Výzva jménem nový kolektiv

Osobní rozvoj Vztahy / 9.9.2013

Nastupujete do nové práce? Měníte studijní obor? Nabízíme vám několik rad, jak naložit s výzvou jménem nový kolektiv.

Když se seznamujete jedna radost

Možná patříte k těm lidem, kteří se seznamují snadno a rádi.  Z různých welcome párty s vámi ostatní rádi opouští jeden lokál a směřují do dalšího. Rádi se bavíte, umíte být bezprostřední a noví známí se na vás lepí jaksi úplně samovolně. Kamkoliv přijdete, tam objevíte nějakého kamaráda, a pokud ne, během chvíle si jej i v zcela neznámém kolektivu vytvoříte. Mezi lidmi jste jako ryba ve vodě, ať už je znáte či ne. Myslíte si, že tímto článkem tedy ztrácíte svůj čas. Opak je pravdou, nabídneme vám pohled, o kterém jste možná neměli ani tušení.

[one_fourth align=“right“]

Nikdy si před novým kolektivem nehrajte na někoho, kým nejste, ale chtěli byste být. Lidé to velmi dobře poznají.

[/one_fourth]

Když jste v novém kolektivu nesví

Možná patříte k lidem, které slovo seznamování upřímně děsí. Mezi novými lidmi se cítíte nesví a často ani nemáte potřebu navazovat nové kontakty. Máte přece těch svých několik starých známých, tak k čemu hledat nové? Seznamovací srazy většinou absolvujete krom pár nutných frází úplně zticha a těšíte se, jak se opět vrátíte do svého dobře známého světa. I vám se může zdát, že vás tento článek nemůže nijak zaujmout. My vám ale nabídneme perspektivu, která seznamování může učinit věcí hodnou vašeho zájmu.

day-17-september-27th-memories_l

Vyhledáváte i mezi lidmi spíše samotu? Zdroj: www.foter.com

Úskalí těch i oněch

Lidem, kteří se seznamují jako po másle, hrozí ve vztazích s novými lidmi několik nebezpečí. Prvním a asi nejzrádnějším z nich je plytkost. Lehkost s jakou navazujete kontakty s sebou automaticky přináší jejich větší množství. Opravdu hlubokých vztahů však nelze mít mnoho. Proto se vám může snadno přihodit to, že se svými mnohými kamarády opravdu dobře zapaříte, ale když budete potřebovat pomoc, radu, vyslechnutí, zjistíte, že se vlastně nemáte na koho obrátit a jste sami. Dalším úskalím je pak nevyžádaná závislost. Vaše seznamovací charisma zřejmě na lidi kolem vás působí jako magnet. Mají vás rádi a často mají pocit, jako byste byli staří známí, a tak se na vás mohou nezdravě upnout. Že je to pouze jejich problém? Nemusí to tak být. Pokud bezmezně vysíláte signály plné přijetí, důvěry a porozumění, může to ve vašem okolí vzbudit dojem zdánlivé hloubky vašeho nově vzniklého vztahu, mezitím co pro vás je to jen jeden z mnoha vztahů, kterými bezděčně oplýváte. Snažte si proto vytvořit vlastní mez či brzdu, kterou budete používat pro vztahové bezpečí své i druhých.

[one_fourth align=“left“] Při tvoření svých vztahů nedejte pouze na první dojem. Mohli byste se splést a vpustit si do života lidi, o které byste za jiných okolností nestáli nebo byste mohli přijít o lidi, kteří se mohli stát vašimi dobrými přáteli.

[/one_fourth]

Těm z vás, kteří nemají potřebu do nového kolektivu nějak zásadně pronikat, hrozí také několik nebezpečí. Ač vy sami třeba nový kolektiv tolik nevnímáte, kolektiv vnímá vás. Proto jste-li neustále zamlklí a z posluchárny či kanceláře vyrazíte vždy jako první, můžete ve vašem novém okolí budit dojem, že jste povýšení, namyšlení nebo třeba nezajímaví lidé. Přitom ani jedno nemusí být vůbec pravda. Jenže to nový kolektiv nemá šanci zjistit. Dalším úskalím může být ztráta příležitostí všech druhů. Noví lidé mohou obohatit váš život, mohou vám pomoci nově spatřit sami sebe, mohou vás motivovat či vám pomoci rozvíjet se. A nehledě na všechny výhody, noví lidé ve vás mohou probudit jednu z nejvzácnějších věcí na světě, opravdové přátelství. Bylo by škoda si jej nechat ujít, nemyslíte?

italia-5_l

Nebo si naopak užíváte každou welcome party? Zdroj: www.foter.com

Několik rad na konec

Na závěr několik postřehů, které dozajista ovlivní vaši pozici v novém kolektivu. Nikdy si před novým kolektivem nehrajte na někoho, kým nejste, ale chtěli byste být jen proto, že vás vaše nové okolí nezná. Myslím, že trik tohoto typu se dříve či později ukáže jako nesmyslný. Chcete-li být totiž někým jiným, musíte na tom pracovat uvnitř sebe a nikoliv pouze vně.

Taktéž lidi neposuzujte na základě prvního dojmu. Jedincům s výraznou citlivostí či intuicí může první dojem o člověku hodně napovědět. Na druhou stranu může i zalhat, především kvůli našim zkušenostem, s kterými do nového kolektivu vstupujeme. Svůj názor na lidi kolem sebe si tvořte až na základě dlouhodobějších vztahů. Co však považuji za nejdůležitější investici, kterou můžete vnést do vašeho nového kolektivu, je přijetí. Ať už těch, kteří jsou vám milí, jako nových přátel, tak těch, kteří vám tolik milí nejsou, jako těch, jež nebudete odsuzovat, ale v jejich jinakosti přijímat. Jinakost, třeba i pro nás nepochopitelná, není důvodem k nevraživosti. Vždyť nikdy dokonale neznáme životní příběh a okolnosti chování těch druhých.

 Zdroj perexové fotografie: www.foter.com

Alžběta Kalábová

Alžběta Kalábová

"Tajemství radosti je věřit, že je nám vždy dáno to nezbytné k tomu, abychom byli šťastní." (M.Delbrel)

Zanechte komentář