Holi festival Praha

Holi festival v Praze? Nepopsatelný zážitek!

Hudba Kultura / 17.9.2013

Zúčastnili jsme se prvního Holi festivalu v Praze! Jaké to bylo? Atmosféra, kterou nelze popsat, ta se musí zažít.

Holi festival, původem z Indie, se konečně dostal i k nám, na Výstaviště Praha – Holešovice. Jednalo se o první ročník dlouho očekávané akce, která měla být opravdu velkolepá. A také byla!

Tři, dva, jedna – Holi Praha!

Areál se otevřel již před dvanáctou hodinou a pomalu se začali trousit první návštěvníci, které neodradily ani dlouhé fronty vznikající u vstupu. Plácek se zaplňoval čím dál tím více a ve vzduchu již byly znát první stopy barevného prášku. Ve tři hodiny odpoledne pak začalo první velké odpočítávání. „Tři, dva, jedna, nula – Holi Praha!!“ se neslo celým výstavištěm a barva létala vzduchem. Opravdu nepopsatelný zážitek. Nebyl snad nikdo, kdo by na sobě neměl ani špetku barevného prášku. A pokud se někdo takový přeci jen našel, dlouho mu to nevydrželo a o to větší nános barvy na sobě následně měl.

Holi festival Praha

Festival si užívali opravdu všichni.

Atmosféra, kterou všichni lidé dokázali vytvořit, byla až neuvěřitelně přátelská. Všichni se na sebe smáli, barvili se žlutým, červeným či modrým práškem a bylo jedno, jestli jste Čech či Američan a jestli se znáte nebo ne. O rozdávání objetí zadarmo nemluvě. Velice nás překvapilo konečné množství lidí, které se tohoto Colour Festivalu zúčastnilo, a hlavně to, že o cizince nebyla nouze. Však i většina organizátorů byla od našich sousedů z Německa.

Holi festival Praha

I když to z počátku nevypadalo, nakonec se lidí sešlo opravdu mnoho.

Nelze zapomenout na skvělé DJ’e, kteří se starali o hudební doprovod. Za zmínku jistě stojí DJ Lucca, DJ Burian či DJ Adry a P.G a několik dalších. Můžeme opravdu s klidem říci, že své role se zhostili na výbornou a jejich výkony byly opravdu skvělé. Jejich songy pohltily každého – tanečníka i stydlivku.

DJ Burian Holi festival

Jeden z mnoha skvělých DJ – DJ Burian.

 Co na festival říká studentka Lucie?

Líbilo se mi, že na festivalu panovala úžasná atmosféra, jako kdyby se všichni nechali strhnout veselými barvami – opravdu VŠICHNI, což mě mile překvapilo. Nikdo nezůstal čistý. Organizátoři byli velice milí a ochotní ve všech směrech. Trochu mě mrzelo, že festival nebyl označený. Chyběla cedule k lepší orientaci a člověk ani pořádně nevěděl, kam jít. Nakonec nás však nezradil sluch a místo jsme našli. Díky za tuto příležitost!

Co říci závěrem? Těšíme se na další ročník a děkujeme za nezapomenutelný zážitek, který by měl alespoň jednou zažít každý, kdo miluje barvy, hudbu a přátelské lidi. A že trochu zapršelo? To vůbec nevadí! Atmosféru to totiž nenarušilo ani v nejmenším…

Zdroj všech fotografií: Martina Baierová, Generace 21

Martina Baierová

Martina Baierová

Editorka sekce Cestování a šéfredaktorka portálu, která se snaží jít vždy za svým snem. A hlavně se nevzdávat, že jo.

Zanechte komentář