To je speed dating!

Osobní rozvoj Vztahy / 13.9.2013

Rychlé seznámení bez zbytečného tlachání s maximální spokojeností nebo jen další trik, jak z lidí tahat peníze?

Co je to vlastně speed dating a proč ho nezadaní lidé tolik vyhledávají? Věří snad v lásku na první pohled…?

Speed dating neboli rychloseznamka či rychlé rande – jak chcete. Veškeré iniciativy se v tomto případě ujímá seznamovací agentura, která má za úkol sehnat a pronajmout na daný večer místnost v baru nebo v restauraci a za poplatek zprostředkovat setkání nezadaných žíznivců. Ve zkratce se můžete připravit na jeden večer, kdy během několika málo minut budete mít možnost osobně poznat každého z příchozích zájemců, kteří stejně jako vy zaplatili poplatek a rozhodli se vyzkoušet své štěstí, a to tak trošku jinou cestou, než na jakou byli doposud zvyklí.

Přečtěte si také: Článek o tom, že seznamky nejsou jen pro ubožáky – Láska na objednávku

V dnešní době je mnohem méně možností, jak se seznámit s někým novým a zajít si na rande. Mohlo se vám stát, že jste někoho náhodně potkali a toto setkání vyústilo v rande, ale postupem času se randění dostalo již na úplně jinou úroveň. Objevilo se seznamování na internetu, ať už prostřednictvím různých sociálních sítí nebo diskusního fóra, tak i dalšího nového fenoménu s názvem speed dating.

Rychlé rande

Zkuste tento nový trend i vy na vlastní kůži… Zdroj: sxc.hu

Tento nový trend v seznamování v poslední době velmi zaujal nezadané a vztahu chtivé jedince. Jak tedy zjistit, jestli právě speed dating je pro vás ta správná volba? Než se rozhodnete vyzkoušet tento druh seznámení, pokuste se získat co nejvíce možných informací! Každý očekává něco jiného. Někomu se začnou v hlavě honit myšlenky, že právě tohle může být ta šance, na kterou tak dlouho čeká, a že zde objeví tu pravou osobu na celý svůj život. Někdo prostě jen doufá v příjemně strávený večer a pak se uvidí, co bude dál. Jiný si zase maluje vzdušné zámky a věří v lásku na první pohled.

Výhody a nevýhody rychlého seznamování

Hlavní výhodou, která asi nahrává každému, kdo nemá příliš mnoho času a možností k seznámení, je rychlá a snadná registrace. Stačí si na internetu vyhledat stránky, které tuto možnost nabízejí a celé „rande naslepo“ zprostředkovávají, uhradit celkem přijatelný poplatek a pak už děj se vůle boží.

Skutečnost, která zaručeně nadchne zájemce, je velké množství nezadaných jedinců, s nímž roste potenciální možnost zdárného seznámení bez překážek. Nezadaní jsou často příliš pracovně vytížení, takže nemají čas chodit ven a vyhledávat setkání s ostatními. Navíc se velmi často stává, že někteří lidé ani nevědí, kam by měli jít, když se chtějí seznámit.

Dalším velkým PLUS je úspora času. Rychlé rande totiž trvá s každým „možným“ partnerem opravdu jen několik minut. Během této doby hraje hlavní roli především první dojem, který je pro nás rozhodujícím ukazatelem. Je velmi užitečný hlavně proto, že jsme díky němu schopni uvědomit si, jestli tam zkrátka něco je, nebo ne. Sami jste už určitě zažili to zdlouhavé randění, než jste si nakonec uvědomili, že by vám to spolu stejně neklapalo. Tady stačí jen chvíle, abyste se rozhodli, jestli chcete obětovat další svůj čas a sejít se už jen mezi dvěma očima, nebo to rovnou celé zabalit.

Čas

Nakládáte se svým časem rozumně? Speed dating trvá jen několik minut! Zdroj: deviantart.com

Při speed datingu se také vyhnete přímému odmítnutí, protože nikdo neví, kdo koho zaujal, a to až do vyhodnocení, které obdržíte na e-mail. To je velká výhoda, díky níž se zmírní dopad odmítnutí. Tak kde je tedy ten háček? Nezapomínejte, že váš první dojem, a tím i vaše hodnocení druhého může být zkreslené. Každý uchazeč se bude snažit jevit v tom nejlepším světle, na celou událost se pečlivě připraví a nic nepodcení. Pak už stačí jen nasadit nevinný kukuč, sršet vtipem a rozhazovat úsměvy na všechny světové strany.

Uvědomte si, že na odhadnutí svého protějšku máte jen velmi krátkou dobu a rozhodnutí, jestli spolu půjdete na další rande, je často postavené na fyzických rysech. Tím je kladen větší důraz na vzhled a nikoli na jiné důležité kvality jako je osobnost a pohled na život.

A jak to probíhá dál? Otázka zní: Uspěl/neuspěl?!

Je to jednodušší víc, než si myslíte. Zkrátka po uplynutí času, který vám byl na seznamování vyměřen, vyplníte formulář, ve kterém uvedete, koho byste chtěli vidět znovu. Pořadatelé rychloseznamky dotazníky zpracují, a když se účastníci ve svém zájmu shodnou, předají se jim telefonní čísla a e-mailové adresy.

Láska

Třeba i vy najdete své štěstí. Zdroj: deviantart.com

A nakonec! Nezapomínejte, že speed dating je zábava, tak se bavte a využijte všech svých předností! Kdo ví – třeba se právě na vás usměje štěstí, a pokud ne, budete mít za sebou alespoň další zajímavou zkušenost. Jak se říká: „ Komu se nelení, tomu se zelení.“ Tak vám přejeme hodně štěstí!

 

Zdroj perexové fotografie: Photl.com

Ivana Prášková

Ivana Prášková

Jsem veselá, optimistická povaha. Mám ráda lidi, zábavu. Dychtím po nových informacích, chci poznat nepoznané, chci začít vše, co mi život přináší. Snažím se žít naplno, aby každý den v mém životě stál za to!! Moje oblíbené motto :"Per aspera ad astra!!" :)*

Zanechte komentář