Eva Olmerová nezemřela. Žije v Dlouhé

Divadlo / 16.9.2013

Eva Olmerová. Od její smrti letos v srpnu uplynulo dlouhých dvacet let, ale tvůrci muzikálu vzkazují: „Pro nás Eva Olmerová nezemřela.“

Zuzanu Offenbartl Dovalovou, autorku námětu a scénáře, režisérku a představitelku hlavní role, zaujal životní příběh nejslavnější české šansoniérky a jazzové zpěvačky, a vznikl tak příběh plný nešťastných lásek, obrovského talentu, bolesti a osobitého přístupu k životu – muzikál o Evě Olmerové.

Tvůrci slibují ztvárnění v duchu trendu „a new musical“, tedy muzikálu, který se vrací ke své podstatě: všichni na jevišti hrají, zpívají a tančí, žádné nahrané sbory a half-playback, ale živá kapela. A to se jim povedlo.

Písně Evy Olmerové

Z nich se skládá celý muzikál. Jsou do příběhu zakomponovány tak, jako kdyby byly pro tento muzikál složeny. Společně s interprety na jevišti si diváci mohou pobrukovat Olmerové nejslavnější hity jako Smíš, Černá kára, Georgia nebo Čekej tiše.

Oživením je, že písně nezpívá pouze muzikálová Eva Olmerová (Zuzana Offenbartl Dovalová), ale všichni herci. Proto si můžeme poslechnout Jsi jako dlouhý most z úst první Eviny lásky Falouta (Radim Pátek) nebo Malé kotě od účastníků konkurzu (Darina Kompušová, Petr ŠudomaDavid Bouša).

Eva Olmerová (Zuzana Offenbartl Dovalová), její myšlenky a bachařka (Renáta Podlipská). Zdroj: www.facebook.com/NezemrelaJsem

Eva Olmerová (Zuzana Offenbartl Dovalová), její myšlenky a bachařka (Renáta Podlipská). Zdroj: facebook.com/NezemrelaJsem

Pro všechny generace

Tvůrci lákají nejen na staré známé písně a krutý životní příběh, ale také na moderní scénický tanec, který je nejvýraznější hned v úvodní scéně, kdy je Eva vyšetřována na policii a kolem ní tančí tanečníci jako její myšlenky.

Velký prostor je dán kapele, která je přímo s herci na jevišti. Doprovází svou hudbou celý muzikál. Nejvýraznější z hráčů je pozounista Štěpán Janoušek, který písně zpestřuje svými mistrovskými sóly.

Ano, muzikál je pro všechny příslušníky všech generací. Pro ty starší, aby si Evu Olmerovou, její životní příběh a především písně připomněli. Ale také pro ty mladší, kteří Evu sice už nezažili, ale naši nelepší šansoniérku by znát měli.

Eva (Zuzana Offenbratl Dovalová) a její otec (Tomáš Trapl). Zdroj: www.facebook.com/NezemrelaJsem

Eva (Zuzana Offenbratl Dovalová) a její otec (Tomáš Trapl). Zdroj: facebook.com/NezemrelaJsem

Eva Olmerová si prožila bouřlivý, rozervaný život. Byla to velká umělkyně, která bojovala sama se sebou a s režimem. A to vše se snažili tvůrci do příběhu vložit. Jestli se jim to povedlo, se můžete přesvědčit v Divadle v Dlouhé, kde je pro diváky připraveno 30 exkluzivních představení tohoto nového muzikálu.

Inscenace: Nezemřela jsem… Ze života Evy Olmerové
Autor:  Zuzana Offenbartl Dovalová
Divadlo: Divadlo v Dlouhé
Premiéra: 7. 9. 2013
Režie:  Zuzana Offenbartl Dovalová
Herecké obsazení: Zuzana Offenbartl Dovalová, Markéta Bednářová, Ivana Jirešová, Veronika Bošjaková, Michaela Zemánková, Tomáš Trapl, Petr Kutheil, Tomáš Savka, Ondřej Ruml, Štěpán Klouček, Radim Párek, Leona Černá, Renáta Podlipská, Filip Kotek, Eliška Ochmanová, Jana Tesařová, Darina Kompušová, Barbora Nováková, Petr Šudoma, David Bouša, Daniel Rybicki, Oldřich Smysl
Cena: 490–690 Kč

 

Zdroj  perexové fotografie: facebook.com/NezemrelaJsem

Eliška Řeháková

Eliška Řeháková

V divadle jsem častěji, než by se mému okolí líbilo... Ale já to tam miluju.

Zanechte komentářVaše názory

  • Ivan

    Kromě úžasné režie a představitelů má velikánský podíl na vizuální podobě představení cautorka choreografie a spolurežisérka Zuzana Pokorná (držitelka Thálie). Představení lze jen doporučit 😉