Učení si často beru s sebou do práce, říká Denisa Domanská

Krása a móda / 26.8.2013

Tento týden jsme pro vás v pražské kavárně vyzpovídali českou Miss World 2011. A co zajímavého nám o sobě Denisa prozradila?

Denisa je ztělesněním moderní multifunkční ženy, která sklízí úspěchy nejen v profesionálním životě, ale daří se jí také v soukromí a ve studiu. K tomu všemu si navíc zvládá zachovat zdravý nadhled a skromnost. Jak to všechno zvládá?

Denisa Domanská:

Jednadvacetiletá rodačka z Koryčan u Kyjova (jižní Morava) vystudovala Klvaňovo gymnázium v Kyjově a momentálně úspěšně ukončila první ročník zubního lékařství na Karlově univerzitě v Praze, kde také přes týden bydlí. Na Moravě má přítele Petra, se kterým je již čtyři a půl roku. Denisa hraje na klavír a ve volném čase ráda sportuje. Modelingu se věnuje již od patnácti let a mezi její největší úspěchy patří tituly:  2.vicemiss na Miss léto 2009; 2. vicemiss a Miss foto na Miss Europe and World Junior Czech Republic 2009 ; vítězka Miss Praha Open 2010 a česká Miss World 2011. Denisa zbožňuje také cestování a díky modelingu se podívala například do Itálie, Švýcarska, Francie nebo Mexika.

Jak to děláš, že zvládáš tolik věcí (modeling, přítele, školu, sport a celkovou péči o sebe)?

Já jsem vždycky byla vytížená. Už na gymplu jsem měla hodně kroužků, takže jsem na to zvyklá. Teď ve škole jsem ročník měla rozložený, dělala jsem první ročník dva roky, takže jsem nebyla tak vytížená jako ostatní, kteří to musí zvládnout za rok. S přítelem je to docela náročné, protože musím dojíždět daleko, ale snažím se jezdit každý týden domů. V práci zase už teď beru spíš větší zakázky a ne úplně všechny. Vždycky to musím dobře zvážit, protože  škola je teď pro mě důležitější, a když mám něco náročného ve škole, třeba teď v květnu jsem měla zkoušku z anatomie, tak jsem nebrala vůbec žádné zakázky, což mě samozřejmě mrzelo, ale musela jsem to odříkat. To je pak problém, když někomu víckrát odřekneš práci, tak už se ti neozve. Ale zase si beru často s sebou sešity do práce, takže se mi pak všichni smějí, že se pořád učím. (smích)

Na medicíně máš ale spoustu seminářů, které jsou povinné. Jak to zvládáš?

No, já jsem vlastně měla jeden předmět takový povinný, kde fakt musíš být každý týden a ten jsem si nechala na tento rok, protože minulý rok jsem byla měsíc na Miss World, takže to nešlo. Teď jsem neměla žádnou práci, kvůli které bych odjela na delší dobu pryč, a když mám třeba nějakou přehlídku nebo autosalón na tři dny, tak se seminární skupiny dají prohodit a můžu přijít v jiný den.

Jaké jsi byla dítě? Sledovala jsi soutěže krásy, anebo přišel zájem o modeling až později?

Jo, to jo. (úsměv). Právě já jsem byla vždycky taková, že jsem se natřásala v šatech před televizí (smích). Sama jsem se vlastně přihlásila do agentury v Brně, kde se mi paní hned ozvala a tam jsem pak absolvovala základní kurz modelingu, kde se učíš chodit a tak. V patnácti jsem na sobě podpatky měla akorát jednou za rok, takže to bylo docela těžké. (smích).

Denisa nám ochotně poskytla svoje profesionální fotky z doby ještě před výhrou v české Miss. Zdroj:Archiv Denisy Domanské.

Denisa nám ochotně poskytla svoje profesionální fotky z doby ještě před výhrou v České Miss. Zdroj:Archiv Denisy Domanské.

