Novinky u Magic Boxu: Martin, Venuše a pařmeni

Film / 9.9.2013

V týdnu od 11. září se na pulty prodejen dostávají hned dvě novinky od Magic Boxu. Pojďme se podívat, jaká DVD a Blu-ray pro nás byla připravena.

Říkáte si, že je na čase si pustit něco hezky českého? Proč ne. V září totiž budete mít možnost zakoupit si DVD nebo Blu-ray disk s filmem Martin a Venuše. Snímek věnovaný všem ženám ku příležitosti Mezinárodního dne žen natočil v roce 2012 režisér Jiří Chlumský, jehož práci dobře známe třeba ze seriálu Hop nebo trop či Kriminálka Anděl.

Když hlídá táta... Zdroj: magicbox.cz

Když hlídá táta… Zdroj: magicbox.cz

Martin a Venuše jsou vztahovou komedií, která nám představuje Vendulu (Kristýna Boková-Lišková – Horem pádem, Občanský průkaz) a Martina (Marek Taclík – Jedna ruka netleská, Grandhotel). Dva mladí lidé se právě seznámili na vernisáži, zamilovali se do sebe a rozhodli se, že bez sebe nemohou žít. A tak byla svatba a všichni žili šťastně až do smrti. Jenže tady nejsme v pohádce. Martin a Vendula mají dvojčata a posléze ještě jednoho malého nezbedu. Láskyplné opojení pomalu vyprchává a oba protagonisté si začínají uvědomovat nespokojenost se svým životem. Martin dře v práci, aby uživil rodinu, Vendula zase doma, aby se o ni postarala. A ani jeden si svůj život takto nepředstavoval.

Když se situace vyhrotí na neúnosnou míru, dojde na sázku – Vendula odjede k otci na rekreaci a Martin se bude starat o trojku zlobivých dětí celý měsíc sám. Zvládne to?

Že vám to připomíná S tebou mě baví svět? Ano i ne. Martina a Venuši kromě zábavných momentů zobrazujících Martina, kterak bojuje s každodenními drobnostmi, jež jeho manželka zvládala mrknutím oka, provází totiž druhá linie zobrazující Venuši. Ta se snaží najít sebe sama, malovat, jako to dělala před narozením dětí. A poznává také nového muže, který možná přinese do jejího života chybějící vzrušení.

A Few Best Men. Zdroj: magicbox.cz

A Few Best Men. Zdroj: magicbox.cz

Druhou novinkou tohoto týdne je pak komediální snímek Pařmeni (A Few Best Men) z australsko-britské koprodukce. Snímek z roku 2011 je vlastně takovou verzí Pařby ve Vegas a jí podobných komedií. Pařmeni totiž vyprávějí příběh ženicha a jeho tří svědků, kteří míří do Austrálie… no kam jinam než na svatbu. A cestou je toho mnoho potká, samozřejmě. Příběh o tom, jak vám přátelé mohou zkomplikovat život, natočil režisér Stephan Elliott, který má na kontě několik méně známých kusů, například Lekce neslušného chování nebo Maska smrti.

Snímek sice nepatří k zlatému fondu kinematografie, ale přesto pobaví a neurazí. I když je jediným známějším jménem Olivia Newton-John (Pomáda), která se filmem jen mihne, zkuste mu tu hodinu a půl vyhradit, třeba vás příjemně překvapí. Film je opět k dostání na DVD i Blu-ray.

Zdroj perexové fotografie: martinavenuse.cz

Kateřina Stupková

Kateřina Stupková

Studentka žurnalistiky, filmová fanynka i knižní nadšenec, milovnice kávy, čokolády a horkého letního počasí, seriálů, návalů kreativity i prolenošených odpolední.

Zanechte komentář