Detail flakonu Stop The Water While Using Me!

Kosmetika, která vás naučí šetřit s vodou!

Krása a móda / 28.8.2013

Věděli jste, že lidé v Evropě při čištění zubů ročně zbytečně vyplýtvají tolik vody, že by naplnila 6 000 olympijských plaveckých bazénů?

Bez vody přežijeme jen tři dny. Tak proč s ní nešetřit?

Když necháte při mytí rukou téct vodu po celou dobu, protečou kohoutkem zbytečně tři litry. Při čištění zubů je to litrů až dvacet. Německá kosmetická firma Stop The Water While Using Me! proto přišla s originálními nápisy na svých výrobcích. Nechtějí jen proklamovat obecné poučky, že s vodou by se mělo šetřit, ale upozornit na plýtvání s ní přímo na místech, kde vodu používáme.

„Voda je základ života. My vyrábíme ekologicky šetrnou kosmetiku, vaším úkolem je při jejím používání šetřit s vodou,“ říká firma v tomto videu:

Vzhled produktů definovala myšlenka, že při návštěvách hotelů plýtváme s vodou průměrně desetkrát více než doma, protože je přece „zadarmo“. Kosmetika Stop The Water While Using Me! tak původně začínala s malými baleními svých přípravků určenými pro hotelové koupelny. Postupem času si ale získala přízeň mnoha běžných spotřebitelů po celém světě a nyní si ji můžete koupit u nás i vy (i když zatím jen ve dvou internetových obchodech).

Minibalení pro hotely

Jednoduchost sama. Zdroj: thedieline.com

Přírodní složky a ekologie v minimalistickém designu

Řada produktů s nabádavým nápisem zahrnuje tuhá i tekutá mýdla, sprchové gely, šampony, kondicionéry na vlasy, tělová mléka, balzámy na ruce, zubní kartáčky a pasty. Všechny produkty jsou vyrobeny zcela na přírodní bázi, bez použití syntetických vůní, barev a konzervantů, takže jsou vhodné i pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou.

Celkovou koncepci ekologické kosmetiky ještě doplňuje fakt, že není testovaná na zvířatech a kromě mýdla obsahujícího med, je taky veganská. Navíc plastový obal je zcela recyklovatelný a lze ho znovu plnit.

 

Všechny produkty Stop The Water While Using Me!

Vyberete si? Zdroj: stop-the-water-while-using-me.com

Na první pohled značka Stop The Water While Using Me! upoutá minimalistickým vzhledem svých produktů. Jste zvyklí na lahvičky, na kterých dominují pestrobarevné obrázky doplněné o množství textu lákajícího na „fresh“ „cool“ nebo „sexy“ a vůně cizokrajných rostlin, o kterých mnohdy ani nevíte, zda vůbec existují? U Stop Water While Using Me! se něčeho podobného určitě nedočkáte!

Obaly, za kterými stojí designéři z německého studia Korefe, jsou naprosto jednoduché – bílé s černým nápisem. Nic víc, nic míň.

Mýdlo Stop The Water While Using Me! na umyvadle

Minimalistický design produktů Stop The Water While Using Me! se hodí do každé koupelny. Zdroj: kusanec.cz

Jedinou nevýhodou této na přírodu zaměřené kosmetiky je její cena (mluvíme řádově o několika set korunách). Firma to však odůvodňuje tím, že používá pouze suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství, které jsou tudíž dražší.

Do doby, než na mýdlo od Stop The Water While Using Me! ušetříte, si zatím můžete udělat „poznámky“ na lahvičky, co už máte v koupelně. Inspirací vám může být tekuté mýdlo pořízené v běžném řetězci supermarketů či drogerií doslova za pár korun – stačí mu jen odstranit etikety a přidat nápis, příp. ještě přestříkat víčko s pumpičkou načerno. A pokud vám nedělá zastavování vody problémy, v kreativitě nápisů se nemusíte nijak omezovat!

Vlastní nápis na lahvičce tekutého mýdla

A co třeba „Konečně mě použij!“? Zdroj: Irena Točíková (Generace 21)

A jak jste na tom vy? Šetříte s vodou, nebo jste notoričtí plýtvači?

Zdroj perexové fotografie: stop-the-water-while-using-me.com

Irena Točíková

Irena Točíková

Milovnice adrenalinových sportů a vášnivá pěstitelka dýní Hokaido. Nesnáší výraz "mraŽák".

Zanechte komentář