Kulinární inspirace na podzimních obrazovkách

Na talíři / 4.9.2013

Máte dost nekonečných seriálů v televizi a nevíte, jak budete trávit podzimní večery? Zkuste nové pořady o vaření!


Tento týden začal nový školní rok a jak už to tak většinou bývá, přicházejí i televizní programy s nabídkou nových pořadů.  Dobrá zpráva – novinky se také nevyhnou pořadům o vaření. A na co se tedy můžete těšit? V nabídce najdete live show Zdeňka Polreicha, kuchařské umění dětí, sociální reality show o vaření nebo recepty Dity Pecháčkové.

Prima

Vaří celé Česko

Vaření na Primě je už dlouhodobě spojeno s osobou Zdeňka Polreicha a ani ten nebude na podzim chybět na televizních obrazovkách.  Prima přichází s novou kuchařskou live show, kdy se diváci během jednoho šedesátiminutového dílu naučí tříchodové menu z běžně dostupných surovin. Každého dílu se zúčastní i jeden významný host.

Novinkou ve formátu pořadu je hlavně interaktivita živého vysílání a připojení dvou vybraných diváků, kteří budou vařit z prostředí svého domova a Zdeněk Polreich jim bude prostřednictvím internetu radit. Seznam potřebných ingrediencí bude zveřejněn vždy týden před natáčením na stránkách www.iprima.cz. Formát této show vychází z anglické show Cookalong v podání Gordona Ramseye.

Česká televize

Draci v hrnci

Česká televize přichází od konce srpna s nabídkou dvou nových programů. Na ČT Art bohužel pořady o vaření nenajdeme, zato na druhém novém programu ČT: D se budou učit vařit děti v pořadu Draci v hrnci! Ten uvidíte každou neděli od 10:00 a ukáže vám, jak vaří děti, jak si poradí se zásobami z lednice, spižírny, ale taky jak  je naučit vařit zdravě a chutně.

vaření dětí

Když děti vaří… (zdroj: photl.com)

Kdy se inspirovat:

Deník Dity P.    

  • pátek 18:25 ČT 1

Draci v hrnci                                        

  • neděle od 10:00 ČT: D

Hospoda U Druhé šance                 

  • středa 21:15 ČT 1

Vaří celé Česko                                   

  • sobota 20:15 Prima

Hospoda U Druhé šance

S dalším novým pořadem přichází opět Česká televize, tentokrát na obrazovkách ČT 1 a to každou středu od 21:15. Pořad „Hospoda U Druhé šance“ je kuchařská reality show, která se zaměřuje nejen na recepty a vaření, ale také na důležité aspekty při provozu restaurace. Soutěžícími jsou lidé, kteří ve svém životě tak dostali druhou šanci. Výhrou nejsou miliony nebo vydaná kuchařka, ale možnost získat zaměstnání v nově otevřené restauraci v Ostravě.

A že tento pořad může být zajímavým kuchařským počinem, o tom vypovídají jména povolaných učitelů jako jsou kuchař Dalibor Navrátil, držitel francouzského řádu za gastronomii, a  majitel několika restaurací Marcel Lesník Woodman.

Deník Dity P.

Oblíbená kuchařka Deník Dity P. od Dity Pecháčkové přechází z tištěné podoby na naše obrazovky a to každý pátek v 18:25 opět na ČT 1. Bývalá šéfredaktorka časopisu Apetit a nyní šéfka magazínu Albert v kuchyni, autorka již zmiňované a několikrát dotiskované kuchařky zaujala režiséra Davida Ondříčka a „uvařili“ tak spolu kulinářský pořad o 16 dílech. Setkáte se s nápady například na Sourozeneckou párty, Vyprošťováky, Piknik nebo recepty Po babičce.

Tento pořad bude trochu jiný než klasické pořady o vaření. Dozvíme se nejen obsah a postup receptu, ale také různé Ditiny fígle, které získala od babičky, kulinářské inspirace a hlavně zkušenosti člověka, kterého baví vařit a který miluje jídlo. Již z tištěné kuchařky je cítit, že je v něčem výjimečná, že je jiná než ostatní, více osobnější. A to slibuje i Deník Dity P. na obrazovkách, který nás pustí do její kuchyně a stylem režie bude útočit na naše vjemové buňky.

Deník Dity P.

Skvělá kuchařka Dita P. Zdroj: Karolína Kounová Roubíčková

Deník Dity P. v tištěné podobě už mám dávno doma a nedám na něj dopustit. Zaujme nejen kvalitou zpracování, celostránkovými fotografiemi a samozřejmě skvělými recepty, ale také osobními postřehy a příběhy ze života Dity, kterými vždy uvádí jednotlivé tématické kapitoly. Prostě je to takový Deník Dity P., přečíst jeho recenzi jste mohli i na Generaci 21.

Podzim bude jednoznačně nabitý pořady o vaření a hlavně jejich novými formáty. Nezbude tedy než vařit, vařit a vařit.  Řiďte se mottem Dity, které zní: „Vařím s láskou„.  Tak se mějte rádi a vařte!

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Pavla Doležalová

Pavla Doležalová

Miluji jídlo (www.milujidlo.blogspot.cz), vaření a vše kolem něj...občas také sport (joga, tanec, kolo), knížky a lenošení.

Zanechte komentář