Tu chůzi na podpatcích opravdu obdivuji. Jak teda vnímáš svět modelingu?

No, když mi bylo šestnáct, tak jsem byla v Miláně a tam poznáš ten pravý modeling, protože u nás máme spíš klasické přehlídky a není to celkově tak náročné. Ale když je ti šestnáct a vyjedeš do zahraničí úplně sama, nikoho neznáš, tak je to jiné. Nikdo na tebe nebere ohled a ty agentury jsou opravdu přísné, ale tím podle mě i dospěješ, protože se o sebe musíš umět postarat. To není jen nějaké procházení se po molu. Když třeba přijedeš do zahraničí, tak dostaneš adresy, na které se máš dostavit na casting a pak tam celý den lítáš s mapou a musíš se sama zorientovat. Na druhou stranu zase poznáš spoustu lidí, naučíš se jazyk a má to určitě svoje výhody.

Jak se vyrovnáváš s pomluvami nebo obecně s negativními ohlasy?

Mně jde hlavně o to, aby lidi, se kterými se potkávám a mám je kolem sebe, tak aby ti mě měli rádi a bavili jsme se. Mám kolem sebe okruh lidí, se kterými si fakt rozumím a na těch mi záleží. Vždycky bude někdo pomlouvat.

A stalo se ti po tom vítězství v Miss, že by se k tobě někdo obrátil zády?

No, to ne, to spíš naopak. (smích). Třeba lidi, které jsem neviděla od základky mi z ničeho nic napsali, ale to mě vždycky spíš potěší, že si někdo vzpomene. A s tím bulvárem, já už vím, jak to chodí, i když ze začátku jsem to brala docela zle. Hlavně diskuze jsou nejhorší, když tam o tobě někdo píše zlé věci. To si prostě nesmíš tak brát. To píšou lidi, co sedí u počítače a nemají nic jiného na práci. A na takové řeči, že je tisíc hezčích holek, si člověk zvykne. Spíš rodiče to pak hodně mrzí a řeší to víc.

Popiš nám průměrný den české Miss World, jak vypadá tvůj běžný den?

No, já ti raději popíšu, jak vypadá den, kdy se neučím. (smích). Tak třeba dneska. To mám ráno s tebou rozhovor, pak kolem oběda jeden casting, tady jsou každý den nějaké castingy na různé reklamy a tak. Pak jdu ještě na akci chystané přehlídky Top Secret, která je pro novináře a jdeme se tam „ukázat“. Tam budu od dvou asi do sedmi. To se nezdá, ale přípravy jsou docela zdlouhavé.

A ráno se teda líčíš a češeš sama?

 Jo, ale do školy teda vůbec. Tam to právě není moc žádané.

A chodíš se někdy ráno učesat do salónu a nalíčit?

Jo, mám taky takový salón, kam chodím. To funguje tak, že jim děláš třeba tvář a oni se pak o tebe starají. Tam můžeš chodit, kdy chceš, na všechny procedury. Ale já na to nemám moc čas. Třeba když mám nějakou akci večer, tak než bych se objednala a než mě učešou, tak to si raději umyji hlavu a udělám si  účes sama. To je výhoda, že za ty roky se naučíš česat a líčit sama a taky víš, co ti nejvíc sluší, takže někdy je rychlejší a pohodlnější se připravit sama.

Jak se vlastně o sebe staráš?

