8 věcí, které by neměly chybět v JEHO šatníku

Krása a móda / 3.9.2013

Minule jsme nahlédli do šatníku žen a nyní je na řadě mužský šatník. Bez čeho se neobejdete, pánové?

O mužích panuje stereotyp, že nerozumí módě a že jim nezáleží na tom, jak se oblékají. Typickým českým mužům nejvíce vyhovuje triko, kraťasy, ponožky a sandále. Ovšem časy se mění a i muži se začínají zajímat o to, co si na sebe obléknou. A zdaleka takový muž, který o sebe dbá, nemusí být hned metrosexuál či homosexuál! Pokud to není v přehnané míře, ženám se takoví muži líbí.

Zamyslete se, pánové, zda nemáte někdy, stejně jako ženy, dilema, co si na sebe obléci a jak vše patřičně zkombinovat. Zde nabízím 8 věcí, které by se ve vašem šatníku měly nacházet a které lze různě kombinovat.

1. Triko

Trik pro muže se v dnešní době vyrábí velké množství, různé střihy, barvy, jsou z různého materiálu. Bavlněná trika jsou nejpohodlnější. Zda jsou s dlouhým či krátkým rukávem, je v podstatě jedno, ale to s krátkým je univerzálnější. V létě v něm není takové horko a v zimě vás před chladem ochrání další vrstva v podobě svetru či mikiny. Minimálně bílé a černé triko byste měli mít. Trika s potiskem také nejsou špatná, ale taková volte spíše pro volnočasové aktivity, na formální akce se to příliš nehodí. Dejte si ovšem pozor na množství barev a rozsáhlost potisku, aby to nepůsobilo „přeplácaně“. Pro formálnější příležitosti (kde však není přímo vyžadováno společenské oblečení – oblek) se hodí polotrika s límečkem.

2. Mikina

Nejuniverzálnější barvou mikiny je černá. Pod černou mikinu se nemusíte bát obléct triko jakékoliv barvy, klidně i s potiskem. Mikina může být s kapucí, na zip nebo přes hlavu. Záleží na tom, co vám víc vyhovuje a co se vám víc líbí. Vyhněte se kapucím ozdobeným kožíškem, k muži se tento doplněk příliš nehodí. Ochlupení na obličeji je přeci jen sympatičtější než na pánském oblečení.

3. Košile

Košile je elegantní a velmi vkusná součást pánské módy. Bílá košile by měla být ve vašem šatníku samozřejmostí, případně černou jistě také využijete, je to univerzální a krásná barva. Rukávy by měly být dlouhé. Dávejte si pozor na upravený límeček a mějte zapnuté všechny knoflíky. Košile vypadá i velmi dobře zastrčená v džínách s páskem. Je to spojení formálního s neformálním, což na mužích vypadá velice elegantně.

Košile v šatníku

Košile by neměla chybět v šatníku žádného muže. Zdroj: freedigitalphotos.net

4. Svetr

Pro formální příležitost je dobré mít ve svém šatníku alespoň jeden svetr. Ideální by byl kašmírový, ale nepovažujte to za nutnost. Kašmír je sice krásný a praktický, ale bohužel také ne úplně nejlevnější. V tomto případě je jedno, zda bude výstřih do V nebo klasický kulatý. Svetr může mít teoreticky takovou barvu, jaká se vám líbí. Volte ale jednobarevný. Raději si odpusťte proužky. Svetr sice slouží k zahřátí, ale neměl by být příliš huňatý. Skvěle se v chladném období hodí na košili pod sako.

ČTĚTE TAKÉ: Jak by měl vypadat ženský šatník

5. Džíny

Džíny se prodávají v rozmanitých střizích, barvách, cenách atd. Záleží na každého vkusu, jaké si pořídí. Při posezení do hospůdky s přáteli neurazí džíny s ozdobami jako cvočky, záplaty atd. Univerzálnější jsou tmavé džíny bez různých cvoků nebo děr. Ty můžete využít i k formálnějším příležitostem.

6. Tmavý oblek

I když vaše zaměstnání nevyžaduje chodit denně ve společenském oblečení – v obleku, přesto se najdou situace, které si budou toto oblečení žádat. Ať už jdete na ples nebo do divadla, buďte za elegána, a pořiďte si kvalitní oblek, který vám bude perfektně padnout. Nejlepší je opět v černé barvě a ideálně z vlněné látky. Pod něj si oblečte bílou košili, tmavou kravatu či motýlka, obujte polobotky a můžete vyrazit na společenskou akci.

Tmavý oblek

Oblek by vám měl dokonale padnout. Zdroj: suits4menonline.com

7. Polobotky

Nejen k obleku je moderní nosit polobotky. Všelijaké sportovní obuvi užijete dost, zkuste tedy někdy sáhnout po tmavých polobotkách. Černých nebo hnědých. Muž působí elegantněji, a pokud jsou boty kvalitní, bývají velmi pohodlné.

8. Doplňky

Jak již bylo zmíněno, pásek by neměl chybět ve vaší šatní skříni. Ideální by byl kožený a v barvě černé nebo hnědé. Jak již bylo zmíněno, perfektně vynikne s košilí zastrčenou v kalhotách či džínách, ale k normálnímu triku nebo polotričku vypadá taky velmi vkusně. Určitě se této kombinace nebojte. Pásek neslouží jenom jako ozdoba, ale má i praktické využití – zabrání, aby vám nepadaly kalhoty.

Už velmi dávno byly hodinky v mužském vlastnictví jakousi chloubou. Hodinky už dnes neslouží pouze jako informátor času, ale i jako velice hezký doplněk na pánské ruce. Ceny hodinek se pohybují různě, záleží na kvalitě, funkcích, značce atd. Na trhu je obrovský výběr, takže si jistě najdete ty své, které vám budou ve všech oblastech vyhovovat.

Co vy, pánové, staráte se o to, co si na sebe obléknete? Máte ve svém šatníku vše z předchozího seznamu věcí?

Zdroj perexové fotografie: freedigitalphotos.net

Sandra Svobodová

Sandra Svobodová

Je spoustu věcí, které nám život nabízí. Mě baví se o takových věcech dozvídat - baví mě vzdělávání a četba, studuji vysokou školu. Ráda se směji a snažím se koukat na věci z více úhlů - vše nemusí být tak špatné/skvělé, jak se na první pohled zdá.

Zanechte komentář