Poletíme?

Hudba / 20.11.2012

V tomto článku se podíváme na brněnskou country/jazz/punk kapelu „Poletíme?“. Informace nám prozradil Rudolf Brančovský – frontman a zakladatel skupiny.

Jak vlastně vznikla originální brněnská kapela

Rudolf Brančovský hrál šest let ve skupině s názvem „Veselá Zubatá“.  Po menší odmlce, kterou strávil v Praze, se Rudolf Brančovský vrátil zpět do Brna. S sebou si přinesl nápad o vzniku nové kapely a hledal do ní talentované hráče. Ve Veselé Zubaté Rudolf hrál na elektrickou kytaru, která ho však omrzela. Vyměnil ji proto za rytmické banjo a v této době také začíná skládat nové texty.

Sen o akustické skupině začal nabírat na realitě

V roce 2006 se Rudolf zúčastnil evangelické bohoslužby v Brně, kde zaslechl netradiční pojetí církevních skladeb místních interpretů, kteří hráli posluchačům církevní hudbu v jazzovém nádechu. Písně hrálo trio Ondřej Hájek (piano), Jáchym Hájek (trumpeta) a Vojtěch Konečný (housle). Po ukončení bohoslužby Rudolf muzikanty kontaktoval s prosbou, jestli by s ním nechtěli hrát v nové originální kapele. Jelikož všichni tři byli velkými příznivci Veselé Zubaté, nabídku přijali. Dále Rudolf kontaktoval svého známého, baskytaristu Honzu Berana. Ten Rudolfovu nabídku na post baskytaristy přijal a stal se členem skupiny. Ještě v roce 2006 se k nim také připojil talentovaný bubeník Petr Cígl. Proběhla domluva na společném názvu a následně vznikla kapela „Poletíme?“. Po několika odehraných koncertech však Petr Cígl kapelu opustil. Ta tím ztratila bigbítové zabarvení. S odstupem času Rudolf dostává tip na bubeníka Daniela Černého, který se ke kapela úžasně hodil.

Alba „Poletíme?“

Na českém trhu jsou alba „Poletíme?“ něčím nevídaným. Jejich osobitý styl a originalita nemají konkurenci. Sympatie v nich si najde každý mlsnější posluchač. Jednoduché písničky o složitém životě. „Skupina dobře vypadajících mužů“ a „Kroskántry“ jsou alba plná vesele zazpívaných písní s vážným textem. Vnímavý posluchač zjistí, že písně mají i hluboké texty ze života. Na ukázku vám doporučujeme několik písní: Brněnský Orloj, Mám Depresi rád, Muž neviditelný a Lokomotiva.

Brněnský Orloj 

Rudolf při čtvrtečním posezení zmínil, že na nové album má přichystaných 25 textů písní. Z toho dvě písně, které napsal bezprostředně po zesnutí přítelkyně Terezy. Téměř s jistotou budou na novém albu, které je chystané na srpen 2013. Můžeme čekat písně méně veselé, které ale určitě přinesou posluchačům slast pro uši.  Další novou píseň „Veverka“ Rudolf představil na koncertu v husovické Musilce a v Poličce. Píseň, kterou složil pro svou přítelkyni Terezu, která ji už bohužel neslyšela.

Také jsme se Rudolfa ptali,  jakým způsobem s kapelou vybírají písně dostatečně vhodné pro nové album. Rudolf složí písně, poté je členům předá a oni na ně nějakým způsobem reagují. V brzké době budou mít menší meeting, kde hodlají debatovat a vybírat nové písně pro nadcházející album.

 

Pokud se vám kapela líbí, neváhejte a zavítejte na některé jejich zimní koncerty:

24. 11. 2012 – Brno, Fléda – Mejcup!

05. 12. 2012 – Brno, Metro Music Bar

07. 12. 2012 – Opava, Dům kultury

25. 01. 2013 – Valašské Meziříčí, M klub

 

Navštívit můžete také oficiální stránky „Poletíme?“.

 

 

Vojtěch Slabý

Vojtěch Slabý

Věnuji se hře na kytaru, sportům a škole. A rád potěším čtenáře svým článkem. :-)

Zanechte komentář