Suno: Divočina v šatníku

Krása a móda / 15.9.2013

Pomozte svým nákupem zaměstnat obyvatele rozvojových zemí!

V nedávném článku jsme vám představili REPETTO, módu nejen pro tanečnice. Dnes přichází na řadu další výjimečná značka – Suno.

Erin Beatty a Max Osterweis zdroj: John W. Ferguson. Ferguson

Erin Beatty a Max Osterweis. Zdroj: John W. Ferguson. Ferguson

Suno je newyorská značka, kterou v roce 2008 založil vystudovaný filmař Max Osterweis ve spolupráci s návrhářkou Erin Beatty.

 

První kolekce spatřila světlo světa na jaře roku 2009 v časech povolebního násilí v Keni, které představovalo hrozbu ekonomické a hospodářské krize.

 Již od svého založení se Suno podílí na podpoře zaměstnanosti v zemích jako Keňa, IndiePeru. Díky výrobě tradičních látek ve spojení se špičkovým krejčovstvím, zajišťovaným také v „domovském“ New Yorku, může tato značka nabídnout jedinečný pohled do světa luxusu s ušlechtilým základem celého projektu v podpoře zaměstnanosti v rozvojových zemích.

zdroj: suno.com

Zdroj: sunony.com

Max Osterweis

je bývalým studentem filmu na newyorské univerzitě a generálním a kreativním ředitelem značky Suno, pocházející z korejsko-německé rodiny. Žije převážně v Brooklynu, nicméně za svůj druhý domov považuje LamuKeni, kde se již při své první návštěvě v roce 1996 nadchl pro místní tradiční tkaniny kangas.

Jeho angažování se v módním průmyslu bylo, vzhledem k jeho dosavadnímu zaměstnání zejména v oblasti filmu, poněkud překvapivé, ale již od počátku založení značky nebylo pochyb, že se Max Osterweis vydal správným směrem.

Tak jako mnohé další ani značka Suno nezůstala pouze u své první vize, totiž distribuce dámského oblečení, a během několika let rozšířila svou nabídku i o noční oblečení, doplňkyobuv. Veškeré kousky v nabídce Suno si můžete prohlédnout na jejich webových stránkách sunony.com či u více než 60 prodejců po celém světě.

Pjamas by Suno zdroj: suno.com

Pyjamas by Suno
Zdroj: sunony.com

Ani zákulisí si Suno nenechává pro sebe, a proto se neváhejte podívat na instagramový účet @suno_ny.

Co říkáte vy na vysoce exotické barvy a vzory, s šlechetným záměrem pomoci potřebným v pozadí celého výrobního procesu?

Zdroj perexové fotografie: sunony.com

Zuzana Marková

Zuzana Marková

Studentka se stálou snahou zjistit, kam patří. Zajímá ji móda, filmy i divadlo.

Zanechte komentář