Když už je na modlitby pozdě

Film Kultura / 18.12.2012

Autor:

Každý má své tajemství. Ale co když se ho někdo dozví? Co když kvůli němu přijdete o přátele, o rodinu? Během okamžiku můžete ztratit naprosto vše… O tom všem pojednává film Modlitby za Bobbyho.  

Příběh podle skutečné události zachycuje životní etapu Bobbyho Griffitha, který si uvědomuje, že je jiný než ostatní kolem něj – je gay. Protože je ale vychován nábožensky založenou matkou, považuje se za hříšníka a svádí v sobě nepředstavitelný vnitřní boj. Postupem času se ale snaží sám se sebou vyrovnat, navzdory své matce, která je přesvědčena, že je možné ho vyléčit. Jediný, kdo ho v rodině bere takového, jaký doopravdy je, je jeho sestřenice Janett, za kterou Bobby odjede.

Lze utéct vlastnímu osudu?

Nové město, nový život, noví lidé.  To ale neznamená, že problémy se kterými se Bobby musel potýkat zmizí. Přestože si najde přítele, stále se velmi trápí kvůli tomu, kým je. Nakonec se rozhodne ukončit svůj život skokem z mostu.

Celá rodina je úmrtím Bobbyho hluboce zasažena. Nejvíce ovšem jeho matka Mary. Ta se snaží najít alespoň částečnou útěchu v tom, že by její syn přeci jen mohl přijít do nebe. I přesto, čemu do Bobbyho sebevraždy věřila, se Mary začne o homosexualitu zajímat stále více. Uvědomí si, že ji Bůh nemohl vyslyšet, když jej prosila o Bobbyho vyléčení, protože nebylo co léčit.

Filmu se podařilo velice přesně zachytit problematiku odlišné sexuální orientace v nábožensky orientované rodině. Je víra silnější, než láska ke svému vlastnímu dítěti? Co když odpověď najdeme, ale je již příliš pozdě?

Film je dle mého názoru skvělým materiálem pro rodiče, jejichž dítě právě prochází coming outem, aby alespoň z části pochopili, čím si musí jejich syn/dcera projít.

Video: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: bilerico.com

Martin Vrána

Martin Vrána

No co říct :) Asi to, že miluju filmy, seriály a bez hudby bych nedokázal přežít ani den.

Zanechte komentář