SUPERNATURAL: Mýty a legendy ožívají

Film Kultura / 2.9.2013

Autor:

Rodiče nám vždy tvrdili., že bubák pod postelí nebo ve skříni není opravdový. Co když ale je? Je možné, že žijeme ve světě plném nestvůr? 

Existuje spousta legend, pověstí, takzvaných „urban legend“. Historky o démonech, duchách, andělech, dokonce i zombie. Je toho tolik, že se lidé přestali bát a přestali věřit, že by mohlo existovat něco mimo náš reálný svět.

[two_third]

SUPERNATURAL/LOVCI DUCHŮ

Drama/Fantasy/Horor

USA 2005

Režie: Eric Cripke

Hrají: Jensen Ackles, Jared Padalecki, Misha Collins, Jim Beaver, Mark Sheppard

[/two_third]

Jenže oni tady vždy byly. Řeč je o monstrech. Jen hrstka lidí, kteří se s těmito příšerami setkalo, o nich může vyprávět. Ale kdo by jim věřil.

Extistují ovšem lidé, kteří se rozhodli zasvětit život právě lovením těchto nestvůr. Museli se vzdát svých rodin, obětovat svou budoucnost, svůj život, aby mohli cestovali po celé zemi a monstra lovit. Říká se jim „lovci duchů„.

Supernatural-TV-series-1920x1080-Wallpaper

Dean (Jensen Ackles) s mladším bratrem Sammym (Jared Padalecki) Zdroj: television.mxdwn.com

Někteří se ovšem rozhodli skončit s tímto nezáviděníhodným povoláním, založit rodinu a pokusit se šťastně žít. Jenže minulost člověka vždy dostihne. A to se stalo i Johnu Winchesterovi . Přišel o ženu Marry a se syny Deanem a mladším Samem opět začal lovit duchy a další monstra, která mohla za smrt jeho ženy.

Jak chlapci rostou, Samovi (Jared Padalecki) se  tento život přestává líbit a rozhodne se od rodiny utéct a přestat se s nimi stýkat. Po několika letech nastupuje na vysokou a po vystudování chce pracovat jako právník. Má překrásnou snoubenku a před sebou krásný život. Vše ale skončí v jeden okamžik, když přijde domů a uvidí, jak jeho dívka umírá stejně, jako před lety jeho matka. Žlutooký démon se vrátil, aby se pomstil. Sam se proto rozhodne, že se s Deanem (Jensen Ackles) vydá na lov duchů a dalších mosnter, kteří by je mohli přivést právě ke žlutookému démonu. Jeho dopadením ovšem jejich cesta zdaleka nekončí.

vlcsnap-2011-06-12-14h53m37s198

Žlutooký démon Azazel (Fredric Lehne) zodpovědný za smrt Marry Zdroj: monstersoftelevision.com

Seriál Lovci duchů začal vysílání v roce 2005. Avšak stačilo málo a seriál mohl mít naprosto jinou podobu, než má nyní. Původní koncept tvůrců totiž popisoval novináře, který cestuje po státech a zabývá se nadpřirozenými věcmi, o kterých píše do novin. Na castingu se ale sešli nynější hlavní představitelé a scénáristům se oba tak zalíbili, že upravili scénář tak, aby tam mohli jak Jared, tak i Jensen hrát.

supernatural-co-star-dubs-series-gratuitously-misogynistic

Anděl Castiel (Misha Collins) se k bratrům přidá jako jejich „strážný anděl“ Zdroj: images.tvrage.com

Od podzimu startuje již devátá řada seriálu. Divácká sledovanost ovšem s narůstajícím počtem sérií klesá a podle mnohých internetových diskuzích neměl seriál pokračovat šestou sérií (5.série měla být původně podle tvůrcu poslední). Je faktem, že čím víc se seriál natahuje, tím horší je děj a i oblíbenost klesá. Nové postavy většinou seriál, až na vyjímky, nezachrání. Otázkou zůstává, jestli stojí za to seriál jako Supernatural, natahovat za každou cenu nebo čekat, až bude zrušen kvůli nízké sledovanosti.

Zajímavosti:

-Mnoho epizod je založeno na skutečných legendách, mýtech

-Postava Bobbyho Singera byla pojmenována podle výkonného producenta Roberta Singera.

-Podle seriálu bylo vytvořeno několik knih, příkladem Deník Johna Winchestera

-Jared a Jensen jsou v reálu nejlepší přátelé

-V 5.sérii se v epizodě s upíry objeví dvojice, která se jmenuje Robert a Kristen – je to odkaz na upírskou ságu Stmívání

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Zdroj perexové fotografie: television.mxdwn.com

Video: youtube.com

Martin Vrána

Martin Vrána

No co říct :) Asi to, že miluju filmy, seriály a bez hudby bych nedokázal přežít ani den.

Zanechte komentář