Pleť

Jak a čím škodíme své pleti?

Krása a móda / 10.9.2013

Proč máme tolik pupínků? Proč naše pleť postrádá zdravou barvu? Něco děláme špatně. Zde je 10 chyb v péči o pleť, které byste měli znát.

1) Dostatečně nevyčištěná pleť

K čištění pleti vám stačí tři produkty: pleťové mléko, tonikum a hydratační krém. Tato sada je prý podle kosmetiček lepší než čisticí gel, protože nevysušuje pleť.

To, že máme pleť čistit, je doufám obecně známý fakt a přímo nutnost. Ovšem stává se často, že ženy své zbytky denního či večerního líčení dostatečně neodlíčí a průšvih je na světě.

Pamatujte: Pokud už se odličujete, musíte to brát opravdu pořádně. Odlíčit oči od jakékoli řasenky, stínů, tužek, linek, makeup či BB krém je nepsané pravidlo. Použít opravdu buď gel, který smyje ve vaně všechno najednou, nebo použít nejdříve pleťové mléko, tonikum a zakončit to opravdu kvalitním krémem pro váš typ pleti. Každému vyhovuje něco jiného, ale každopádně – neodličujte se jenom napůl! Pleť vám to vrátí i s úroky.

2) Zapomínáte se odlíčit

Pokud jste někde na cestách nebo v místech, kde nemáte po ruce čistou vodu, použijte navlhčené čisticí ubrousky. Jsou na tyto situace přímo ideální.

Druhým extrémem, který je hodně podobný prvnímu prohřešku, je neodlíčit se vůbec. Pleť musí dýchat. A pokud nemůže, tak nemůže zdravě vypadat. Znám situace, kdy přijdete domů z plesu, z diskotéky, z baru nebo jednoduše i z práce, jste unavené a řeknete si právě tu zakletou větu: Odlíčím se až ráno! A jak to ráno vypadá?

Nánosy řasenky na ložním prádle, zbytky řasenky v oku, pod okem, pleť připomíná posypek dětskou krupičkou (v tom lepším případě) a oči tak zalepené, že se stejně musíte odlíčit, abyste se vůbec mohly podívat do ledničky a vybrat si něco k snídani. Následky takového neodlíčení trvají mnohdy i několik dní. Stojí to za to? Je lepší obětovat deset minut i přes veškerou únavu a pleť řádně odlíčit. Věřte mi, že se vám jenom odmění.

Odlíčení

Neodlíčení se na vás podepíše. Vždy se proto co nejdřív odličte!
Zdroj: jenprokrasu.jenprozeny.cz

3) Používáte prošlou kosmetiku

Prošlá kosmetika je asi jedna z nejčastějších chyb vůbec. Kolikrát snaha používat správnou kosmetiku a používat ji správně přijde vniveč, když jsou přípravky již lehce po záruční lhůtě. I produkty jak dekorativní, tak i pečující kosmetiky mají svoje lhůty. Bývají uváděny většinou na obalech. Doporučuji je číst a jednou za čas projít veškerou sbírku kosmetických produktů a co už je prošlé vyhodit bez milosti do koše. Pleť může na prošlou kosmetiku reagovat různě. Můžete si způsobit těžké alergické reakce. Opravdu pozorně číst obaly produktů!

4) Kosmetika na přírodní bázi

I přírodní kosmetika může víc uškodit než pomoci. Ano, přírodní přísady, jako jsou například bylinky, jsou určitě užitečné, ale opět ne pro každého. Pokud víte, že máte na něco alergii, vaše pleť na to bude reagovat zase jen alergií. Pozorně čtěte složení!

5) Nedostačující hydratace

Dokonalá pleť

Voda je základem všeho.
Zdroj: photl.com

Kolikrát pleti dopřáváme kvalitní krém, ale nedodržujeme dostatečný pitný režim. Nebo naopak dodáváme vodu zevnitř, ale zvenku to jaksi pokulhává. Měly byste dostat tyto dvě věci do rovnováhy. Pořídit si kvalitní hydratační krémdostatečně pít. Pokud bude vaše pleť přesušená, tak riskujete zvýšenou produkci kožního mazu a zaděláváte si jen na pupínky.

6) Nadměrné vystavování pleti nepříznivým vlivům

Tímto prohřeškem se myslí například přílišné slunění, vystavování pleti znečišťujícím látkám, rovněž škodí i alkohol, kouření, vítr, chlorovaná voda nebo klimatizace. Snažte se všechny tyto faktory eliminovat na minimum.

7) Používání nesprávné kosmetiky

Spousta žen i dívek používá kosmetiku pro typ pleti, kterou nemají. Smíšené typy zbytečně přesušují pleť výrobky určenými pro mastnou pleť, smíšené naopak pleť velmi mastí hutným krémem, který je určen pro pleť suchou. Na toto existují diagnostiky. Po určení správného typu pleti nemusíte používat přípravky na všechny typy, stačí opravdu jen na ten váš. Pleť tím bude jenom trpět a nikdy se nezbavíte neduhů. Zkrátka držte se jen přípravků, které jsou určené pro vás!

8) Horká voda: časté mytí

Pleť je naše vizitka.

Pleť je naší vizitkou. Proto bychom ji neměli trápit zbytečnými chybami při pečování.
Zdroj: photl.com

Zdá se to divné, že? Problém tkví v tom, že pokud budete pleť často vystavovat horké vodě, dojde k její přesušení neboli dehydrataci. Ptáte se proč? Jednoduché. Časté mytí horkou vodou totiž způsobuje úbytek přirozených hydratačních faktorů. Ideální je pro pleť vlažná voda.

9) Kombinace produktů různých značek

Každá značka má své typické látky, které přidává do produktů. Pokud je zkombinujete s jinými, mohla by pleť reagovat negativně. Pořiďte si raději čistící, tonizující i pečující přípravky od jedné značky.

10) Mýtus: stačí použít pudr

Ano, setkáváme se s tím dnes a denně. Některé ženy se nechtějí moc líčit, tak sáhnout ráno pouze po pudru. A čeho vlastně docílí? Jenom toho, že se budou jen více mastit. Pudr má totiž velmi dobrou schopnost vázat na sebe vodu, čímž pleť opět vysušuje. Proto se používá jen na zmatnění nebo na lehké zakrývání, ale jen na make-up nebo na BB krémy. Nikdy ho nepoužívejte rovnou na pleť! Není pro to vytvořený.

Pokud jste se v nějakém prohřešku našli, nebojte se. Rozhodně nejste sami. Věřte, že pokud odstraníte všechny tyto chyby, pak jste opět o několik kroků dál na cestě za dokonalou pletí.

Zdroj perexové fotografie: www.freedigitalphotos.net

Andrea Mikolášová

Andrea Mikolášová

Ráda zkouším nové kosmetické produkty a sleduji trendy z oblasti vizážistiky. Kontakt: andymikol9@gmail.com

Zanechte komentář