Podzimní trendy v kosmetice

Krása a móda / 12.9.2013

V nedávném článku jsme vám přiblížili podzimní trendy v oblasti módy. Tentokrát se zaměříme na kosmetiku.

Burgundská červená, hladké vlasy i svěží vlny – tento podzim bude plný zajímavých trendů, které by neměly uniknout vaší pozornosti.  V tomto článku se zaměříme na tipy na účesy, líčení i úpravu nehtů. Tak vzhůru do toho!

Burgundská, barva sezony

Rudé rty jsou nejen velice elegantní, ale zároveň i sexy a tak trochu provokativní. Dobře to vědí i módní tvůrci a vizážisté, kteří líčí modelky na přehlídky. Rtěnku v burgundském odstínu si oblíbili například Vera Wang nebo Oscar de la Renta.

A  jak na to, aby rty vypadaly dokonale? V první řadě je nutné, aby byly krásně hebké a hydratované. Tipy pro péči o rty najdete v tomto článku.

Burgundská je velice elegantní. Zdroj: polyvore.com

Podlehněte žhavé burgundské. Zdroj: polyvore.com

Nyní je na řadě samotné líčení. Pokud chcete, aby rtěnka držela jako přibitá, můžete na rty nanést trochu make-upu a lehce ho přepudrovat. Poté naneste rtěnku ve směru od středu ke koutkům a otiskněte do kapesníku. Celý postup ještě jednou zopakujte. Hotovo!

Burgundská bude trendem také v oblasti lakování nehtů. Zkraťte nehty, zapilujte je do obloučku, naneste podklad, dvě vrstvy barevného laku a nakonec zafixujte vytvrzujícím top coatem. Víte, jaké jsou hlavní výhody rudých nehtů? Jsou velice nadčasové, elegantní a hodí se ke všemu.

Žhavé účesy

Máte raději uhlazené vlasy, nebo se cítíte lépe s rozevlátými vlnami? Tak  jako tak si přijdete na své. Tuto sezonu budou totiž v kurzu jak uhlazené vlasy, tak sexy vlny.

Jak na hladký účes?

Naneste na vlasy přípravek, který je ochrání před teplem, a následně je vyžehlete. Potom do nich naneste lesk a všechny je sčešte dozadu. Pokud nosíte vlasy raději svázané, můžete si v závěru udělat vysoký culík.

"Mokrý" vzhled vlasů. Zdroj: polyvore.com

„Mokrý“ vzhled vlasů. Zdroj: polyvore.com

Ledabylé vlny

Upravená, neupravená, tak by mohlo znít heslo tohoto účesu. Vytvoříte ho velice snadno. Stačí, když vlasy natočíte kulmou nebo na natáčky a poté pročešete prsty, abyste dosáhla uvolněných vln. Nakonec celé dílo zafixujte pomocí laku na vlasy.

Tip: Hotový účes můžete doplnit módní širokou čelenkou, která se objevila i na přehlídkových molech.

Silné linky

Žádné troškaření, vymalujte si pěkně tlustou linku! Použijte klasickou kajalovou tužku nebo gelové linky v černém odstínu. Linku veďte přes celé horní víčko a na konci ji klidně zahněte lehce nahoru. Pokud si troufáte, můžete si pohrát a vyzkoušet i spodní linku, která by ale neměla být tak nápadná, abyste ve finále nepřipomínala spíše pandu.

Matná pleť

Zahoďte všechny rozjasňovače, třpytivé pudry i bronzery. Letošní podzim bude ve znamení matné, přirozeně vypadající pleti. Základem je matující krém či podkladová báze. Na ni naneste make-up bez obsahu oleje. Poté zamaskujte nedokonalosti korektorem. Nakonec přepudrujte.

Jaký trend si vás získal a kterému se raději vyhnete?

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář