Přestoupí Gareth Bale do Realu Madrid?

Sport / 27.8.2013

Autor:

Už dlouho se vedou spekulace o tom, jestli Gareth Bale přestoupí z Tottenhamu do Realu Madrid za rekordní sumu

Do konce letního přestupového období zbývá už jen pár dní a je pořád nejasné, jestli se uskuteční nejdražší přestup v historii. Real Madrid nabídl za křídelního záložníka neodolatelných 99 milionů eur. Kdyby se tento přestup opravdu uskutečnil, Bale by překonal dosavadní rekord, který drží Cristiano Ronaldo, jenž do Realu přišel před čtyřmi lety z Manchesteru United za 96 milionů eur.

Gareth Bale Zdroj: flickr.com

Gareth Bale Zdroj: flickr.com

Bale pravděpodobně podepíše o víkendu

Podle všech informací by se měl stát Gareth Bale hráčem Realu nejdříve v pátek. Třetí nejlepší střelec uplynulého ročníku Premier League ještě v této sezóně nenastoupil, údajně kvůli zranění. Nicméně podle médií to může být jen zástěrka případné domluvy mezi oběma kluby. Také to vypadá, že manažer Tottenhamu André Villas Boas se definitivně vzdal myšlenky, že by udržel čtyřiadvacetiletého waleského záložníka alespoň jednu sezónu.

Za jednoho hráče může mít Tottenham celou jedenáctku

Kdyby na stadion White Hart Lane přicestovalo 99 milionů eur, kdo ví, co by se stalo. Pravděpodobně by tato částka smazala všechny přestupy, které Tottenham do této doby vykonal, a ještě by mu zbylo. Zatím se podařilo přivést útočníka Roberta Soldada z Valencie (za 30 milionů eur), dále přišel Nacer Chadli z Twente (za 8 milionů eur). Další, kdo přišel do Tottenhamu, byl brazilský reprezentant Paulinho z Corinthians (za 20 milionů eur). Zatím posledním hráčem byl Étienne Capouze, který zamířil na ostrovy z francouzského Toulouse (za 11 milionů eur).

Tři nejdražší přestupy historie

1. GARETH BALE. Tottenham – Real Madrid, 99 milionů eur, 2013 (NEPOTVRZENO)

2. CRISTIANO RONALDO. Manchester United – Real Madrid, 94 milionů eur, 2009

3. ZINEDINE ZIDANE. Juventus – Real Madrid, 73,5 milionu eur, 2001

Bale a jeho kariéra v dresu Tottenhamu

Gareth Bale přišel na White Hart Lane v roce 2007, v té době o něm nikdo nevěděl, ale vše se mělo změnit. Můžeme říct, že jeho kariéra změnila razantně směr poté, co v zápase Ligy mistrů vstřelil Interu Milán tři góly. Způsob, jakým vstřelil všechny tři branky, byl famózní. Od té doby se o něj začaly zajímat ty největší kluby na světě. Celkově odehrál 15 831 minut a vstřelil 54 gólů. Za výsledky v minulé sezóně byl zvolen hráčem roku v Anglii.

Zdroj perexové fotografie: flickr.com

Jan Karel

Zanechte komentář