Novinky u Magic Boxu: Iron Man 3 i Malá mořská víla

Film / 1.9.2013

Do života se nám zase pomalu vkrádají pošmourné podzimní večery, co si je tedy zpestřit zajímavým filmem? Podívejme se, co vychází 4. 9 na DVD a Blu-ray.

Hlavním tahounem tohoto týdne je bezpochyby poslední ironmanovský trhák, který vychází hned ve třech vydáních. Milovníci Tonyho Starka v kovovém obleku zbystřete, chystá se opravdové pokušení pro vaše peněženky.

Iron Man 3 na DVD, Blu-ray a Blu-ray 2D a 3D. Zdroj: magicbox.cz

Iron Man 3 na DVD, Blu-ray a Blu-ray 2D a 3D. Zdroj: magicbox.cz

První možností je Iron Man 3 v klasickém DVD formátu. Ve třetím pokračování filmu se Stark (Robert Downey Jr. – Chaplin, Sherlock Holmes) ocitá najednou osamocen mimo svoji technologickou pevnost a bez všech hračiček a vychytávek. Jeho jedinou zbraní je jeho geniální mozek. A bude se muset hodně snažit, protože kromě občasných záchvatů úzkosti ho tlačí kupředu i fakt, že nepřítel mu tentokrát sebral to, co je mu nejdražší – milovanou Pepper (Gwyneth Paltrow – Zamilovaný Shakespeare, Letuška první třídy). Je tedy možno očekávat vlastně totéž, co přinesly první dva díly – spoustu akce plné technických udělátek, sarkasmus a suchý humor, inteligentní konverzace a navrch špetku dojemných scén.

Kromě výše uvedeného se na DVD nachází také bonusový materiál v podobě zákulisního nakouknutí na natáčení druhého pokračování filmu o dalším marvelovském individuu, Thorovi. Thor: Temný svět sice přijde do kin až v listopadu, ale vy se přípravami můžete pokochat už teď. A kromě toho si také užít detailní rozbor scény s útokem na prezidentský Air Force One.

Druhou variantou je Iron Man 3 na Blu-ray, který kromě lepší kvality nabízí také větší množství bonusů. Největším lákadlem bude asi krátký, premiérově uvedený film o agentce Carterové, bývalé parťačce Captain America. Dozvíme se, co jeho lásku a spolupracovnici potkalo poté, co se z milého superhrdiny stal kus ledu. Klasikou jsou už vystřižené scény, pár nepovedených momentů, dokumentární bonusy a další.

Opravdové fajnšmekry pak jistě zaujme možnost zakoupit si balení obsahující 2 Blu-ray disky ve formátu 2D a 3D, tedy příležitost vychutnat si Iron Manovy krkolomné lety i prostorově. Stačí si jen vybrat.

Formule!, Uprchlík, Hatari! a Shane. Zdroj: magicbox.cz

Formule!, Uprchlík, Hatari! a Shane. Zdroj: magicbox.cz

Pokud ještě chvíli zůstaneme u akčních filmů, je i nadále z čeho vybírat. Další novinkou na Blu-ray disku je sportovní akční drama z roku 2001, Formule! (Driven). Akčňák z prostředí závodů rychlých kol rozehrává příběh mladičké naděje Jimmyho (Kip Pardue – Ostrov smrti, Hořko-sladko), který se chce stát celosvětově známou hvězdou, a zkušeného Joea (Sylvester Stallone – Rocky, Rambo), jenž mu k tomu má v kokpitu rychle se řítícího auta pomoci. Kromě snímku ve vysoké kvalitě si můžete vyslechnout i krátké rozhovory s hlavními herci.

