Veronika Rohnová: Vyberte si klobouček, ve kterém si budete připadat krásná!

Krása a móda / 18.9.2013

S kloboučnicí Veronikou Rohnovou jsme si povídali o její tvorbě a o tom, proč nosit kloboučky a být tak alespoň na chvíli dámou.

Značka Poppy the Hatter se zabývá tvorbou nejrůznějších ozdob do vlasů – od kloboučků, přes čelenky až po takzvané fascinátory. Stejně tak jako ostatní mladé návrháře i značku Poppy the Hatter naleznete na známém českém serveru fler.cz, kde si můžete vlasové doplňky rovnou objednat. Pojďme se tedy na značku Poppy the Hatter podívat trochu víc zblízka…

Poppy je žena, která nezapomíná být krásná. Zdroj: fler.cz

Poppy je žena, která nezapomíná být krásná. Zdroj: fler.cz

Jak a proč značka Poppy the Hatter vznikla?

Poppy the Hatter vznikla před pár lety, když jsem začala studovat a škola mi nedávala dostatek prostoru pro kreativitu. Vytvořila jsem si takový prostor právě v Poppy the Hatter. A začátky byly od nuly. Nejprve jsem si dělala čelenky a kloboučky pro sebe, získala zkušenosti a znalosti a až asi po roce od prvního kloboučku jsem začala prodávat.

Jaký význam má název značky?

Původně jsem chtěla názvem značky stvořit fiktivní osobu, která by vyjadřovala můj styl. Vybírala jsem hezké, jednoduché a ženské jméno a k němu (Mad) Hatter jako kloboučník z Alenky v říši divů.

[one_fourth]

Vhodně zvoleným kloboučkem vynikne to, co je na každé ženě to hlavní – obličej, a především oči, tvrdí Veronika Rohnová.

[/one_fourth]

Značka tedy vyjadřuje především váš vlastní styl? Jak byste ho popsala?

Musím se přiznat, že teď, když mám moc práce, ho trochu zanedbávám, ale můj ideál je elegance a současně hravost. Vypadat upraveně, ale nebrat se moc vážně. Vzít si společenské šaty a do drdolu strčit peříčko, to by bylo přesně ono.

Čím se Poppy the Hatter podle vás liší od jiných vlasových doplňků?

Myslím, že má jednotný a rozpoznatelný styl a je pro mě důležité, že moji práci lidé poznají. Hlavní doménou jsou malé zdobené kloboučky a francouzské závoje.

Poppy ví, co ji udělá výjimečnou a nebojí se takovou být. Zdroj: fler.cz

Poppy ví, co ji udělá výjimečnou a nebojí se takovou být. Zdroj: Poppy the Hatter

Jak probíhá tvorba jednoho kloboučku?

Hlavní je nápad a návrh. K tomu mě často inspirují samy klientky, nebo si procházím staré fotky, ve kterých hledám inspiraci. A když někdy nepřichází, vyskládám si na stůl materiál a ono mě to samo trkne. Samotná výroba už je pak otázka řemesla. Vše musí být pevně přišité a přilepené, aby kloboučky bez úhony přečkaly cestu ke klientce a vydržely jí dělat parádu co nejdéle.

Takže kloboučky tvoříte i na zakázku přímo na přání klientek?

Ano. Je to tak 50:50.

S jakými materiály pracujete?

Mým oblíbeným materiálem je peří a už zmíněný francouzský závoj. To je taková ta síťka, kterou známe ze starých filmů. Základy klobouků jsou nejčastěji slaměné nebo sisalové. U materiálů velmi dbám na kvalitu a téměř vše objednávám ze zahraničí. Moc si vážím hlavně několika metrů závojů a dalších propriet ze 40. let, které se mi podařilo koupit v Itálii ze zavřené modistické dílny.

Veronika dbá při tvorbě na kvalitu a většinu materiálů objednává ze zahraničí.

Takže by se dalo říct, že vaše kloboučky mají skutečně kouzlo starých časů! Dají se i přesto kombinovat s každodenním outfitem? Jaké oblečení byste k nim doporučila?

Záleží na konkrétním modelu. Jednoduchou čelenku nebo sponku bych si klidně vzala k šatům i do práce. Kloboučky jsou spíše pro nějakou slavnostnější příležitost, party, dostihy, a pak především na svatby, při kterých se hodí vlasová ozdoba nejen pro nevěstu, ale i pro přítomné dámy.

Vlasové doplňky mohou být i velmi decentní. Zdroj: fler.cz

Vlasové doplňky mohou být i velmi decentní. Zdroj: Poppy the Hatter

Proč je podle vašeho názoru klobouček či fascinátor ideálním doplňkem pro ženu?

Myslím, že s vhodně zvoleným kloboučkem vynikne to, co je na každé ženě to hlavní – obličej, a především oči. U nás se z nějakého důvodu na zdobení vlasů zapomíná, přitom ve světě, a to nejen v Anglii, nemusí mít žena žádnou zvláštní kuráž proto, aby si vyrazila ven s kloboučkem. Doufám, že tohle se brzy změní.

Co byste poradila ženám, kterým se vlasové doplňky líbí, ale prozatím nemají odvahu je nosit?

Najít si příležitost, kam je vynést, a vybrat si takový doplněk, ve kterém si budou připadat krásné. Nepatřičně nikdy nebude vypadat žena v klobouku, ale žena, které se nelíbí to, v čem vyšla ven.

Pokud si chcete klobouček vyzkoušet, neváhejte Veroniku kontaktovat, určitě vám vyjde vstříc. Veškeré zboží naleznete na stránkách fler.cz, kde si ho můžete prohlédnout.

Budeme moci vidět značku Poppy the Hatter na nějaké designové akci?

Na několika designových akcích jsem byla, ale musím přiznat, že mě to vůbec nebavilo. Radši se věnuji tvorbě a kdo má zájem vidět kloboučky naživo, může si se mnou domluvit schůzku a kloboučky si vyzkoušet. Tlačit se s davem před pultem ani sedět za pultem rozhodně nemá na to vyzkoušet klobouky a popovídat si při tom u kávy.

Čeho byste chtěla dosáhnout, jaké jsou cíle do budoucna?

Mým největším snem je potkávat na ulicích krásné upravené ženy s doplňky včetně kloboučků.

Mějte kuráž a vyražte ven v kloboučku! Zdroj: fler.cz

Mějte kuráž a vyrazte ven v kloboučku! Zdroj: Poppy the Hatter

Zdroj perexové fotografie: Poppy the Hatter

Aneta Kuchařová

Aneta Kuchařová

Milovnice módy, kavárenský povaleč, studentka práv, nadšená cestovatelka, nenapravitelný labužník, obdivovatelka krásy všeho druhu a věčná naivka...

Zanechte komentář