Hostina pro tisíc aneb zachraň jídlo!

Na talíři / 9.9.2013

Stává se vám, že zapomenete na jídlo v lednici a pak ho vyhodíte? Tak přijďte 10. 9. na Václavák. 

Právě v tento den se na Václavském náměstí v Praze uskuteční akce „Hostina pro tisíc“, která má za cíl upozornit na zbytečné plýtvání jídlem. Hostina proběhne zdarma a k její přípravě budou využity potraviny, které by musely supermarkety vyhodit z důvodu jejich kosmetických vad nebo blížícímu se datu spotřeby.

Plýtvání v číslech

Podle údajů OSN připadá na každého Evropana 96–115 kg vyhozeného jídla za rok. Ve světové popelnici skončí 1,3 mld. tun potravin ročně, tj. 1/3 vyrobených potravin za rok na celém světě. Dále dle Feeding the 5000 se v UK odmítá 20–40 % ovoce a zeleniny kvůli „kosmetickým“ standardům potravin v supermarketech.  Plýtvání potravinami znamená i zbytečné plýtvání penězi, na tuto skutečnost upozorňuje údaj Love Food Hate Waste, kdy britská rodina ročně takto vyhodí v přepočtu 20 400 Kč (680 liber), bezdětný pár 14 400 Kč (480 liber).

Premiéra v České republice

Akce je realizovaná v České republice poprvé a organizuje ji skupina „Zachraň jídlo“. Jedná se o skupinku mladých lidí, kteří působí v neziskových organizacích nebo uskutečňují své vlastní projekty v oblasti obecné prospěšnosti. Každý z nich si uvědomuje, že plýtvání potravinami je velký nešvar této společnosti, a tak se inspirovali v Anglii, kde tuto akci pořádá britská organizace Feeding 5000. Pražská hostina se tak připojuje k dalším evropským městům – Amsterdamu, Barceloně, Dublinu nebo Manchesteru, kde tyto akce již proběhly, a nyní se snaží na tento problém upozornit i u nás.

Přípravy hostiny se ujme šéfkuchař Petr Pešek a budou mu pomáhat studenti hotelové školy a dobrovolníci. Na nabízeném menu najdete např. zeleninové kari. Mezi návštěvníky můžete také potkat Romana Vaňka z Pražského kulinářského institutu nebo vedoucího kanceláře OSN Michala Brože, kteří přijdou tuto akci také podpořit.

Trochu jiná banka

V ČR existuje Česká federace potravinových bank, která od roku 2009 pomáhá lidem bez domova a ohroženým sociálním vyloučením. Nyní má 4 pobočky (sklady) po celé zemi – Praha, Ostrava, Litoměřice a Liberec. Tyto banky mají za cíl shromažďovat a přerozdělovat jídlo neziskovým a sociálním organizacím. Banky jsou zásobovány prvovýrobci, supermarkety, veřejností při sbírkách, přebytky ze škol, restaurací a účastí firem (Vitana, Makro, Danone, hl. město Praha atd.).

První potravinová banka na světě vznikla už v roce 1967 ve Phoenixu v Arizoně (USA). Její zřízení mělo za cíl čelit nárůstu chudoby a také bojovat s plýtváním potravinami. O 17 let později se teorie potravinových bank přesunula do Evropy (Paříž) a dále do ostatních zemí.

Aby bylo z čeho jíst

Jelikož je potřeba z něčeho na hostině jíst, pořádá skupina i sbírku talířů a lžic – „Zachraň nádobí“. Pokud doma najdete kus nádobí, který u vás jen tak zbytečně přebývá a mohli byste ho postrádat, přineste ho do některých ze sběrných míst, které jsou zejména v kavárnách mamacoffee.

Špinavý talíř

Všechno se musí sníst. Zdroj: photl.com

Přijďte tedy s přáteli zdarma na dobrý oběd pod širým nebem. Hostina pro tisíc se koná 10. 9. 2013 od 12:00–15:00 v dolní části Václavského náměstí v Praze. Je připraven doprovodný program a panely s mnoha  informacemi. Určitě se dozvíte zajímavosti, se kterými se setkáváte v každodenním životě a ne vždy si je uvědomujete.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

 

Pavla Doležalová

Pavla Doležalová

Miluji jídlo (www.milujidlo.blogspot.cz), vaření a vše kolem něj...občas také sport (joga, tanec, kolo), knížky a lenošení.

Zanechte komentář