V podobně zběsilém tempu se žene i akční thriller Uprchlík (The Fugitive). V hlavní roli neprávem odsouzeného chirurga, který se snaží prokázat svou nevinu, se zde objevuje Harrison Ford (Star Wars, Indiana Jones); jeho oponentem, který je mu stále v patách, je Tommy Lee Jones (JFK, Muži v černém). Thriller natočený v roce 1993 podle velmi úspěšného krimiseriálu ubíhá vpřed tak rychle, že vás konec zaskočí. Kromě něj si na Blu-ray vychutnáte bonusový materiál v podobě komentáře Tommyho Lee Jonese i režiséra Andrewa Davise, několik krátkých dokumentů či pilotního dílu výše zmíněného seriálu a další.

Neméně zajímavě vypadá i dobrodružná komedie Hatari! v hlavní roli s Johnem Waynem (Krvavá cesta, Maršál). Jedná se o nostalgickou vzpomínku na amerického krále westernu z roku 1962. Na plátně před vámi se rozehrává poutavé dobrodružství dvou lovců, kteří v africké divočině loví naprosto odlišně než ostatní – bez zbraní, naopak s velkou dávkou trpělivosti a opatrnosti. Jejich úkolem je totiž dovoz zvířat do cirkusů a zoo. V dokonalém Blu-ray rozlišení jistě bude nač koukat.

Poslední novinkou spíše pro pány bude westernové drama z roku 1953, Shane. Klasika George Stevense s šesti nominacemi na Oskara si zaslouží ten nejkvalitnější obraz. Melancholický příběh tuláka a „pistolníka“ Shanea, který se za peníze nechává najímat na řešení problémů, je sice odkazem dob minulých, ale nestárne.

Harold a Maude, Malá mořská víla, Malá mořská víla 2 a Samson & Dalila. Zdroj: magicbox.cz

Harold a Maude, Malá mořská víla, Malá mořská víla 2 a Samson & Dalila. Zdroj: magicbox.cz

Ale ani příslušnice něžného pohlaví se nemusí cítit opomenuty. První zářijový týden totiž mimo jiné přináší také romantickou komedii Harold a Maude. Nečekejte ale žádný slaďák, Harold a Maude je vtipným dramatem z roku 1971 o vztahu unuděného depresivního puberťáka (Bud Cort – Dogma, Život pod vodou) a sympatické energické stařenky (Ruth Gordon – Jaká je Daisy Cloverová, Rosemary má děťátko). Živý soundtrack Cata Stevense se stal legendárním, stejně tak černý humor, kterým je celá komedie prodchnuta. Blu-ray si nemůžete nechat ujít!

Ani příběh Samsona a Dalily (Samson and Delilah) nepatří mezi nejnovější, ale jedná se o stoprocentní klasiku, která byla už zfilmována nespočetněkrát. Snímek z roku 1949 si odnesl hned dva Oskary, a to zaslouženě. Jeho výprava a kostýmy berou dech i po více než padesáti letech a vy si je, stejně jako většinu výše uvedených, můžete opět vychutnat ve skvělém rozlišení. Biblický příběh siláka a zrazené i zrazující krásky by neměl zůstat nepovšimnut.

Na závěr také něco odlehčujícího, malý návrat do dětství. Malá mořská víla (The Little Mermaid) nás snad všechny provázela od plenek, proč si tedy nezavzpomínat u čerstvě vydané diamantové edice. Na DVD kromě filmu najdete též alternativní konec i vyznění některých scén nebo několik krátkých ukázek. Komu nestačí jedno podmořské zavzpomínání, může kolekci doplnit i druhým dílem, Malá mořská víla 2: Návrat do moře (The Little Mermaid 2: Return to the Sea), kde hlavní dějovou linku udává Arielina dcera Melody.

Bez nadsázky je možno říci, že si vybere každý. Na kterou klasiku tedy zavzpomínáte?

Zdroj perexové fotografie: themovieblog.com

Kateřina Stupková

Kateřina Stupková

Studentka žurnalistiky, filmová fanynka i knižní nadšenec, milovnice kávy, čokolády a horkého letního počasí, seriálů, návalů kreativity i prolenošených odpolední.

Zanechte komentář