Přehlídka laskomin, to byl Foodparade 2013

Na talíři / 12.9.2013

Minulý víkend se všichni velcí milovníci dobrého jídla sešli na Trojském zámku. Podívejte se s námi, jak akce probíhala.

Rok plánování a příprav uběhl, všechno to úsilí vyvrcholilo o víkendu 7.-8. září 2013 v zahradách pražského zámku Trója. Tento víkend se zde nesl v duchu gastronomického nebe, mohli jste totiž ochutnat to nejlepší, co Praha nabízí. Jelikož se ke všemu ještě více než vydařilo počasí, nic nechybělo k dokonalosti.

Foodparade

Nebe jako vymetené, krásné prostředí a dobré jídlo, co víc si přát.

Jednodenní vstupenka vám po vstupu vynesla 20 chefů v ceně, za něž jste mohli nakupovat degustační porce všech možných i nemožných lahůdek. Byly zde k vidění pochoutky s lanýži, molekulární kuchyně nebo třeba hmyz na talíři. Chefy bylo možné také dokupovat podle potřeby ve směnárnách a příjemným doplňkem byly originální recepty na každém z chefů. Vzhledem k tomu, že jste ideálně všechny chefy proměnili za občerstvení, recepty vám domů nezůstaly a to mi přišlo trošku nedotažené.

Ochutnali jsme toho opravdu mnoho a odcházeli s doslova nacpanými a spokojenými žaludky. Ze všech degustačních porcí mě osobně nejvíce zaujala polévka Tom Yum ze Sushi Pointu, která působila opravdu „vyladěným“ dojmem. Vyzkoušeli jsme ale i polskou klasiku, steak z Chefparade-foodtrucku, nebo dobroty z britského velvyslanectví.

Sushi Point

Čerstvé suroviny a exotické ingredience, výstavka Sushi Pointu.

Na své si přišli i milovníci sladkého, k ochutnání tu byly nejrůznější dezerty, koblížky, koláčky, cheesecaky, francouzské palačinky či zmrzliny, až oči přecházely. Stejně tak bylo možné vybírat z množství osvěžujícího pití – různých piv, vín, nových příchutí vody Mattoni, nebo třeba cider, který jsme si odnesli i domů. K ochutnání zde také byl nealkoholický koktejl, který před několika málo dny vyhrál mistrovství světa.

Dezert

Dokonalá souhra chutí.

Během celého víkendu vyvrcholila soutěž I Love Food, kde se kuchařští amatéři mohli předvést se svým kulinárním uměním a připravovali svoje oblíbené recepty s dýní. Příjemné prostředí, kde nebylo příliš přelidněno a téměř vždy si bylo kam s jídlem stoupnout nebo sednout. To vše přispělo k opravdu výbornému zážitku, který z akce máme. A už se těšíme na příští rok!

Zdroj perexové fotografie: Karolína Kounová Roubíčková, Generace 21

Zdroj ostatních fotografií: Karolína Kounová Roubíčková, Generace 21

Karolína Kounová Roubíčková

Karolína Kounová Roubíčková

Velmi ráda vařím (a jím) stále něco nového a ještě raději o tom píšu. Více z mého světa točícího se okolo jídla naleznete na mém blogu http://svasniprojidlo.blogspot.com/.

Zanechte komentář