dobře skladují v nejrůznějších krabičkách. My doporučujeme ty na hřebíčky! Seženete je ve většině obchodů pro kutily, jsou levné a velikostí snad přímo stvořené pro vaše šperky! Ideální jsou ty z průhledného plastu, protože jsou více přehledné.

Krabička na hřebíčky poslouží i na prstýnky! Zdroj: aliexpress.com

Krabička na hřebíčky poslouží i na prstýnky! Zdroj: aliexpress.com

Dáte-li si s projektem skutečně záležet, může být výtvor nejen užitečným pomocníkem pro skladování vašich šperků, ale i krásným bytovým doplňkem.

Pokud jste milovnicí brýlí, určitě oceníte i tento tip. Své sluneční brýle můžete jednoduše pověsit na šatní ramínko. Opět velmi jednoduché a efektní!

Ramínko skvěle poslouží jako držátko na brýle. Zdroj: huffingtonpost.com

Ramínko skvěle poslouží jako držátko na brýle. Zdroj: huffingtonpost.com

V DIY nápadech se fantazii meze skutečně nekladou. Zkuste se rozhlédnout kolem sebe a možná vás napadne skvělá myšlenka, jak zrovna vy budete originálně skladovat své šperky. A většinou ty nejjednodušší věci jsou ty nejefektivnější. Jako inspiraci přikládáme obrázek struhadla a starých plat na vajíčka. Tak tedy – s chutí do práce!

Originální nápady se cení! Zdroj: indulgy.com, tipjunkie.com

Originální nápady se cení! Zdroj: indulgy.com, tipjunkie.com

Jak skladujete své šperky vy?

Zdroj perexové fotografie: beautyandbedlam.com

Aneta Kuchařová

Aneta Kuchařová

Milovnice módy, kavárenský povaleč, studentka práv, nadšená cestovatelka, nenapravitelný labužník, obdivovatelka krásy všeho druhu a věčná naivka...

Zanechte komentář