Do boje s tekutými linkami!

Krása a móda / 30.8.2013

Také vás zlobí tekuté linky? Poradíme vám, jak je zkrotit a vytvořit ladnou vlnku na vašem oku.

Známe to snad všechny. Začíná to tím, že chceme vypadat jako sexy Angelina Jolie nebo jako módní diva Dita Von Teese a končí to tím, že připomínáme spíše klauna z cirkusu. Tekuté oční linky zkrátka nejsou žádná legrace a k jejich nalíčení je nutná velká dávka trpělivosti. A my se ptáme – nešlo by to jednodušeji? Možná, že ano, pokud si osvojíme pár jednoduchých triků a pronikneme do tajů tohoto zapeklitého umění.

Tekuté linky nosí i krásky Angelina Jolie a Dita Von Teese

Tekuté linky nosí i krásky Angelina Jolie a Dita Von Teese. Zdroj: glambistro.com, greatbeautybuys.com

Čím a jak

Existuje několik způsobů, jak a čím tekutou linku nalíčit. Při výběru bychom měli zvážit nejen barvu a značku, ale i druh „nástroje“. K dispozici jsou totiž kromě klasických tekutých linek i gelové linky nebo fix.

Fix

Fix je výbornou alternativou pro začátečníky, protože se s ním pracuje velmi dobře. Problém je, že některé fixy mohou barvit málo a obecně nejsou tolik pigmentované jako klasické tekuté linky. I během dne může barva ztrácet na sytosti, proto se hodí spíše pro méně výrazné líčení.

Tekuté linky ve fixu značky Avon a Artdeco. Zdroj: krasa.cz, traderscity.com

Tekuté linky ve fixu značek Avon a Artdeco. Zdroj: krasa.cz, traderscity.com

Tekuté linky

Tekuté linky se prodávají ve dvou provedeních. Na výběr máte buď z klasického štětečku, anebo z pevného hrotu.

Zřejmě nejklasičtější „nástroj“ k nakreslení horních linek. Barva je krásně sytá a výborně kryje. Pokud zvolíte kvalitní linky, tak by měly vydržet i celý den. Háček je ovšem v tom, že většině z nás aplikace působí velké potíže. Na štětečku je často moc barvy, která při kreslení působí neplechu, proto je dobré štěteček otřít o okraj uzávěru. A ještě jedna nástraha nás zde čeká – linky mohou zasychat trochu déle, takže pozor na obtisknutí!

Tekuté linky značek Rimmel, Maybelline a Clinique

Tekuté linky značek Rimmel, Maybelline a Clinique. Zdroj: beautylish.com, coolspotters.com, clinique.com

Gelové linky

Aplikace u gelových linek by měla být snadnější než u tekutých, ale zároveň jsou pořád dobře pigmentované a krycí. Nevýhodou může být, že je k nim potřeba dokoupit štěteček, kterým se barva nanáší, ale zřejmě to dělá aplikaci jednodušší. I v tomto případě je výdrž velmi dobrá.

Gelové oční linky značek MAC, Bobbi Brown a Essence. Zdroj:beautylish.com, tonguechic.com, dooyoo.co.uk

Gelové oční linky značek MAC, Bobbi Brown a Essence. Zdroj:beautylish.com, tonguechic.com, dooyoo.co.uk

Jak na věc

Poté, co jsme vybrali správné linky, které nám budou vyhovovat, můžeme začít! Vzhledem k tomu, že nakreslit tekuté linky je občas skutečné umění, nečekejte, že to zvládnete dvě minuty před odchodem z domu (pokud už tedy nejste mistryní v tomto oboru). Zpočátku si s nimi zkuste spíše jen tak pohrát. Nakreslete pár vlnek na hřbet ruky, abyste věděli, jak moc přitlačit, kolik barvy otřít, jak naklonit štěteček… Poté se pokuste nakreslit linku na horní víčko oka. Dbejte na to, abyste měli podepřený loket, je totiž velice důležité, aby ruka byla stabilní. Pokud je linka stále kostrbatá, zkuste nejprve nakreslit pár krátkých přerušovaných čar, které pak jen jednoduše spojíte. Dalším cenným tipem je nejprve si čáru předkreslit klasickou tužkou na oči (ořezanou!) a tu pak obtáhnout. Navíc tekuté linky budou na kajalové tužce dobře držet.

Časem docílíte takové linky i vy! Zdroj: fashionandhappify.info

Časem docílíte takové linky i vy! Zdroj: fashionandhappify.info

Myslete i na to, že byste měli zvolit správný podklad. Pokud se nám ta neposedná linka konečně podaří nakreslit, tak přece nestojíme o to, aby za pár hodin vybledla, rozmazala se a kdoví co ještě. Nejlepší je v tomto ohledu klasická báze pod oční stíny. Pokud ji nemáte, postačí i obyčejný pudr, kterým víčko jemně poklepete.

Opět krásná Dita s precizní linkou. Zdroj: nahodsa.sk

Opět krásná Dita s precizní linkou. Zdroj: nahodsa.sk

Technika

Existuje několik způsobů, jak linku nakreslit, a je jen na vás, který zvolíte. Ideální je vyzkoušet co nejvíc variant a vybrat takovou, která vám bude sedět nejlépe. Linku můžete začít kreslit buď uprostřed oka a táhnout směrem ven, nebo můžete začít klasicky u vnitřního koutku oka. Myslete ovšem na to, že u vnitřního koutku by měla být linka nejtenčí. Naopak nejsilnější by linka měla být na konci u vnějšího koutku oka, kde může vybíhat až do známého prodloužení. A tak se dostáváme k další variantě. Linku můžeme totiž líčit také tak, že nejdříve nakreslíme tento výběžek u vnějšího koutku oka. Ale pozor na směr! Tento „ocásek“ by totiž měl směřovat jen směrem nahoru, jako kdyby se chtěl spojit s koncem našeho obočí. Pokud naopak směřuje dolů, mohou oči působit příliš unaveně.

Různé styly linek. Zdroj: debohouston.com

Různé styly linek. Zdroj: debohouston.com

Pro lepší představu se podívejte na video youtube blogerky Michelle Phan. Ta linky kreslí, jako když bičem mrská, tak snad vám to dodá trochu kuráže a pustíte se do toho také! A pamatujte, že nakreslit precizní linku chce skutečně hodně praxe, takže nezoufejte, pokud vám to napoprvé nevyjde. Věříme, že časem se stanete skutečnou mistryní.

A jak s tekutými očními linkami bojujete vy?

Zdroj perexové fotografie: maybelline.com

Aneta Kuchařová

Aneta Kuchařová

Milovnice módy, kavárenský povaleč, studentka práv, nadšená cestovatelka, nenapravitelný labužník, obdivovatelka krásy všeho druhu a věčná naivka...

Zanechte komentář