Co hlásají podzimní trendy?

Krása a móda / 9.9.2013

Nechte novou sezónu elegantně vplout do svého  šatníku.

Dny se postupně zkracují, noci prodlužují a průměrné teploty snižují. Není ale důvod klesat na mysli, protože tento podzim bude ve znamení žhavých trendů, které vás hravě zahřejí. A co se tedy bude nosit?

Barvy, materiály, střihy

Někteří návrháři pro tento podzim vsadili na klasiku, jako je černá či bílá. V mnohých kolekcích panují ale temné odstíny barev, například smaragdově zelená, burgundská červená, safírově modrá či tmavě oranžová.

Vsaďte na  vzorované džíny a doplňte je jednoduchým volným topem! Inspiraci můžete načerpat třeba v nedávném článku.

Co se týče materiálů, jsou žhavým trendem sametkůže. Vedle nešlápnete ani s romantickou krajkou či různými potisky. Ať už máte ráda romantické květy, futuristické kovy či maskáčové vzory, tento podzim si přijdete na své.

Pokud jde o střihy, tuto sezonu se bude nosit pohodlnost. Nebojte se asymetrie, oversized kousků ani střihů, které připomínají spíše šatník mužů (např. kabáty).

Barva smaragdu je i balzámem pro duši. Zdroj: polyvore.com

Barva smaragdu je balzámem pro duši. Zdroj: polyvore.com

Bílé sako

Sako je sázkou na jistotu. Je to klasika, která se hodí pro všechny příležitosti a měla být součástí každého šatníku. Nebojte se obléknout kousek v barvě sněhu. Zapomeňte na předsudek, který tvrdí, že bílá ztlušťuje. Stačí jen najít vhodný střih pro vaši postavu a rázem budete mít dokonalou siluetu. Nebojte se ani zdobení v podobě různých textur či krajky.

Roláky

Rolák je stejně jako sako stálicí šatníku. Tento podzim zabodujete především s tenkými variantami z jemných materiálů. Nosit se budou hlavně tmavé odstíny, jako je třeba hnědá  nebo červená. Zkombinujte rolák například se slim džínami a kozačkami na klínku a rázem máte jednoduchou, a přesto velice módní kombinaci.

Do módy se vracejí roláky. Zdroj: polyvore.com

Do módy se vracejí roláky. Zdroj: polyvore.com

Maxi sukně

Dlouhé sukně jsou v kurzu již delší dobu. A zatím to vypadá, že na špici módních trendů ještě nějaký ten čas zůstanou. Není se čemu divit, jde o velice elegantní a zároveň pohodlný kousek oděvu, který se navíc snadno kombinuje. A jako bonus schová i nějaký ten nedostatek. Co víc si přát?

S čím maxi sukně kombinovat? Chybu neuděláte s jednoduchým topem a koženou bundou. Pokud sázíte na volnost, zkuste kombinaci plisované maxi sukně a volného svetříku.

Kocour v botách

Kozačky nad kolena jsou skvělým doplňkem upnutých džínů s vysokým pasem. Rozumět si budou ale i s minisukní. Letošní podzim se budou nosit hlavně ty se širším podpatkem. Velkou parádu uděláte se zdobením v podobě šněrování, cvočků a podobně. Z materiálů bude hrát prim semiš i klasická matná kůže.

Maxi sukně zůstávají v kurzu. Zdroj: polyvore.com

Maxi sukně zůstávají v kurzu. Zdroj: polyvore.com

A co doplňky?

Mottem tohoto podzimu bude staré známé pravidlo, které hlásá, že méně je více. Zaměřte se proto na jeden kousek bižuterie. Stále se ale bude nosit extravagance, takže se nebojte masivních náhrdelníků ani výrazných náušnic. Pokud jde o barevné kovy, převládat bude zlatá.

Svůj krk zahalte do huňaté pletené šály a do ruky vezměte kabelku jednoduchého tvaru, ať už zdobenou jednoduchými štrasovými korálky, nebo výraznějším zvířecím vzorem.

Jaký je váš oblíbený kousek šatníku do sychravého podzimního počasí?

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář