Recenze: Vlasová kosmetika Kérastase

Krása a móda / 25.9.2013

Vlasová kosmetika Kérastase je známá po celém světě a vyznačuje se jak vysokou kvalitou, tak i vysokou cenou.  Stojí  výsledek opravdu za to?

O značce

Kérastase je světově známá značka vlasové kosmetiky, která vznikla již v roce 1964 ve Francii. Značka Kérastase je jednou z divizí mezinárodní společnosti L´Oreál. Výrobky Kérastase se řadí k vysoce profesionálním a kvalitním produktům, které používají kadeřnické salóny po celém světě. Kromě vysoké kvality je pro Kérastase typická také poměrně vysoká cena, pohybující se od čtyř set korun nahoru za jeden výrobek. V nabídce najdete širokou škálu vlasových přípravků  na všechny různé typy vlasů a jednotlivé výrobky jsou řazeny do kategorií právě podle toho, pro jaké vlasy se hodí a jaký účinek slibují.

Kérastase kosmetiku jsem začala používat nedávno. Na moje dlouhodobě melírované, mírně poškozené, velmi jemné a krepaté vlasy nic nezabralo, a proto jsem se rozhodla, že zainvestuji a vyzkouším tuto zázračnou a populární značku. Dnes jsem si pro vás připravila recenzi hned tří produktů od Kérastase a začneme rovnou od toho nejlepšího.

Šampón Kérastase Cristalliste

Popis produktu: Tento šampón je určený pro delší a jemné vlasy bez lesku. Neobsahuje silikony, parabeny ani barviva a slibuje jemné čištění vlasů bez zbytečného zatížení. Vlasy by po použití měly být objemnější a lesklejší. Nejlevněji ho pořídíte za zhruba 330 Kč, a to např. na stránkách Notino.cz.

Moje zkušenost: Musím říct, že Cristalliste šampón mě velmi mile překvapil. Jelikož používám hodně stylingových přípravků (lak, sprej chránící před teplem, olej atd.), tak jsem se snažila najít šampón, který bude opravdu velmi lehký a vlasy nezatíží. Cristalliste můj požadavek splnil. Kromě toho, že krásně voní, je také velmi šetrný. Vlasy jsou po umytí vzdušné a výrazně lesklejší, tudíž opravdu splňuje to, co slíbil.

Cristalliste

Cristalliste je skvělý šampón pro jemné vlasy bez lesku. Zdroj: Radka Ostřížková,  Generace 21

Kondicionér Kérastase Resistance Ciment Anti-Usure treatment

Popis produktu: Tento kondicionér je určen pro jemné, mírně až středně poškozené a celkově oslabené vlasy s roztřepenými konečky.  Slibuje posílení vlasového vlákna, omezení lámavosti vlasů a uhlazení roztřepených vlasů. Cena se pohybuje kolem pěti set korun, což už je docela značná investice.

Moje zkušenost: Tento kondicionér používám teprve krátce (2 týdny), a proto nemůžu hodnotit z dlouhodobého hlediska. Co se týče krátkodobých výsledků, tak musím říct, že se žádné zatím nedostavily.  Vlasy se pěkně rozčesávají, kondicionér hezky voní, ale to je zatím všechno. Rozhodně nepozoruji větší objem vlasů a doufám, že při dlouhodobém používání mé vlasy alespoň posílí. Vzhledem k mým momentálním zkušenostem bych si tento dost drahý kondicionér znovu nekoupila.

Resistance

Tento kondicionér mě zatím moc nepřesvědčil. Zdroj: Radka Ostřížková, Generace 21

Kérastase Specifique Bain Prévention GL Intervention Corporisante Densifying – šampón proti padání vlasů

Popis produktu: Posilující šampón stimuluje a zklidňuje vlasovou pokožku, čímž efektivně bojuje proti řídnutí vlasů. Podporuje zdravý růst vlasů a dodává jim okamžitý objem. Je určen zejména pro jemné vlasy.

Moje zkušenost: K tomuto šampónu jsme se dostala náhodou. Sestře nesedl na její typ vlasů, a tak jsem převzala tento šampón na zkoušku já. Sice nemám problém s padáním vlasů, ale rozhodně bych ocenila větší objem a tak jsem šampón s radostí vyzkoušela.  Při umývání vlasů jsem se nejprve naprosto vyděsila, protože po opláchnutí byly moje vlasy hrubé, jakoby zacuchané a nešly skoro vůbec rozčesat. Po vyfoukání to  nebyla taková hrůza, jak jsem čekala, a vlasy byly opravdu nadýchanější a objemnější, i když celkově vypadaly dost vysušeně. Šampón tedy víceméně splňuje to, co je napsané na obalu, ale na druhou stranu mi vlasy dost vysušil a s výsledným efektem jsem nebyla příliš spokojená.

Specifique Bain Prévention

Kérastase je drahá kosmetika, ale ne vždycky splní daná očekávání. Zdroj: me-vlasy.cz

Pokud bych měla mé zkušenosti s Kérastase shrnout, pak musím říct, že jsem čekala trochu víc. Šampón Cristalliste je opravdu skvělý a této investice opravdu nelituji, ale ostatní dva produkty jsou dle mého názoru příliš drahé a výsledky nejsou přímo úměrné ceně. Spousta lidí má však s těmito výrobky velmi dobré zkušenosti, a tak asi opravdu záleží na tom, jak komu Kérastase sedne.

Máte také zkušenosti s používáním kosmetiky Kérastase?

Zdroj perexové fotografie: Photl.com

Radka Ostřížková

Radka Ostřížková

Multifunkční studentka s příliš mnoha zájmy, která zkouší také psát.

Zanechte komentář