Transformers se předvedou i počtvrté

Film Kultura / 20.12.2012

Autor:

Po třech letech od uvedení třetího dílu se americký režisér Michael Bay opět chystá vrátit svoji smečku vesmírných robotů na plátna kin.

To, co byla zpočátku jen spekulace, dostává postupem času stále konkrétnější podobu. Bay chtěl sice natočením třetího dílu se sérií skončit, po jeho obrovském úspěchu (díl vydělal z celé série nejvíce) však studio Paramount Pictures dostalo chuť na další pokračování a režisér nakonec souhlasil.

S novými hrdiny

Tím se ovšem dostal do svízelné situace – musel vyřešit problém s hereckým obsazením. Hlavní hvězdy, Shia LaBeouf a Megan Fox, totiž měly od počátku smlouvu pouze na tři díly a jejich prodloužení by pro filmové studio představovalo přiliš vysokou finanční zátěž; navíc samotný LaBeouf roli v dalším dílu odmítl s tím, že už by neměl divákovi co nabídnout. Takže poté, co bylo nutné pro třetí díl obsadit Rosie Huntington-Whiteley coby náhradnici za Megan Fox, která smlouvu předčasně vypověděla, se nyní musí hledat i nový představitel hlavní mužské úlohy. Čtvrté pokračování proto přinese změnu, která není diváky ve většině případů přijímána přiliš pozitivně. Samotní fanoušci ale přišli s návrhem, aby se role hlavního hrdiny ujal Mark Wahlberg, kterého jsme nedávno mohli vidět např. ve snímku Méďa (Ted, 2012). To Michael Bay nejprve odmítl, ale po krátké době (a velmi dobrých zkušenostech z natáčení snímku Pain and Gain) povolil podruhé a je tedy již téměř jasné, že v nových Transformers Marka skutečně uvidíme.

…a novými roboty

Hollywoodská dominanta (freedigitalphotos.net)

Další spekulace (kterým Bayova záliba v pohrávání si s médii dává vzniknout v hojném počtu) se točí také kolem samotných Transformerů – proslýchá se totiž, že režisér má v plánu obměnit i jejich řady a představit zcela nové postavy, včetně samotného krále Transformerů, Galvatrona (tomu ostatně napovídá i zatím neoficiální podtitul čtvrtého dílu – Rise of Galvatron). Tuto informaci koneckonců přiživuje také fakt, že prodej „transformeřích“ hraček navzdory úspěchům filmové série stále klesá a společnost Hasbro, vlastník licence na Transformers, by takové oživení přijala s otevřenou náručí. Ačkoliv by se měl děj filmu točit právě okolo těchto nových robotů, není zatím zcela jasné, zda se objeví po boku původního ústředního dua Bumble Bee & Optimus Prime, nebo zda jej zcela nahradí a vezmou tak osud čtyřky do vlastních mechanických rukou.

Na definitivní odpovědi na všechny tyto nejasnosti si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Michael Bay se momentálně přednostně věnuje dokončování snímku Pain and Gain (2013) a premiéra Transformers 4 je tak naplánována až na konec června 2014. A do té doby se může ještě hodně věcí zcela změnit.

zdroj titulního obrázku: freedigitalphotos.net

David Eršil

David Eršil

Vystudovaný počítačový grafik se závislostí na internetu a moderních technologiích, momentálním zaměstnáním například vývojář mobilních aplikací pro operační systémy Android a Windows 8 Metro. Vášnivý cestovatel, cyklista, fotograf a příležitostný psavec jednadvacáté generace. --Máte námět na článek? Napište mi na david.ersil@generace21.cz.

Zanechte komentář