Dekorativní kosmetika

Dekorativní kosmetika z našich drogerií

Krása a móda / 29.9.2013

Nejrychlejším pořízením dekorativní kosmetiky je bezesporu nákup v drogeriích. Co nám naše sítě nabízí a v jaké kvalitě? 

Pravděpodobně každá z nás bude mít ve své kosmetické sbírce nějakou dekorativní perličku z drogerie. Jedná se většinou o produkty cenově velmi dobře dostupné a častokrát i hodně kvalitní. V dnešním článku se zmíním o několika značkách, které dekorativní kosmetiku vyrábí již několik let a jsou tedy ověřeny několika generacemi.

Maybelline

Kdo by neznal jednu z nejpoužívanějších drogerkových značek. Je to špičková značka, jež byla založena roku 1915 T. L. Williamsem, který pojmenoval firmu po své sestře Maybel. Prvním jeho nápadem byl výrobek, který by nějakým způsobem ztmavil řasy – Maybelline Cake Mascara. Byla to směs vazelíny a uhelného prášku. Později Maybelline bodovala opět s řasenkou, tentokrát voděodolnou Ultra Lash Mascara.

Ale ať už hovoříme o 60. letech nebo o současnosti, tato značka byla a je jednou z těch nej v našich drogeriích. Neexistuje snad jediná žena, která si někdy nekoupila něco od Maybelline. A co nejlepšího u této značky najdete?

Rozhodně bych zmínila oční stíny Color Tattoo. Mají krémovo – gelovou konzistenci (možná bych ji přirovnala k máslu) a luxusní výdrž. Na obalu je uvedena až 24hodinová výdrž, což jsem tedy nezkoušela, ale mohu s klidným svědomím říci, že od rána, kdy se nalíčíte, až do večera, kdy stíny odlíčíte, se z očního víčka opravdu ani nehnou.

Maybelline Color Tattoo

Krémovým stínům jsem se vždy vyhýbala, dokud jsem nepoznala Color Tattoo.
Zdroj: www.renee-picassowiththebrush.blogspot.com

Většina recenzí na tyto stíny, která koluje internetem, je kladná. Negativní ohlasy se ozývají jen od několika žen a dívek, a to vůči ceně, která se pohybuje kolem 169 Kč, někomu se zase stíny slévají v ohybu víčka do linek. Rozhodně je to ale výrobek stojící za vyzkoušení a já sama jako studentka oceňuji jeho výdrž. Jděte alespoň do jednoho odstínu, stojí to za to!

Stoprocentně stojí za vyzkoušení také rtěnkobalzámy Color Whisper a řasenka Rocket Volume. K té mám sice já osobně dost velké výhrady, ale stále platí, že většina žen je spokojená, takže za zkoušku určitě nic nedáte.

Maybelline Rocket Volume

Asi jedna z nejlépe pigmentovaných řasenek vůbec.
Zdroj: www.walmart.com

Rimmel London

Get the London look! (Získejte londýnský vzhled!) Kdo by neznal jejich bezkonkurenční pudr Stay Matte, rtěnky od Kate Moss nebo nové trendy barevné řasenky.

Tuto značku založil Eugene Rimmel roku 1834 ve Velké Británii. Značka se může pyšnit několika známými osobnostmi, které se staly tvářemi Rimmelu. Kate Moss je jednou z nich a speciálně pro Rimmel navrhla vlastní kolekci rtěnek.

Kate Moss rtěnky

Luxusní rtěnky od Kate Moss.
Zdroj: www.coty.com

Astor

Sezonní odstíny, dostupná cena, módní barvy. To je Astor. Velmi dlouho zaujímá prvenství na našem trhu s dekorativní kosmetikou.

Výrobek, který bych osobně velice ráda doporučila, je matující make-up Mattitude HD,  se kterým mám jen ty nejlepší zkušenosti. Nevysušuje pleť, dlouho vydrží a opravdu zmatní.

Astor Mattitude

Nejlepší make-up, který jsem zatím vyzkoušela.
Zdroj: www.zena.centrum.cz

Dalšími produkty od firmy Astor, na které bych rozhodně neměla zapomenout, jsou jejich úžasné tvářenky. Mají krásné barvy a vypadají zcela přirozeně. Za mě super!

Dermacol

Rok 1960. Filmové studio Barrandov. Vývoj divadelního a filmového líčení začíná a vzniká značka Dermacol. Asi všichni budeme znát jejich naprosto dokonale krycí make-up, který byl vůbec první svého druhu v Evropě. Značka se dokonce probojovala až do Hollywoodu.

Tváře této značky se často s novými produkty obměňují, ale i tak mohu představit stálice jako Janu Paulovou, Ivu Kubelkovou, Simonu Postlerovou nebo Moniku Bagárovou.

Dermacol

Luxusní a kvalitní česká značka.
Zdroj: www.cernaruze.cz

Jejich make-upy jsou dokonalé a luxusní, rtěnky krémovédlouhotrvající. Zkrátka Dermacol je pro mě asi nejlepší a nejkvalitnější značkou dekorativní kosmetiky u nás. Rozhodně stojí za to mít něco doma!

Každý pes jiná ves. Každému sedne jiná značka dekorativní kosmetiky, ovšem ani jednu z výše jmenovaných byste při svém nákupu v drogerii neměli přehlédnout. Doporučuji od každé něco vyzkoušet a uvidíte, že nebudete litovat.

Jste příznivci dekorativní kosmetiky z drogerie nebo dáváte přednost spíše dražším produktům?

Zdroj perexové fotografie: www.photl.com

Andrea Mikolášová

Andrea Mikolášová

Ráda zkouším nové kosmetické produkty a sleduji trendy z oblasti vizážistiky. Kontakt: andymikol9@gmail.com

Zanechte komentář