Superpohár je tady!

Sport / 30.8.2013

Autor:

Česká republika bude dnes hostit jednu z nejsledovanějších sportovních akcí – Superpohár

V pátek 30. srpna se na pražském stadionu v Edenu odehraje fotbalový Superpohár, ve kterém se střetne vítěz Ligy mistrů Bayern Mnichov a vítěz Evropské ligy londýnská Chelsea. Čeští fanoušci mají k dispozici 1 600 vstupenek. Fakt, že Superpohár se bude po patnácti letech konat jinde než v Monaku, je více než lákavý. Šance dostat se na zápas je malá, ale vidět všechny tři nejprestižnější poháry pohromadě je velká šance. V sobotu na Václavském náměstí v Praze budou všechny trofeje představeny a všichni fanoušci se s nimi budou moc vyfotit. Na této akci budou také čeští patroni Tomáš Ujfaluši a Vladimír Šmicer.

Eden se na Superpohár musel připravit

Multifunkční stadion ve Vršovicích, na kterém sídlí fotbalová Slavia, musel projít několika úpravami, protože nesplňoval podmínky UEFA. Prvním požadavkem bylo položit nový trávník. Dalším úkolem bylo rozšířit centrum pro novináře, jelikož zápas má sledovat až čtyřicet milionů diváků po celém světě. Posledním úkolem byla modernizace osvětlení. Všechny tyto úkoly se podařilo splnit.

Češi v historii Superpoháru

Mezi vítěze Superpoháru patří i několik Čechů. V roce 1999 se Pavel Nedvěd stal prvním Čechem, který dokázal zvednout nad hlavu Superpohár. Následoval ho Vladimír Šmicer, Marek Jankulovski, Radek Šírl a Tomáš Ujfaluši, který je nejmladší vítěz Superpoháru. Bývalý reprezentační stoper zvedl nad hlavu pohár v roce 2010 s Atléticem Madrid proti Interu Milán. Pětatřicetiletý obránce, který se ve finále musel starat především o útočníka Samuela Eto’a, přiznal, že se mu výhrou v Evropské lize a následně v Superpoháru splnil velký sen.

Mourinho a jeho výroky před zápasem

José Mourinho Zdroj: flickr.com

Ironický a sarkastický. Takový je Special One dlouhá léta. Nikdo se tak nemůže divit, že v rozhovoru pro německý Bild am Sonntag se portugalský kouč otřel o svého pátečního rivala. Kouč Chelsea si neodpustil typické narážky a ptal se, zda bude Bayern s Guardiolou stejně silný jako s Heyckesem. Mourinho se s Guardiolou potkal ve španělské La lize, tenkrát Mounrinho trénoval Real Madrid a Guardiola katalánskou Barcelonu. Ve finálovém zápase také nastoupí jediný český reprezentant, brankář Chelsea Petr Čech, který v pondělí vychytal dvoustou nulu v Premier League.

Zdroj perexové fotografie: flickr.com

Jan Karel

Zanechte komentář