No, já jsem tak do šestnácti byla hrozná a jedla jsem vždycky všechno, ale pak jsem se musela začít hlídat, cvičit a jíst zdravě. Takže už jsem si na  zdravou stravu zvykla. Samozřejmě si ráda dám něco dobrého, ale není to každý den, prostě jednou za čas. Navíc v rodině máme dobré spalování, rodiče i bratr jsou hubení, takže to pro mě není takový problém. Chodím normálně sportovat, chodím si zaběhat nebo s přítelem zahrát tenis. Hrávala jsem dřív taky florball. Zatím mi teda stačí sportovat a jíst zdravě. Ono se sice říká, že modelky nejí, ale často je to spíš tak, že ony jedí, ale mají dobré spalování a začne se to projevovat, až jsou starší a metabolismus se zpomaluje. I spousta mých kamarádek mohlo dřív jíst cokoliv, ale už musely změnit ten jídelníček a taky se začít hlídat. Jinak jím třeba doplňky stravy na vlasy a občas si vtírám olivový olej do konečků vlasů. Olivový olej taky hodně používám do jídla, mám ráda i oříšky a celkově nekupuju věci s příchutěmi. Doma jsem zvyklá taky na domácí zeleninu, sirupy a taťka má včely, takže máme i domácí med, který si dávám po jídle místo sladkého.

DD

Denisa se věnuje modelingu již několik let, a proto má také mnoho zkušeností. Zdroj: Archiv Denisy Domanské.

 

Jaké máš momentálně plány?

Teď připravujeme Styl a Kabo v Brně, tam jsme měla být zrovna dneska, ale nemůžu, takže jsem tam za sebe poslala jednu slečnu. To bude probíhat teď od neděle do úterý. Pak 27. srpna bude Top Secret, kde jsem byla už minulý rok. Momentálně mám za sebou dva castingy na letošní Top Secret, takže snad je to všechno.

Jak přehlídku Top Secret vnímáš ? Je to pro české modelky velká událost jako v USA VS, nebo je to přehlídka jako každá jiná?

Je to určitě jedna z nejlepších přehlídek u nás. Opravdu si to užiješ, protože většina přehlídek u nás je klasických, že jdeš jenom po mole tam a zpátky, ale tady je to show a odvážeš se. Pro mě osobně to byl velký zážitek loni. Castingy jsou ale náročné, tam jsme chodily pořád dokola a porota nás srovnávala. Byly jsme tam třeba od dvanácti do sedmi.

Jak si představuješ svou vzdálenější budoucnost? Jak by sis přála žít, řekněme za deset, patnáct let?

Tak to je jasné. Já bych chtěla dodělat školu a pracovat jako zubařka. Na ty přehlídky bych se chtěla chodit už jen dívat. (úsměv). To tě časem přejde. Když mi bylo těch patnáct, tak jsem byla vždycky hodně natěšená a chtěla jsem vyzkoušet co nejvíc modelů, ale teď už to není tak vzácné. Zubařinu jsme si vybrala i proto, že to můžeš dělat jak na vesnici, tak i ve městě, takže uvidíme. Zatím se mi líbí ve městě, ale nevím, kde skončím. Je to náročné i s tím, že mám přítele, který pracuje v rodinné firmě v Kyjově a je vázaný na tu firmu, takže to se bude muset všechno ještě domluvit.

A kolik bys třeba chtěla mít dětí?

Dvě. Já bych chtěla mít možná dvojčata, aby to bylo najednou. (smích). Ono je to fakt těžké. V dnešní době si nemůžeš dovolit být šest let na mateřské. Navíc i v tom mém oboru se všechno mění, technologie se vyvíjejí a musíš být pořád v obraze, jezdit na veletrhy a tak dále.  Já to zatím ještě neplánuji, tak uvidíme.

Ještě mám na tebe poslední otázku. V čem ty osobně vidíš smysl života?

Já musím mít pořád v životě něco před sebou a na něco se těšit. Neustále bych chtěla něco zlepšovat, něco objevovat, zažívat. Už když jsem týden doma, tak se nudím. Takže to je asi pro mě smysl mého života.

Zdroj perexové fotografie: Radka Ostřížková (Generace 21)

Radka Ostřížková

Radka Ostřížková

Multifunkční studentka s příliš mnoha zájmy, která zkouší také psát.

Zanechte komentář