Wolverine je zpět… A míří do Japonska!

Film Kultura / 3.9.2013

Autor:

Celý život byl jen vojákem. Vojákem v bitvách o osud světa. Vidět tolik násilí, utrpení a vědět, že nikdy neskončí, je břímě, které si sebou nese jediný člověk – Wolverine.

[two_third]

WOLVERINE

USA 2013

Akční/Dobrodružný/Fantasy

Režie: James Mangold

Hrají: Hugh Jackman, Tao Okamoto, Rila Fukushima, Svetlana Khodchenkova, Hal Yamanouchi

[/two_third]

Ze samotáře samurajem

Logan (Hugh Jackman) se poté, co zachránil svět a ztratil svoji lásku, uchýlil do lesů. Lidskou společnost moc často nevyhledává, ovšem jednoho dne se dostane do potyčky s obyvateli nedalekého města. Po rvačce v místním podniku ho kontaktuje dívka Yukio (Rila Fukushima), která mu předá vzkaz, že ho v Japonsku chce vidět starý přítel. Loganovi se do cesty nechce, ale nakonec se pro cestu přeci jen rozhodne.

obrázek

Logan (Hugh Jackman) při návštěvě domu Yashidou. Zdroj: goseetalk.com

Na místě se potká s přítelem Yashidou (Hal Yamanouchi), kterého potkal za 2. světové války a kterému také zachránil život. Nyní je z něho jeden z nejmocnějších a nejbohatších mužů Japonska. Umírá a ještě předtím, než vydechne naposledy, chce Wolverinovi sdělit, že je možné jej zbavit jeho nesmrtelnosti. Loganovi poví, že ví, že je připraven zemřít, avšak on sám na to připraven není. Nedlouho po rozhovoru ovšem Yashido zemře a své dědictví odkáže své vnučce Mariko (Tao Okamoto). Tu se ale na pohřbu snaží odstranit tajemní vrazi. Logan se proto rozhodne, že dívku ochrání a doprovodí ji na bezpečné místo. Od této chvíle začíná nekončící závod o to, jestli se Wolverinovi podaří dědičku nejmocnější firmy ochránit, nebo ji unesou žoldáci, kteří ji dovedou k dávno ztracenému příteli. Ten se ovšem během let změnil a již není tím, jak si ho Mariko pamatuje.

obrázek8

Dědička japonské impéria Mariko (Tao Okamoto) při útěku. Zdroj: expertcomics.com

Není Wolverine jako Wolverine

Film Wolverine nemá s původními X-meny nic společného. Je na škodu, že skalní fanoušek komiksové série čeká podobnou akci ve stylu souboje mutantů. Dostaneme sice mix akce, pronásledování, příběhů hlavního hrdiny, ale celé dílo je bez postav s nadpřirozenými silami. Ve filmu se totiž objeví jen 2 mutanti.

Silně nevyužitý potenciál zůstal také v závěru filmu, kde se Logan postaví hlavním nepřátelům. Je pravda, že pokud by si se závěrečným soubojem autoři více vyhráli, mohli by se velmi přiblížit marvelovské klasice – a to Iron Manovi.

obrázek9

Yukio (Rila Fukushima) při souboji na pohřbu magnáta. Zdroj: bhmpics.com

Wolverine nejsou X-meni. Nemá toto označení uvedené v názvu, přesto divák může od filmu očekávat něco, co nedostane.

Film se převážně odehrává v Japonsku a každý, kdo má alespoň trochu v oblibě asijskou kulturu, zvláště pak tu japonskou, si v tomto filmu přijde na své. Japonsko je země, kde se snoubí tradice s tou nejmodernější technologií a ani o jedno v tomto filmu nebudete ochuzeni.

Zajímavosti:

-Toto je v pořadí šestý film, kde Jackman ztvárnil Wolverina.

-Přestože byl film myšlen jako prequel k sáze X-Men, skončil nakonec jako sequel k X-men: Poslední vzdor.

-Jde o první film týkající se série X-Men, který je ve 3D.

-Představitel Yashida (Hal Yamanouchi) ovládá několik jazyků a nadaboval sám sebe pro italskou verzi.

 

Zdroj informací: imdb.com, csfd.cz

Zdroj perexové fotografie: gorosito.tv

Zdroj videa: youtube.com

Martin Vrána

Martin Vrána

No co říct :) Asi to, že miluju filmy, seriály a bez hudby bych nedokázal přežít ani den.

Zanechte komentář