Sáhněte po Jane Austenové 21. století

Literatura / 21.1.2013

Která z nás by nechtěla o dovolené zažít románek s knižním idolem? Emily z knihy Já a pan Darcy se to podařilo. Čtivý příběh si určitě zamilujete.

Knihu napsala mladá a ženami oblíbená britská autorka Alexandra Potter. Od první stránky je téměř jasné, o jaký typ příběhu poběží, ale přesto vás Potter donutí dočíst až do poslední řádky.

Samotářka z knihkupectví zamilovaná do knihy

Hlavní hrdinka, Emily, je trochu netradiční Američanka, která našla zalíbení v knihách. Už od mládí byla touto cestou vedena, takže bylo téměř jasné, že práce v knihkupectví je pro ni na míru ušitá. Předsudek, že knihomolové jsou tak trochu samotáři, se nám zde jen potvrzuje. Emily totiž za stěnami knihkupectví nevede zrovna pestrý život.

Avšak její nejlepší přítelkyně Stella je naprostý opak. Emily je sice její nadřízenou, ale jejich vztah to vůbec neovlivní. Stella se umí bavit, a tak její plány na Silvestra míří někam do Mexika, kam také láká svou přítelkyni. Emily ale není fanynkou bikin a opíjení se na pláži. Daleko raději by si sedla do kouta a četla si Pýchu a předsudek stále dokola.

Stella proklíná Jane Austenovou za to, že vytvořila postavu pana Darcyho, do kterého je Emily bezmezně zamilovaná, a proto si v dnešním století neumí najít reálného přítele a s každou další nepodařenou schůzkou se více uzavírá do knižního světa.

Vydejte se po stopách lásky

cover Jane Austen

Jane Austen si zamilujete. Zdroj: foter.com

Jednoho dne v knihkupectví McKenzie, kde Emily pracuje, zapomene zákaznice leták, který upoutá Emiliinu pozornost. Je to zájezd do Anglie pro milovníky Jane Austenové. Náplní týdne je putování po stopách právě této spisovatelky. Emily to vidí jako skvělou příležitost, jak se vyhnout pochybnému výletu do Mexika a ještě něco získat.

Přesto, že nejsem skalní příznivec tohoto literárního žánru, musím uznat, že příběh je velmi poutavý a humor, se kterým je kniha psaná, mi byl velice blízký.

Rozhodně nemohu říci, že lituji času, který jsem s knihou strávila.

S romantickými pasážemi autorka opravdu nešetřila, pokud vám to však nevadí, lze knihu jen doporučit.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Alice Muziková

Alice Muziková

Sluchátka a knihy jsou neoddělitelnou součástí mých dnů. Všechny tyto radosti prokládám dobrou kávou. Večer podléhám filmům a britskému přízvuku. Život "kavárenského povaleče" si umím patřičně užít!

Zanechte komentář