Kapela Chinaski oslaví dvacáté narozeniny v O2 aréně

Hudba Kultura / 19.9.2013

Skupina Chinaski odehraje příští rok v Česku pouze jediný koncert, a to při příležitosti dvacátého výročí svého vzniku. 

V letošním roce se kapela na českých pódiích příliš neobjevovala. Podobně tomu bude i nadále, kapela totiž chystá pouze jediný koncert. Ten se bude konat 6. února 2014 ve 20 hodin v pražské O2 aréně.

Na září je pro fanoušky nachystáno Best Of, které bude kromě nejúspěšnějších hitů kapely obsahovat také dvě nové písně. Jednou z nich je pilotní singl Stížnost, skladba napsaná Michalem Malátným a Františkem Táborským. Na nahrávce se podílel také zkušený anglický producent Greg Haver.

„Po deseti albech a téměř 140 natočených a vydaných písničkách nám spolupráce s profesionály z kolébky rockové hudby z Anglie dodala opět chuť a nadšení z nahrávání podobné tomu, co jsme zažívali v našich úplných začátcích. Zároveň jsme chtěli k našemu 20. výročí společné existence udělat klasickou „Chinaski píseň“, tak doufejme, že to naši fanoušci ocení a bude se jim líbit tak, jako se líbí nám,“ řekl kytarista a spoluautor většiny hitů kapely Chinaski František Táborský.

„Dva večery sepisuju dlouhou stížnost na život“, zpívá Michal Malátný v novém singlu Stížnost. Přestože tento text působí trochu depresivně, ze singlu čiší jen energie. Ze spolupráce se světovými profesionály tak vznikla jedna z nejdynamičtějších nahrávek, kterou kapela kdy vytvořila.

Zdroj perexové fotografie: oficiální stránka kapely na Facebooku

Zdroj videa: youtube.com

Radka Hermanová

Radka Hermanová

Studentka žurnalistiky a české filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, redaktorka v sekci kultura - hudba.

Zanechte komentářVaše názory

  • Veronika

    Chtěla bych se optat, proč dělají Chinaski poze jediný koncert? Myslím, že spostu lidí by ocenilo, kdyby se udělal i koncert v Brně, či Olomouci. Příjde mi zvláštní, že když jsou zrovna v kurzu, proč více nekoncertují, byli doby, kdy jsem na nich byla v Boskovicích, teď jsou pouze v Praze. Tímto bych chtěla moc požádat Chinaski, aby zavítali i do jiných měst! 😉