SOUTH PARK: Krucinál, zabili Kennyho!

Film / 8.9.2013

Autor:

Nejsprostší seriál všech dob. Historicky nejvíce použitých sprostých slov. Záchodový humor, díky kterému byl seriál podroben časté kritice. Nejen to je South Park.

[two_third]

SOUTH PARK/MĚSTEČKO SOUTH PARK

USA 1997

Animovaný/Komedie

Režie: Trey Parker, Matt Stone

Hrají: Trey Parker (Stan Marsh, Eric Cartman, Satan, Randy Marsh), Matt Stone (Kyle Broflovski, Kenny McCormick), Isaac Hayes (Chef) a další

[/two_third]

Začátek fenoménu

„Krucinál, zabili Kennyho! Vy parchanti!“ Hláška, která během let zlidověla a není tak mezi mladými člověk, který by ji neznal. Seriál South Park (vytvořený Treyem ParkeremMattem Stonem) se začal vysílat 13. června v roce 1997 na americké stanici Comedy Central. Popisuje příběhy čtveřice amerických školáků – Stana Marshala – chlapce, který se několik let snaž promluvit s dívkou, do které je zamilovaný, ale pokaždé, když spolu mluví, ji pozvrací, Kylea Broslowskieho – Stanův nejlepší kamarád, chytrý, věčně bojující s Ericem Cartmenem – jedináček, který je zvyklý vždy získat to, co chce, netolerantní, rozmazlený, posmívá se svému příteli Kennymu McCormickovi, že je chudý. Kenny je chlapec, který má vždy kapuci a kvůli ní mu diváci nerozumí. V prvních sériích téměř v každém díle zemře, ale v dalších se vrátí, aby opět mohl nějakým tragickým způsobem zemřít.

South-Park-Wallpaper-HD

Z leva: Eric, Stan, Kenny a Kyle na autobusové zastávce Zdroj: wikia.nocookie.net

Není takový, jak se může zdát

Většina lidí, co viděla jen několik dílů South Parku má seriál za dílo, které nemá absolutně žádný přínos a jde pouze o to, aby postavy řekly co nejvíce sprostých slov. Ovšem ti, co ho sledují dlouhodobě, mohou oponovat tím, že seriál má hlubší význam. Humorným způsobem upozorňuje na dění ve světě – ať se jedná o mezinárodní konflikty, otázka víry nebo záležitosti týkající se politiky (volba prvního černošského prezidenta v USA, svatba Kate a Williama). Seriál byl několikrát ohrožen kvůli kontroverzním tématům – především týkající se výše zmíněné víry, kdy tvůrci chtěli zobrazit muslimského proroka Mohameda. Kvůli opakované hrozbě ze strany muslimů byl tento díl zcenzurován a k útokům, ke kterým mělo v případě vyobrazení dojít, nedošlo.

avengers assemble

Čtveřice přátel při koledování na Halloween Zdroj: 3.bp.blogspot.com

V roce 1999 vznikl první a zatím i poslední oficiální film s názvem South Park: Bigger, Longer & Uncut.  Film se dostal do Guinnessovy knihy rekordů jako film s nejvíce sprostými slovy (celkem 399, z toho 146krát bylo použito slovo „fuck“). Film byl také nominován na MTV Movie Award jako Nejlepší muzikálové vystoupení“, New York Film Critics Circle Awards jako Nejlepší animovaný film. Nejen tyto, ale i mnohé další nominace proměnili tvůrci v ocenění, ale i nominace na Oscara v kategorii jako Nejlepší hudba, Originální píseň je obrovský úspěch.

South-Park-Wallpaper-Widescreen

Eric Cartman při jedné ze svých scén Zdroj: hdwalldesk.com

Do dnešního dne bylo natočeno 237 epizod v 16ti sériích. Za necelé 3 týdny (25. září) startuje již 17. série a jedním si můžeme být jisti – a to, že opět uvidíme naši oblíbenou čtveřici přátel z malého městečka zažívat neuvěřitelné situace okořeněné notnou dávkou sprostých slov.

Zdroj perexové fotografie: wikia.com

Zdroj: imdb.com

Video: youtube.com

Martin Vrána

Martin Vrána

No co říct :) Asi to, že miluju filmy, seriály a bez hudby bych nedokázal přežít ani den.

Zanechte komentář