Color Whisper

Boom zvaný rtěnko-balzámy

Krása a móda / 8.9.2013

Nechci rtěnku. Rtěnka vysušuje a na moje už přesušené rty to bude zátěž. Pak jsem narazila na rtěnko-balzám. Nevíte, oč jde? Pak čtěte dál.

A co to vůbec rtěnko-balzámy jsou? Je to rtěnka, která má funkci rtěnky i balzámu najednou. Zanechá na vašich rtech lehký odstín, a přesto je vyživí jako balzám. Nevysušuje a není nutné pod něj použít nic jiného. Osobně bych pod tuto rtěnku už žádný jiný balzámek nedávala. Stane se totiž to, že se vám celé rty rozpijí. Já bych vás ráda inspirovala čtyřmi balzámy, které jsou u nás již poměrně známé.

Maybelline Color Whisper

Czech Color Whisper

České whisperky s mnoha krásnými odstíny.
Zdroj: atqabeauty.com

Tyto rtěnky jsou zkrátka bez debat ty nejlepší, jaké jsem vyzkoušela. Je na výběr z několika odstínů, ze kterých si vybere snad úplně každý. Od světlounce růžové po korálově oranžovou nebo nude barvu. Značka Maybelline přišla na trh s touto novinkou zhruba před půl rokem a rozhodně našla své příznivce.

Spoustě fanynkám vadila naše česká verze, která se na rozdíl od té americké nemůže pochlubit nápisem „color whisper“ přímo na obalu. Jinak jsou ale sesterské vlastnosti totožné. Parfemace není vůbec výrazná a řekla bych téměř nulová. Neměl by vadit nikomu.

Color Whisper American

Americká verze Color Whisper.
Zdroj: geninthecity.com

Co by mohlo někomu ale vadit, a to je jediná věc, kterou bych této novince vytkla, je její velmi malá výdrž. Vydrží zhruba hodinu, pokud nejíte ani nepijete. U někoho, kdo nemusí rty tak často přetírat jako já, to může být i déle. Je to hodně individuální, protože máme každá rty jiné. Nicméně jakmile jdete na svačinku, počítejte s tím, že budete muset rty přetřít.

Plusy, které bych ale vyzdvihla, jsou jednoduchý, leč pěkný obal, množství odstínů a rozhodně velikost, která se vejde do každé kabelky, a tak můžete mít svou whisperku kdykoliv a kdekoliv u sebe. Já vlastním osobně asi deset barev a nemůžu si je vynachválit. V drogeriích je seženete za 99,- Kč. Největší problém ovšem nastává ráno: kterou si vybrat?

Revlon Lip Butter

O vlastnostech se nebudu příliš rozepisovat, protože jsou totožné se všemi ostatními rtěnko-balzámy. Funkčně se jedná o lehounce barevnou rtěnku, která nahradí balzám. Revlon bývá u nás méně propagován, ovšem přesto si myslím, že alespoň za zmínku stojí.

U nás bohužel k sehnání jen tak nejsou, musíte pro ně na zahraniční eshopy. Kdybych Revlon měla porovnat s whiperkami, tak Lip Butter déle vydrží na rtech a odstíny jsou více pigmentované. Myslím ale, že celkem hodně záleží na odstínu, který si zrovna vyberete, a na pigmentaci vašich rtů. Někomu totiž rty mohou jen dotónovat, někomu mohou způsobit sytou barvičku.

revlon lip butter

Revlonky patří mezi nejlepší rtěnko – balzámy vůbec.
Zdroj: amarixe.com

Clinique Chubby Stick

Clinique byl u nás asi první, kdo přišel s něčím takovým, jako jsou tónující balzámy. Ovšem jako u všech prvních boomů, tak i zde bych řekla, že vývoj pokročil a různé značky vyrobily daleko kvalitnější výrobek. Ovšem jak jsem zde již zmínila, tak každé rty jsou jiné a každému sedne něco jiného.

Clinique-Chubby-Stick

Clinique jako jeden z prvních představil žhavou novinku, která se rozšířila rychlostí světla.
Zdroj: thenotice.net

„Chubíci“ jsou méně pigmentované, ale jako tónující balzám poslouží dobře. Cenově jsou ale podle mého pořád trochu přemrštěné. Za jeden takový kousek zaplatíte okolo 450,- Kč.

Astor Lipcolor Butter

Naprostá novinka značky Astor. Vůně těchto tyčinek mi připomíná vanilku, což by mohlo někomu vadit. Pigmentace mi připadá celkem dobrá, akorát si myslím, že cenově by to zase mohlo být trochu někde jinde. V drogeriích za tuto horkou novinku necháte 169,- Kč

Astor Lipcolor Butter

Žhavá novinka od Astor.
Zdroj: facebook.com/AstorPolska

Vybrali byste si nějaký, nebo už máte rtěnko-balzám doma?

Zdroj perexové fotografie: momtrends.com

Andrea Mikolášová

Andrea Mikolášová

Ráda zkouším nové kosmetické produkty a sleduji trendy z oblasti vizážistiky. Kontakt: andymikol9@gmail.com

Zanechte komentář