nákup

Tohle by vám v šatníku rozhodně nemělo chybět

Krása a móda / 30.11.2012

Máme pro vás několik nadčasových kousků, které by měla mít každá žena v šatníku. Jen tak nevyjdou z módy a navíc je určitě využijete.

Máte si vybrat k Vánocům něco na sebe, ale myslíte, že již všechno máte? Určitě? Máme pro vás několik kousků, které se vám budou hodit vždy. Ať už budete studovat, pracovat nebo se starat o domov a děti. Jsou totiž nadčasové. Zkontrolujte, co vám chybí, a doplňte si šatník opravdu něčím užitečným.

1. Nesmrtelná černá

Na spoustu událostí je nutné nosit elegantní oblečení. Pokud zvolíte černý základ, sukni či kalhoty s šikovným střihem, máte vyhráno na několik let. Teď se vám budou hodit na zkoušky, pohovory a později do práce. A využijete je i na společenské události jako je třeba divadelní představení.

nesmrtelná černá

horní řada: sukně Bonprix 449 Kč; kalhoty F&F 649 Kč; svetr F&F 349 Kč
spodní řada: košile H&M 349 Kč; svetr KappAhl 499 Kč; tričko H&M 129 Kč; zdroj: archiv firem

Jak vybrat ty správné malé černé a s čím je kombinovat najdete ve speciálním článku  zaměřeném právě na ně.

Kromě černé společenské sukněkalhot si pořiďte černý svetřík, ideálně se zapínáním na knoflíčky, blůzku či košili a každá žena by měla mít v šatníku malé černé. Takže pokud uvidíte v obchodě nějaké pěkně střižené šaty, neváhejte do nich investovat.

 2. Jednoduchá trička

Pořiďte si jednobarevná trička. Žádné potisky, nápisy, třpytky či ozdoby. Taková pak můžete vzít k čemukoliv. Kupte si je ale z kvalitního materiálu, aby se vám hned nevytahaly. Kromě bílého a černého přihoďte trička jakékoliv barvy, kterou máte rádi. Uděláte z nich vždy tu barevnou kombinaci, která je zrovna moderní.

jednobarevná trička

bílé tričko H&M 129 Kč; modré Bonprix 169 Kč; zelené H&M 249 Kč; zdroj: archiv firem

3. Džíny

Pro někoho neodmyslitelná součást šatníku, pro někoho zhouba. Ale i věčné odpůrkyně džín by měly mít alespoň jedny doma. Vyberte si pohodlné, lichotící vaší postavě s vyšším sedem, bokovky nikdy pohodlné nebyly a nebudou.

džíny

F&F 599 Kč; H&M 599 Kč; KappAhl 1299 Kč; KappAhl 799 Kč; zdroj: archiv firem

4. Kabát

A to nejlépe jeden na podzim a jaro a jeden na zimu. K elegantnímu oblečení se nehodí sportovní bunda. Ideální barva je opět černá, ale nic nezkazíte ani s béžovou či šedou. Opět je velmi důležitý střih a materiál. Do zimního kabátu investujte více peněz a pořiďte si kvalitní, vlněný. Nechcete přece někde mrznout. Doplnit ho můžete vždy nějakou broží či moderním šátkem.

kabáty

Bonprix 999 Kč; Bonprix 1499 Kč; KappAhl 2299 Kč; zdroj: archiv firem

5. Sportovní oblečení

Věřte, že i když tvrdíte, že sport není nic pro vás, budete občas potřebovat něco sportovního. I kdybyste to měla nosit převážně na doma. Mějte tedy nějaké tepláky, kraťasy a mikinu. Nikdy nevíte, kdo vás pozve na brusle či kdy se vám zachce začít s jógou nebo tenisem.

sportovní oblečení

tepláky H&M 599 Kč; mikina KappAhl 699 Kč; tříčvrťáky KappAhl 499 Kč; zdroj: archiv firem

6. Boty

K eleganci se vrátíme ještě jednou. Je totiž důležité si k šatům vzít kromě kabátu také správné boty. A tady opět investujte více. Na botách bychom neměli šetřit nikdo. Doplňte botník o dva nové páry. Pořiďte si elegantní černé lodičky s uzavřenou špičkou a kozačky. A co se týče vaší sportovní stránky, tak přihoďte i botasky.

boty

kozačky: CCC 2299 Kč; Bonprix 799 Kč; Deichmann 799 Kč; botasky NIKE (Deichmann) 1599 Kč; lodičky: Baťa 1199 Kč, Mixer 480 Kč (sleva); Deichmann 549 Kč; zdroj: archiv firem

7. Ostatní nezbytnosti

Hodit se vám bude i černá, kvalitní, nejlépe kožená, kabelka, bílá košile, tělová skvěle sedící podprsenka, elegantní černý páseček a neutrální, jednoduché šperky. A jak tvrdí naše maminky, mějte v záloze i jedno nové pyžamo, kdybyste museli do nemocnice.

ostatní nezbytnosti

pyžamo H&M 799 Kč; podprsenka H&M 399 Kč; pásek F&F 130 Kč (dva kusy); košile Bonprix 299 Kč; kabelka Baťa 1199 Kč, naušnice oboje Swarovski info o ceně v obchodě (52 euro, 65 euro); zdroj: archiv firem

Tak chybí vám něco, nebo máte vše? Napište si seznam, dejte ho na nástěnku a odškrtávejte si, co už v šatníku máte. A nebo ho, hlavně pokud jde o šperky či kabelku, nenápadně strkejte drahému před obličej.

zdroj úvodní fotografie: photl.com

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář