Přijďte oslavovat víno i na sever Čech

Na talíři / 11.9.2013

Podzim je tu a to je čas jako stvořený pro oslavy sběru vinných hroznů – vinobraní.

Vinobraní už dávno není doménou jen jižní Moravy, ale i v Čechách se rodí nové a nové oslavy vína.

Burčák nesmí chybět!

Samozřejmostí pří návštěvě vinobraní je ochutnávka místních vín. Stejně tak si nikdo nedokáže představit vinobraní bez litrů prolitého burčáku. Málokdo se už pak zabývá tím, co to ten burčák vlastně je.

Burčák je bohužel velmi krátkodobou záležitostí. Jedná se o částečně zkvašený mošt z vinné révy. Vzniká při výrobě vína a je takovým meziproduktem, který je dostupný jen několik dní po zkvašení, protože kvasí neustále. Mezi burčáky převládají burčáky z bílých hroznů, které se sklízejí už koncem srpna a jsou většinou k dostání od začátku září. O něco později je k dostání i burčák červený. Ten je však v omezené míře a vinaři ho musí pečlivě hlídat ve dne v noci, aby byl dokonalý po všech stránkách – obsah cukru, alkoholu a aktivita kvasinek.

Víno

Vinobraní, to je výborné víno i burčák. Zdroj: Photl.com

Český vinařský zákon stanovuje, že se pod názvem burčák smí prodávat výhradně produkt vyrobený z letošních tuzemských hroznů révy vinné a že k jeho prodeji smí docházet pouze v období od 1. srpna do 30. listopadu příslušného kalendářního roku.

Lidová moudrost praví, že pro uchování zdraví musí člověk vypít tolik burčáku za sezónu, kolik krve koluje v jeho žilách.

Historická řemesla i novodobý kýč

K tradičnímu vinobraní patří i plno dobrot, zábavy a zručnosti. Perníková srdce, koláče, ovčí sýry, trdelníky, mandle v cukru, langoše, klobásy, prasátko, ale i pivo, nudle a cukrová vata. Na památku si je možné zakoupit produkty historických řemesel.

Kovářovo umění. Zdroj fotografie: Vendula Balcarová

Kovářovo umění. Zdroj fotografie: Vendula Balcarová

Někteří řemeslníci svůj um předvádějí živě. Využijte toho a zastavte se u kováře a obdivujte jeho sílu a zároveň jemnost, když ková růže. Sledujte hbitost prstů košíkářky, když splétá jednotlivé proutky do odolné nůše nebo se zájmem pozorujte výrobu šperků.

Nechybí ani různorodé atrakce pro děti i dospělé, kolotoče, střelnice, kolo štěstí a pojízdné bary s drinky. V pokročilých přiopilých hodinách lze potkávat potácející se lidi s ječícími plyšovými opičkami v maskách, blikajícími tykadly a dalšími vymoženostmi dnešní doby.                                              

Program s historickým průvodem v čele

Když už máte nakoupeno, máte co pít, jíst a utratili jste poslední peníze za afro paruku, tak je na čase se přesunout před pódium.

Na pódiu probíhá hlavní program ve formě vystoupení hudebních kapel, umělců a během odpoledne i vystoupení postav historického průvodu. Jak znám z Žernoseckého vinobraní, tak průvod nejprve projde celou obcí a končí na návsi u pódia, kde pak hlavní postavy vypráví příběh o založení vinic a tehdejším životě v obci.

Litoměřické vinobraní nabízí i Kreans Ostrovní festival, kde se předhání jedna hvězda s druhou, letošním velkým tahákem se stal Pražský výběr.

Teď už záleží pouze na vás, kde utratíte své úspory nebo jestli si uspořádáte takové “Vinobraní Tour  2013“ a objedete všechny akce.

Bakchus

Bakchus, bůh vína a radovánek. Zdroj: sxc.hu

Seznam vinařských akcí na severu Čech

Roudnické vinobraní na zámku: 13. 9. – 14. 9. 2013

13. září 2013, od 17 hod.: Program probíhá v zámeckém parku – vstupné 50Kč

14. září 2013, od 11 hod.: Program probíhá v areálu zámku – vstupné 120Kč předprodej, 150Kč na místě

+ spousta dalších akcí – vstupné individuální

více na: http://www.roudnicke-vinobrani.cz/

Litoměřické vinobraní: 20. 9. – 21. 9. 2013

20. září 2013, 16:00 – 23:30 hod. a 21. září 2013, 10:00 – 23:30 hod.:  Program na podiu probíhá na Mírovém náměstí, Dominikánském náměstí (divadla) a Lodním náměstí (nezávislá scéna) – vstupné se neplatí

 + Kreans Ostrovní festival na Střeleckém ostrově – vstupné na ostrov 190Kč předprodej, 290Kč na místě

více na: http://www.vinobranilitomerice.cz/

Žernosecké vinobraní: 27. 9. – 28. 9. 2013

27. září 2013, 17:00 – 01:00 hod.: Program probíhá na podiu na návsi, taneční večer v Kulturním domě, Noční průvod obcí s loučemi – vstupné se neplatí

28. září 2013, 11:00 – 23:00 hod.: Program probíhá na podiu na návsi, na zahrádce Kulturního domu (dětské podium), v Kulturním domě (od 19:00), na zahrádce Restaurantu Lucie (od 15:00) – vstupné: dospělí 100Kč, studenti/důchodci 50Kč, děti do 15let ZDARMA

více na: http://velke-zernoseky.cz/

Další podobné akce:

14. září 2013, 13:00 – 22:00 – Historické slavnosti vína a burčáku – Hrad Střekov – Ústí nad Labem, více na: http://www.hradstrekov.cz/

28. září 2013 – Vinobraní Třebívlice, více na: http://www.twine.cz/

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Vendula Balcarová

Vendula Balcarová

Já, studentka vysoké školy zapálená do vaření, pečení a všeho okolo, se Vám tedy v krátkosti představím. Studuji kombinaci oborů Matematika a Hudební výchova na Přírodovědecké fakultě na UJEPu v Ústí nad Labem. Odmaturováno mám na VOŠot a SŠ ve Štětí obor - Informační technologie: Aplikace osobních počítačů - Správce sítě. Od svých 12ti let se s taťkou hrabu v mobilních telefonech a po mamce jsem podědila lásku ke všemu zvířectvu a sen o vlastní malé farmě s ubytováním. Už nějaký ten pátek si vedu vlastní foodblog, který mě dovedl až sem. Miluju svou rodinu, přítele, kamarády, zvířata, hudbu, kreslení, street art, malování, koncerty, geocaching, kafe, mlíko, dobrý jídlo, vodu, víno, svojí vesnici, modrou barvu, tetování a plno dalších věcí. Jsem prostě všestranná a multifunkční. =D

Zanechte komentář