I knihy ožívají

Kultura Literatura / 13.9.2013

Kdejaká kniha má v dnešní době svého filmového sourozence. Jaká filmová dvojčata spatří světlo světa ke konci tohoto roku?

Osvětim

Jak asi vypadala láska v Osvětimi?
Zdroj: foter.com

Láska z Osvětimi

12. září se v českých kinech představil snímek Colette, který je natočen podle stejnojmenné novely známého českého spisovatele Arnošta Lustiga. V hlavních rolích se představí Jiří Mádl (Vili) a francouzská herečka Clémence Thioly (belgická Židovka Colette). Jejich milostný příběh se odehrává v prostředí hrůzy a smrti, v osvětimském koncentračním táboře. Režie tohoto strhujícího příběhu se ujal známý český režisér Milan Cieslar (Dešťová víla; Láska je láska). Romantika, drama a válečná atmosféra, to všechno vás čeká, pokud se v září vypravíte do kina.

Říjen přinese hned dvě filmová dvojčata

17. října se představí Carrie od režisérky Kimberly Peirce (Kluci nepláčou; Ve službách války). Jedná se o remake kultovního snímku z roku 1976, jež vznikl na motivy románu Stephena Kinga. Jak dopadne příběh dívky, která se rozhodne svou nově objevenou schopnost telekineze využít proti lidem ve svém okolí? Stanou se z maturitního večírku jatka, nebo to všechno dopadne úplně jinak?

Poslední říjnový den se nám v kinech představí film Enderova hra, natočený podle stejnojmenné knihy amerického spisovatele Orsona Scotta. Příběhu o chlapci, který je díky svým výjimečným schopnostem trénován na vojevůdce a má se stát triumfem v děsivé válce, se ujal Gavin Hood (seriál Lovci lebek).

Dárek k Vánocům

Rozbalte si před Vánoci Hobita!
Zdroj: foter.com

Očekávané filmové premiéry jako dárek k Vánocům

21. listopadu vtrhne do kin jedno z nejočekávanějších filmových dvojčat tohoto roku  Hunger Games – Vražedná pomsta. Režie pokračování Hladových her se chopil Francis Lawrenc (první díl Hunger Games; Voda pro slony).

Dárkem k Vánocům pro fanoušky díla J. R. R. Tolkeina bude premiéra druhého dílu Hobita – Šmakova dračí poušť, která je naplánována na 12. prosince. Zrežíroval ho Peter Jackson, který na příští rok chystá další hobití film: Hobit – Tam a zase zpátky.

Uvidíme, zda budou tyto filmy stejně úspěšné jako jejich knižní sourozenci, či zda zůstanou na dně žebříčku oblíbenosti. Jedno je však jisté, už teď se o nich vedou vášnivé diskuze. Na kterou adaptaci se těšíte?

Zdroj perexové fotografie: foter.com

 

Klára Dvořáková

Klára Dvořáková

Zbývá mi osm měsíců do maturity, takže raději čtu, fotím, jím a o všem píšu na Generaci 21.

Zanechte komentář